Skocz do zawartości

Drukarka 3D 1kPLN w 2024 roku


zloty_2000

Pomocna odpowiedź

Planowany zakup (okolice połowy marca, jednak jeśli pokaże się okazja będzie wcześniej) drukarki 3d dla nastolatka. W cenie około 1kPLN szukam czegoś w miarę bezproblemowego w wersji sklepowej (jak będzie później chciał sobie ulepszać to ok, oczekuję jednak czegoś z czym nie trzeba walczyć od odbioru ze sklepu).

W moich typach (pojęcie słabe mam raczej, parę liźnięć tematu i fizycznego kontaktu):
-Creality Ender 3 V3 SE
- Anycubic Kobra 2
- Artillery Sidewinder X3 Pro
- Creality Ender 3 V3 KE (jeśli trafi się promocja i okolice 1kPLN będzie cena)


A może coś innego?
Zakładam, że jeśli naprawdę będzie warto mogę wydać 15-20% ale by to nie było na zasadzie, jak dołożysz kolejne 200PLN to będzie.... bo w ten sposób okaże się iż budżet będzie rozdęty do 150-200% startowego.

Link do komentarza
Share on other sites

@zloty_2000 witam na forum 🙂 Oczywiście w tym budżecie da się teraz kupić drukarkę 3D, ale raczej nie licz na to:

Dnia 27.01.2024 o 19:33, zloty_2000 napisał:

oczekuję jednak czegoś z czym nie trzeba walczyć od odbioru ze sklepu

Drukarki 3D w tej cenie nie są urządzeniami, które się uruchamia "i już". Zresztą z droższymi drukarkami też bywają problemy. To nie są jeszcze urządzenia w 100% plug&play jak toster, czy mikrofalówka. Nieodzowną częścią zabawy z drukiem 3D jest porządna obsługa drukarki 3D na poziomie hobbystycznego serwisanta 😉 Piszę to, abyś się nie zawiódł po zakupie. Niektóre osoby mają zbyt wygórowane oczekiwania względem tej technologii, warto wiedzieć, że nie jest aż tak różowo. Jest dużo lepiej niż 3-4 lata temu, ale nadal nie są to urządzenia całkowicie bezobsługowe.

PS dopisałem w tytule, że chodzi o 2024, bo za rok lub dwa ten temat będzie pewnie nieaktualny.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, Treker napisał:

@zloty_2000 witam na forum 🙂 Oczywiście w tym budżecie da się teraz kupić drukarkę 3D, ale raczej nie licz na to:

Drukarki 3D w tej cenie nie są urządzeniami, które się uruchamia "i już". Zresztą z droższymi drukarkami też bywają problemy. To nie są jeszcze urządzenia w 100% plug&play jak toster, czy mikrofalówka. Nieodzowną częścią zabawy z drukiem 3D jest porządna obsługa drukarki 3D na poziomie hobbystycznego serwisanta 😉 Piszę to, abyś się nie zawiódł po zakupie. Niektóre osoby mają zbyt wygórowane oczekiwania względem tej technologii, warto wiedzieć, że nie jest aż tak różowo. Jest dużo lepiej niż 3-4 lata temu, ale nadal nie są to urządzenia całkowicie bezobsługowe.

PS dopisałem w tytule, że chodzi o 2024, bo za rok lub dwa ten temat będzie pewnie nieaktualny.

Dziękuję Ci za info. Widzę, że trochę źle napisałem co i jak. Zdaję sobie sprawę, że drukarki 3d to nie wspomniany przez Ciebie toster czy też inny sprzęt bezobsługowy. Co nie co styczności miałem z tymi technologiami i trochę "rzeźby" trzeba. 
Bardziej chodzi mi o opcję by nie  walczyć ze sprzętem przez 3/4 czasu a 1/4 zastanawiać się czy coś wydrukuje ;). 

Wstępnie rozeznaję się w temacie i powoli mi się krystalizuje (dziś wpadłem do centrum druku 3d w mojej okolicy) że raczej pójdzie to w kierunku Endera 3 V3 KE (ma poprawione prowadzenie, ekstruder) albo Kobry 2 Neo (może Pro jak będzie dobra oferta) tyle, że o nich muszę się więcej dowiedzieć a na tę chwilę po wizycie o jakiej wspominałem człowiek pokazał mi na obu modelach Endera czym się różnią i na co zwrócić uwagę.

Nadal jednak mam nadzieję, że odezwie się również  ktoś bardziej "oblatany" w temacie i może jeszcze coś podpowie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
25 minut temu, zloty_2000 napisał:

Bardziej chodzi mi o opcję by nie  walczyć ze sprzętem przez 3/4 czasu a 1/4 zastanawiać się czy coś wydrukuje ;). 

https://eu.store.bambulab.com/en-pl/products/a1-mini?variant=47476130120028

Trochę powyżej budżetu, ale powinno działać przez większość czasu (inna drukarka od Bambu [X1C] jeszcze mnie nie zawiodła). Bambu to drukarki najbliżej plug&play.

Edytowano przez H1M4W4R1
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dnia 29.01.2024 o 19:15, H1M4W4R1 napisał:

https://eu.store.bambulab.com/en-pl/products/a1-mini?variant=47476130120028

Trochę powyżej budżetu, ale powinno działać przez większość czasu (inna drukarka od Bambu [X1C] jeszcze mnie nie zawiodła). Bambu to drukarki najbliżej plug&play.

Myślałem o mini jednak cena do wielkości pola roboczego trochę mnie hamuje. 

 

14 minut temu, Misiek_86 napisał:

@H1M4W4R1Bambu Lab A1 mini  fajna drukarka, lecz najważniejsze pytanie co chce drukować, jakie pole robocze. 

 

W sumie to będzie dla nastolatka sprzęt,gdzie chce się pobawić w samodzielne projektowanie i wydruki jakichś swoich pomysłów. Ja ze swojej strony widzę opcję druku dla siebie masek Bathinova plus przesłon do mikroskopu i może paru drobiazgów oraz ewentualne "doróbki" co niektórych plastików jak padną.

Na tę chwilę po przekopaniu się przez masę tekstów widzę, że Creality Ender 3 V3 KE jest w miarę złotym środkiem. 

Muszę jeszcze poszukać/poczytać o Anycubic Kobra 2 Pro - jako drugiej opcji do wyboru oraz porównania ich pod względem budowy itd (co jest lepsze w której i na co najbardziej zwrócić uwagę).

 

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, zloty_2000 napisał:

Myślałem o mini jednak cena do wielkości pola roboczego trochę mnie hamuje. 

Za to stosunek jakości i prędkości do ceny powinien cię już napędzać. Osobiście przez lata używałem drukarki 180x180x180 i może z 3 razy zabrakło mi tego pola. Za to wielokrotnie byłem szczęśliwy, że nie męczę się w enderami. Oczywiście potrzeby są różne, może ty akurat wykorzystasz większe pole. Boje się jednak, że możesz popełnić klasyczny błąd początkującego, który wybiera cyferkami, i nierealnymi wyobrażeniami "co on to sobie nie wydrukuje".

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Używam kobry 2 neo i wszystkim ją polecam. Nie psuje się, ma takie fajne bajery jak autoleveling (nie zna życia kto nie poziomował drukarki ręcznie), szybka. Wcześniej miałem endera 3 i nie chcę wracać do tamtego okresu.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

14 godzin temu, etet100 napisał:

Za to stosunek jakości i prędkości do ceny powinien cię już napędzać. Osobiście przez lata używałem drukarki 180x180x180 i może z 3 razy zabrakło mi tego pola. Za to wielokrotnie byłem szczęśliwy, że nie męczę się w enderami. Oczywiście potrzeby są różne, może ty akurat wykorzystasz większe pole. Boje się jednak, że możesz popełnić klasyczny błąd początkującego, który wybiera cyferkami, i nierealnymi wyobrażeniami "co on to sobie nie wydrukuje".

Nie patrzę tylko na cyferki. 200-220 to dla mnie optymalna wielkość pracy, większej nie potrzebuję do wydruku paru gadżetów do moich teleskopów i zdaję sobie sprawę, że 2 metrowy pomnik to raczej się nie wydrukuje (choć jak się ktoś uprze...)
Z mojego punktu widzenia wydaje mi się, że realnie patrzę na zestawienie co potrzebuję/chcę do tego co mogę uzyskać. Co do męki z enderami - chyba zależy ile i czy na nich pracowałeś. Brat ma chyba V2 kupioną z 2 lata temu i po wypoziomowaniu i odpowiednim ustawieniu drukuje bez problemów.

Prędkość druku to dla mnie któraś tam z kolei rzecz - w czołówce jest by po dobrym ustawieniu drukowało, dało się to logicznie ogarnąć, nie było jakichś elementów napędu które powodują większe problemy niż inny rodzaj a samo "grzebanie" to wg mnie będzie plus bo drukarka jest dla Syna (13 latek) i chciałbym by możliwe było lekkie dłubanie by nauczył się dlaczego i jak to działa co w efekcie da mu jakieś pojęcie o technice używanej w druku 3d a nie będzie to tylko na zasadzie jak włączenie TV - pstryk i działa, ale jak i dlaczego to już nie wiem..

 

2 godziny temu, AntekBezak napisał:

Używam kobry 2 neo i wszystkim ją polecam. Nie psuje się, ma takie fajne bajery jak autoleveling (nie zna życia kto nie poziomował drukarki ręcznie), szybka. Wcześniej miałem endera 3 i nie chcę wracać do tamtego okresu.

Jeśli Kobra - to bym szedł w wersję 2 Pro. Możesz rozwinąć dlaczego Ender 3 to nie?

 

44 minuty temu, ethanak napisał:

Tyle że autoleveling nic nie poziomuje, a po prostu umożliwia drukowanie na krzywym stole.

Z czytanek internetowych jak rozumiem,  to najpierw składając "w kupę"drukarkę poziomuje się ją w miarę porządnie a późniejszy autoleveling niweluje albo nasze błędy albo falujący stół - więc wg tego co sobie wyobrażam najistotniejsze jest prawidłowe i dokładne złożenie drukarki co powinno dać mniej problemów. A może się mylę?

Link do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, zloty_2000 napisał:

wg tego co sobie wyobrażam najistotniejsze jest prawidłowe i dokładne złożenie drukarki co powinno dać mniej problemów. A może się mylę?

Z tym się w pełni zgadzam

 

5 godzin temu, zloty_2000 napisał:

Możesz rozwinąć dlaczego Ender 3 to nie?

  • Trzeba samemu levelować, co jest męczące.
  • Powolny jak na dzisiejsze standardy.
  • Strasznie się psuł (przynajmniej w moim przypadku)
Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli za każdym razem musisz poziomować, to masz coś spaprane. Ja w Anetce co najwyżej synchronizuję obie osie Z (do tego wystarczy strzałeczka nad sprzęgłem), a sprężyn od stołu to chyba od roku nie ruszałem...

A Ender jest chyba bardziej zaawansowaną konstrukcją niż A8.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja mam Endera pierwszą wersję od 4 lat? Sporo filamentu przewaliłem.
Rzeczy które musiałem zrobić:
- wydrukowałem sobie części do ekstrudera
- tutaj uwaga - wsadziłem zapinkę do złączki pneumatycznej, nie wymieniałem nawet łącznika
- zmieniłem sprężyny od stołu
- zmieniłem nakładkę na szkło + dimafix

Oprócz naprawy stołu, który wyłamała mi żona kładąc na stole drukarki wszystko co tam jej akurat pasowało nie miałem żadnej poważniejszej usterki.

Nie mam problemów z ciągłą potrzebą poziomowania, nie zapycha mi się dysza, nie odklejają mi się wydruki, jest naprawdę ok.

Link do komentarza
Share on other sites

U mnie odwrotnie przejście ze szkła na PEI, wydruki trzymają się dobrze, łatwo odchodzą 😉. Przy szkle czasem trzeba było po ostygnięciu dawać do zamrażarki by odszedł wydruk 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.