Skocz do zawartości

[Kurs] BASCOM - lekcja1-wstęp


Ikar

Pomocna odpowiedź

Tak, ISP czyli In-System Programmable, czyli programowanie w systemie (układzie docelowym). Po to jest ISP żeby chcąc przeprogramować µP nie trzeba go było wyjmować z podstawki, wylutowywać. Jeśli twój robot będzie miał takie złącze z wyprowadzonymi nóżkami np jak mój Psotek, to w każdej chwili będziesz mógł go przeprogramować.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Acha juz zrozumialem. Aby od teraz zaczac programowac musze kupic stk200 i zrobic plytke z podstawka pod procka. A skad wziac jakis gotowy schemat plytki ? czy wystacza same kabeli polaczone pod procka ?

Link do komentarza
Share on other sites

Teoretycznie w STK200 wystarczą same rezystorki z LPT do procka, ale lepiej nie ryzykować i zrobić STK200 w wersji z buforem. Na allegro jest pełno takich programatorów i kosztują poniżej 10zł (przynajmniej powinny).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mam pytanko. Nie znam się na programatorach i programowaniu a chciałbym bardzo się tego nauczyć. Zdecydowałem, że wolę kupić jakiś programator niż samemu go robić. Więc zajrzyjcie tutaj:

http://allegro.pl/item418725130_programator_isp_stk200_300_rohs_avr_atmel_stk200.html

i powiedzcie mi czy taki programator jest dobry i czy mi się to opłaca? Naprawdę się na tym nie znam więc liczę że pomożecie mi troszeczkę. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Share on other sites

ostatnia prosba moze ktos zrobic rysunek jak podlaczyc ten stk200/300 do plytki stykowej z prockiem wystarczy schemat ideowy jezeli pujdzie po mojej mysli to zaczynam wstepywac malymi kroczkami w wasze szeregi

Link do komentarza
Share on other sites

ostatnia prosba moze ktos zrobic rysunek jak podlaczyc ten stk200/300 do plytki stykowej z prockiem wystarczy schemat ideałowy jezeli pujdzie po mojej mysli to zaczynam wstepywac malymi kroczkami w wasze szeregi

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać. Co to jest schemat ideałowy? Wiem co to jest schemat ideowy. Zrób dokładnie to co napisał daniel93. Chociaż wiem o co tobie chodzi, STK200-300 jest pewnym standardem, w którym na odpowiednich wyjściach portu LPT są sygnały dla programowania procesora (MISO, MOSI, SCK, RST, GND). Z drugiej strony przecież w pierwszym poście Ikara jest wszystko pokazane na schematach.

Link do komentarza
Share on other sites

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać. Co to jest schemat ideałowy?

Sabre domysl sie a to ze sie pomylilem to nie znaczy ze masz wytykac placami, kazdy robi bledy , ja jestem tylko poczatkujacym elektronikiem interesuje sie tym dzialem dopiero od czerwca TEGO roku wiec bardzo krotko i wedlug mnie robie spore postepy schematy ktorych nie rozumialem na poczatku,teraz rozumiem moze nie pelnego dzialania i ich funkcji ale gdy patrze nie mam metliku w glowie i rozpoznaje prawie wszystkie elementy jak dla Ciebie to pewnie malo wkoncu ty tu jestes profesjonalista

czyli tak jak na schemacie stk300 podlaczyc bezposrednio do procka tak ?

Link do komentarza
Share on other sites

Kanday broń boże nie jestem profesjonalistą, a poprzez humor jedynie mogę zwrócić uwagę na błędy jakie ludzie popełniają. To jedyny sposób aby zwrócić uwagę na poprawną polszczyznę. Czasami naprawdę nie rozumiem, nie mam siły, nie chce mi się czytać tekstów z błędem w każdym wyrazie.

Link do komentarza
Share on other sites

ok polonista to ze mnie nie jest nie jestem najlepszy w tym mnie, tez denerwoja ludzie ktorzy pisza w stylu "Co tam pisze?" "Poszłem" "Tobom" a za swoje bledy przepraszam i co wiecej moge powiedziec to WYBACZCIE Sabre szanuje Cie i mam rade traktuj te forum tym bardziej wypowiedzi userow i ich samych z dystansem

Odpowie ktos na moje pytanie powyzej ?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.