Skocz do zawartości

Poszukiwany robot-zabawka!


Jimmy

Pomocna odpowiedź

Moj maly kuzynek bedzie mial I komunie swieta lada chwila. Mieszka w Niemczech, jednak tam z reguły sprzęt elektroniczny jest znacznie droższy, a wpadł nam tam w oko pewien robot. Zastanawiamy sie więc czy jest opcja kupienia takiego w Polsce i czy ktos o czyms takim slyszal. Robot kupowany jest w formie zestawu do złożenia, blaszki, układy scalone, kabelki itd. Po złożeniu chodzi sam, reaguje na gwizdnięcia i idzie w ich kierunku. Niestety nie pamiętam tej nazwy, stąd też odzywam się tutaj, probowalem szukac w roznych sklepach internetowych, nigdzie nie ma jednak na tyle skomplikowanych urzadzen do samodzielnego montazu.. mam nadzieje, ze ktos wie cos na ten temat:) dzieki wielkie za kazda informacje!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

To samo proponuje klocki lego mindstorm, w polsce podstawowy zestaw jakieś 800zł. A na komunie jest to dużo lepszy niż quad, kamera HD, chociaż sam bym chciał tak od się dostać lustrzankę, czy laptopa.

Mindstorm nawet jeśli dostanie 2 zestawy to tylko zwiększy możliwości, niż np dostać 2 quady może w sumie na sezon by starczyły.

Pozdro.

Link do komentarza
Share on other sites

Programuje się klocuszkami w trybie drag'n drop 😃 .

Jak jest bystry to połapie, a jak robot ma "jeździć, gdzie mu powiem, zmieniać si ę w autko i czołg, i strzelać do kosmitów", to lepiej sobie odpuścić

Link do komentarza
Share on other sites

Mindstormsy są dobre dla dzieciaków w tym wieku, program "pisze się" graficznie. Mamy w szkole 2 zestawy NXT, jak dla mnie to są beznadziejne chociaż 4 klasy się nimi uparcie zajmują, ale dla dzieci do 12-14 lat będą bardzo dobre. Jeżeli ktoś łapnie bakcyla to pojawia się problem: po co się męczyć z jakimiś AVR'ami, po co budować czujnik IR, po co kombinować nad sonarem, podwoziem, silnikami, jak w lego wszystko jest łatwe, proste i przyjemne, podłączasz kabelek i działa. Trudno jest się przełamać i wrócić do najprostszych linefollowerów, ale zbudowanych własnoręcznie.

Moje podsumowanie: Mindstormsy to są drogie i bardzo rozwinięte zestawy, ale dalej są to lego i na dłuższą metę więcej bawią niż uczą. Ale skoro młody ma 8 lat to pewnie lego mu się spodoba.

Link do komentarza
Share on other sites

U mnie na Politechnice bawią się Mainstorami.

Jest zarzut że jak złapie bakcyla to nie przejdzie na lutowanie układów, projektowanie elektroniki bo lego to już oferuje poskładane i w wysokiej jakości i precyzji wykonania. A ja widzę to w drugą stronę KD93 po co sobie ułatwiać życie jak można zaprojektować sobie sonar ala KONAR.

To chyba nie ważne jak robić roboty byle by je robić?

Przenosząc to na inną działkę po co korzystać z prostego windowsa jak jest trudny linuks zestaw "zrób to sam".

Albo po co mam korzystać z gotowych bibliotek do obsługi USB, jak mogę sam je napisać?

Mindstorm jest W MOIM ODCZUCIU bardzo dobrą zabawką na początek.

Link do komentarza
Share on other sites

Dodam jeszcze że po przełamaniu pewnego poziomu wiedzy możliwości Mindstorms zwiększają sie OGROMNIE. Po pierwsze można programować w C. Po drugie Lego udostępnia wszelkie dane i developer kity, więc rozbudowa o dodatkowe czujniki nie jest problemem. Poza tym mamy możliwość komunikacji po Bluetooth, co daje dodatkowe opcje w programie na komputer, czy komórkę.

Poza tym przebudować robota jest bardzo łatwo, więc można go wykorzystać jako platformę testową.

Link do komentarza
Share on other sites

KD93, a nie sądzisz, że dużo łatwiej jest się wkręcić w budowanie robotów właśnie dzięki lego? Nawet po pytaniach na forum widać, że dla kompletnie początkujących zbudowanie światłoluba na płytce uniwersalnej może być sporym problemem. Myślę, że wiele osób może się przez to zniechęcać już przy pierwszym podejściu do robotyki. A jeśli dzięki lego wciągną się głębiej, to może już nie będzie im tak łatwo z tego wyjść 😉

Jedynie nie wiem, czy autorowi tematu nie chodziło o jakiegoś tańszego robocika, bo jednak mindstormsy kosztują zdecydowanie więcej niż prosty zestaw "zrób to sam".

Aha, to też nie jest tak, że nawet ogarnięty 8-latek sam zacznie pisać sensowne programy nawet w obrazkowym języku LEGO. Trzeba takiemu pokazać co i jak, wytłumaczyć po co są pętle itd. Prowadzę warsztaty dla dzieciaków w oparciu o te zestawy, więc wiem co mówię 😉

Link do komentarza
Share on other sites

mactro, oczywiście że trzeba mu pokazać, ale powinien się szybko połapać o co w tym chodzi.

KD93, a nie sądzisz, że dużo łatwiej jest się wkręcić w budowanie robotów właśnie dzięki lego?

Raczej tak jest, tylko trzeba wiedzieć kiedy się "wykręcić", po potem można ugrząźć. No i do tego dochodzi wiek, tak jak pisałem, moim zdaniem rozpoczęcie gimnazjum to dobry moment na odstawienie lego. Potem ktoś chce wystartować w zawodach, ale potrafi zbudować robota tylko z lego i sami wiecie jakie są efekty.

Dodam jeszcze że po przełamaniu pewnego poziomu wiedzy możliwości Mindstorms zwiększają sie OGROMNIE.

Oczywiście, zgadzam się.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.