Skocz do zawartości

Czym zastąpić Arduino w produkcie komercyjnym?


Karrol

Pomocna odpowiedź

Dnia 10.04.2021 o 18:45, Karrol napisał:

Cześć,

stworzyłem na Arduino Nano prototyp pewnego urządzenia i ma on szansę stać się produktem komercyjnym. Jednak teraz pojawia się pytanie czym zastąpić Arduino w końcowej wersji? 

Urządzenie jest proste:

  • 4 wyjścia cyfrowe
  • 3 wejścia cyfrowe
  • wyświetlacz I2C/SPI lub inny

Pobór prądu nie ma znaczenia, układ nie będzie robił skomplikowanych operacji, reakcja nie musi być natychmiastowa (dopuszczam opóźnienia do 200ms). Do urządzenia będzie dostarczone zasilanie 24V DC, 2 wejścia i 1 wyjście też będą na 24V, więc zapewne będę musiał pomyśleć nad konwersją napięć (chyba, że jest jakiś uC na 24V?). Będę robił PCB, więc dobrze jakby układ dało się łatwo umieścić na płytce. Urządzenie ma pracować 24h/dobę przez kilka lat, więc uC musi to wytrzymać. Urządzenie ma być dosyć nisko budżetowe, ale nie jest to najważniejsze.

Wydaje mi się, że Arduino Nano w gotowym produkcie nie wygląda najlepiej (może się mylę?), więc pytanie czym je zastąpić? Pierwszy pomysł to Atmega328. Jest dość tania i pozwala łatwo przenieść projekt z Arduino. Niestety nie mam w tym doświadczenia i nie wiem, czy nie lepiej wziąć innego ARV lub coś z rodziny STM (a może zostawić Nano?). Może ktoś zna różnice między dostępnymi rozwiązaniami i mógłby mi doradzić? Nagrodą będzie moja dozgonna wdzięczności i chwała po wsze czasy 😀

PS: niestety nie mogę zdradzić co to za urządzenie 🤐

Wsadź tam ESP-32 np DEVKIT-C, a będziesz miał jeszcze dodatkowo WIFI. U mnie w projekcie komercyjnym (sterowanie przemysłowymi suszarniami) robi Ardu Mega i śmiga już od 3 lat. W drugim projekcie używam ESP 32 ok 2 lata i też robi co ma robić. A ma co robić - pomiar wilgotności, temperatury, sterowanie wentylatorami 230V i nagrzewnicami 380V. Może twój produkt ma robić więcej, tego nie wiem, ale oprócz minusa jakim są w uno piny (na wsuwki), większych problemów nie widzę. Na płytce zlutuj sobie do tego nano podstawkę, tak byś w razie W nie musiał odlutowywać tylko zmieniasz moduły, wgrywasz program i po kłopocie

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.