Skocz do zawartości

Ogólnie o robotach MicroMouse


Treker

Pomocna odpowiedź

O, mała wrzuta była. 😋 Ale spoko, bo to prawda przecież. 🙂

Co do labiryntu - na Istrobocie już z siedem, może osiem lat jest micromouse 9x9 i wystarczał. W Polsce też w tym roku taki labirynt był wystarczający aż nadto. Ale jak tak patrzę na wasze powstające machiny, to się zastanawiam co się będzie działo jak już je uruchomicie. 🙂 Tetro, drżyj? 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ale jak tak patrzę na wasze powstające machiny, to się zastanawiam co się będzie działo jak już je uruchomicie. 🙂 Tetro, drżyj? 🙂

Tetra chyba moze spać spokojnie - nie zapominajcie, że w japonii konstruktorzy robią już roboty micromouse jakieś 20 lat, więc wątpie by udało się przebić Ng Bent Kiat czy Kato San bo na ich korzyść przemawia kilkunastoletnie doświadczenie i kilka/kilkanaście MM na koncie 😉 Co oczywiscie nie oznacza, że nie można się do nich zbiliżyć wynikami, tym bardziej, że można podpatrywać te konstrukcje i czerpać z ich doświadczenia 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Nie no, ja oczywiście w formie żartu, wiem że do Japonii daleka droga (dosłownie i w przenośni). 🙂

Ale konkurencja ładnie się nam rozwija, pierwsze zawody były w Polsce w 2010(?) roku, w 2011 zaobserwowałem pierwsze polskie roboty ładnie wykorzystujące mapowanie, a w 2012 Stuart wygrał w Bratysławie - a tam zawody w mm są już od wielu lat. 😉 Przy takim tempie rozwoju mamy szansę zdominować RC2013. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Właśnie stąd to wynika - że konkurencja zaczęła się robić w Polsce popularna teraz, kiedy jest już mocno rozwinięta i jest na czym się wzorować. Fajnie jest popatrzeć na stronę Ng Beng Kiat, gdzie są opisane jego pierwsze konstrukcje i te ostatnie - pokazuje to jak rozwinęła się konkurencja.

Boję się tylko, żeby nagły skok jakościowy nie odstraszył ewentualnych nowych zawodników.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie no, ja oczywiście w formie żartu, wiem że do Japonii daleka droga (dosłownie i w przenośni). 🙂

Ale konkurencja ładnie się nam rozwija, pierwsze zawody były w Polsce w 2010(?) roku, w 2011 zaobserwowałem pierwsze polskie roboty ładnie wykorzystujące mapowanie, a w 2012 Stuart wygrał w Bratysławie - a tam zawody w mm są już od wielu lat. 😉 Przy takim tempie rozwoju mamy szansę zdominować RC2013. 🙂

No to fakt - potencjał jest duży, bo widzę, że spięli się wszyscy. Mam nadzieję, że na RC2013 Polska zdominuje stawkę, jak w LFach!

Link do komentarza
Share on other sites

U Bartona dostrzegam faulhabery, z enkoderami IE256 lub lepszymi (czarna taśma widoczna na filmiku - IE16 do faulhaberów mają szarą taśmę😉 ). Zastanawiające jest jednak, dlaczego koła są zabudowane z zewnętrznych stron, tak jakby był tam enkoder (np magnetyczny).

Bardzo ładnie jeździ 🙂 Barton, napiszesz coś więcej? :>

MM na drugim filmiku ma chyba pololu, bo można dostrzec białe mocowania silników, ale mogę się mylić, bo słaba jakość filmiku.

Link do komentarza
Share on other sites

Fajnie jest popatrzeć na stronę Ng Beng Kiat

Można by otrzymać adres tej strony?

Jak dobrze znalazłem zawody All Japan MicroMouse Contest 2012 odbędą się 23-25 listopada. Czy jest możliwość oglądać te zawody w internecie na żywo?

Link do komentarza
Share on other sites

Fajnie jest popatrzeć na stronę Ng Beng Kiat

Można by otrzymać adres tej strony?

https://sites.google.com/site/ngbengkiat/Downhome/Topic1

Jak dobrze znalazłem zawody All Japan MicroMouse Contest 2012 odbędą się 23-25 listopada. Czy jest możliwość oglądać te zawody w internecie na żywo?

Zdaje się, że ostatnio nie można było oglądać na żywo, ale później wszystkie ważniejsze przejazdy są na YT.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.