Skocz do zawartości

Tablice w Arduino – #1 – szybki start


Gieneq

Pomocna odpowiedź

witam, bardzo dziękuję za pomoc - z poziomem mojego wyedukowania w tym temacie to będę to do rana analizował jak to działa, ale super, że jest to możliwe i że mnie wsparłeś, teraz tylko musze to rozgryść 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

16 minut temu, merinum napisał:

a mam jeszcze jedno pytanie, czy da się zastapić int w tablicy numer na String? czy jest coś takiego jak tablica stringów?

Tablica może być wszystkiego, nawet innych tablic. Tylko z porównywaniem stringów jest już większy kłopot (ref: https://cpp0x.pl/dokumentacja/standard-C/strcmp/320)

Link do komentarza
Share on other sites

12 godzin temu, merinum napisał:

mam dwie tablice:

image.png.97f60e0c908884d898eca042b0103444.png

Przy tym krótkim przykładzie rodzi się pytanie czy Twoja pierwsza tablica ma wyłącznie rosnące kolejno te numery maszyn. Bo jeśliby tak było, to strzelanie z armaty do komara, skoro można po prostu liczyć indeks drugiej tablicy jako nr_maszyny - 63.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1 godzinę temu, trainee napisał:

Przy tym krótkim przykładzie rodzi się pytanie czy Twoja pierwsza tablica ma wyłącznie rosnące kolejno te numery maszyn. Bo jeśliby tak było, to strzelanie z armaty do komara, skoro można po prostu liczyć indeks drugiej tablicy jako nr_maszyny - 63.

w moim przypadku jest właśnie tak jak piszesz - numery są narastające więc twoje rozwiązanie pasuje jak najbardziej, ale fajnie też że iem, że istnieje jakieś inne rozwiązanie tematu. dzięki wam za wsparcie, pomaga mi to w nauczeniu się ciągle czegoś nowego 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Panowie, tak drąże temat tych tablic bo nawet całkiem fajne mi się one wydały, ale mam tutaj dylemat - powiedzcie mi co jest nie tak w poniższym, że wywala mi błąd - skrótowo: mam dwie zmienne związane z millis() i kompiluje mi program, ale wywala mi błąd - w czym jest pies pogrzebany? dziękuję za pomoc

unsigned long czas[] {2,3,4};
float mnoznik = 2.5;
unsigned long czas1[] {round(czas[0]*mnoznik),round(czas[1]*mnoznik),round(czas[2]*mnoznik)};

void setup() {
}
void loop() {

}

 

Link do komentarza
Share on other sites

@merinum Kompilator uprzejmie pokazuje Ci, jak wygląda makro round() i strzałką grzecznie wskazuje, że jest w nim rzutowanie do typu long. I ostrzega, bo pomocny jest, że coś może być nie w porządku, skoro wynik long tego makra zapisujesz do tablicy unsigned long. Bo taki long mógłby być ujemny.

Na przyszłość, jak zadajesz pytania, wklejaj komunikaty. To wszystkim znacznie ułatwi. Bez zgadywania.

Edytowano przez trainee
Link do komentarza
Share on other sites

coś mnie mega zaćmiło z tymi znakami "=", już to nadrabiam ....

a jak to poczarować by można było zdefiniować jakiś mnożnik i żeby było to zgodnie ze sztuką zakłądając, że zmienna ma występować w roli czasu?

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, merinum napisał:

coś mnie mega zaćmiło z tymi znakami "=", już to nadrabiam ....

a jak to poczarować by można było zdefiniować jakiś mnożnik i żeby było to zgodnie ze sztuką zakłądając, że zmienna ma występować w roli czasu?

Nie rozumiem tej wiadomości. Przeczytałeś, co wcześniej napisałem? Bo brak "=" nie jest tam problemem.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.