Skocz do zawartości

[LineFollower] Lilith - Worklog


Pomocna odpowiedź

Pisał jedynie:

OK, dodam jeszcze kilka kondensatorów, a co do mostka, to napisałem że FNG - a to oznacza o ile się nie mylę moduł.

czyli nie jest pewien, a datasheet FNG, to nie moduł tylko scalak: http://www.toshiba.com/taec/components2/Datasheet_Sync/261/27197.pdf

Ale jeżeli jest pewien, że stosuje moduł na którym filtrowanie jest, to oczywiście dodatkowe jest zbędne.

EDIT:

Pisaliśmy równocześnie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zastanawiałeś sie czy nie lepiej było by użyć parzystej liczby czujników, np. 20? Wtedy centralne były by 2 czujniki, co wydaje mi sie, że wpłyneło by na lepszą jazde FTL. A jak myśli reszta forum?

Link do komentarza
Share on other sites

Zastanawiałeś sie czy nie lepiej było by użyć parzystej liczby czujników, np. 20? Wtedy centralne były by 2 czujniki, co wydaje mi sie, że wpłyneło by na lepszą jazde FTL. A jak myśli reszta forum?

Mam swoją koncepcję na umieszczenie czujników 🙂 nie wiem czy się sprawdzi, ale to będzie widać po jakiś testach. W idealnej pozycji będą 3 czujniki nad linią.

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo długo nic nie pisałem, i bardzo nie wiele udało się do tej pory zaprojektować, jeśli chodzi o pcb - byłem zajęty i nie miałem czasu. Jako że dzisiaj znalazłem trochę czasu, postanowiłem zaprojektować część związaną z przetwornicą. Starałem się rozmieścić elementy tak jak jest to pokazane w dokumentacji(choć nie wszystko tam rozumiem, ale staram się zrozumieć 🙂), ale jako, że czytałem kiedyś na forum o problemach z wybuchającymi przetwornicami, dlatego zwracam się do was z prośbą, czy moglibyście zerknąć czy wszystko jest ok, czy można coś poprawić? Wolałbym zaoszczędzić sobie późniejszych kłopotów z niedziałającą/wybuchającą przetwornicą. Liczę na waszą pomoc, będę bardzo wdzięczny.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mam pytania odnośnie przetwornicy.

To ST1S10PHR, tak?

Z czego wynikają lub jakie mają przeznaczenie te dwa kondensatory 330uF?

I co będzie zasilane przetwornicą? Logika czy silniki?

Link do komentarza
Share on other sites

Mam pytania odnośnie przetwornicy.

To ST1S10PHR, tak?

Z czego wynikają lub jakie mają przeznaczenie te dwa kondensatory 330uF?

I co będzie zasilane przetwornicą? Logika czy silniki?

Przetwornica będzie zasilała logikę, a kondensatory są po to, aby zniwelować zakłócenia z silników i turbiny.

Skoro już piszę, to powiem, że ostatnio próbowałem wytrawić płytkę, niestety, ścieżki się mocno popodtrawiały i chyba już nie zdążę zrobić robota na zawody w Poznaniu 🙁.

Link do komentarza
Share on other sites

Przetwornica będzie zasilała logikę, a kondensatory są po to, aby zniwelować zakłócenia z silników i turbiny.

Ok. A czy mogę zapytać dlaczego dajesz taką pojemność?

Link do komentarza
Share on other sites

Bo takie mają największe kondensatory smd w botlandzie, a dałem kilka, żeby się później nie okazało, że jest ich za mało - jak najwięcej, ale żeby nie zabierało za dużo miejsca.

Co do robota, to dzisiaj wyciąłem drugą płytkę (wykonaną niedawno przeze mnie frezarką) i jutro spróbują wytrawić znowu płytkę - nie będę się poddawał i będę walczył, może uda się zdążyć 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Nie dawaj tak dużej pojemności przy st1s10 ta opisana w nocie jest wystarczająca. Przez zbyt dużą przetwornica może strzelać.

Mówisz o tych 30uF za przetwornicą?

Link do komentarza
Share on other sites

Nie dawaj tak dużej pojemności przy st1s10 ta opisana w nocie jest wystarczająca. Przez zbyt dużą przetwornica może strzelać.

Chodzi o zbyt duże pojemności na wyjściu a nie na wejściu.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Czyli te 30uF nie powinno być aż takie groźne 🙂

edit:

Robot już pięknie jeździ, niestety z niewiadomych mi przyczyn zepsuła mi się turina - silnik jest luźny, tak jakby się wyłamał/wykręcił i mam już chyba po zawodach ;/ a liczyłem na całkiem dobry wynik jutro 😥

Link do komentarza
Share on other sites

Słuchajcie dręczy mnie jedno pytanie odnośnie płytki. Sam przymierzam się do budowy i próbuję się puki co podszkolić analizując schematy działających robotów. Zastanawia mnie dlaczego każdy z komparatorów jest podłączony na wyjściu przez 100kom do zasilania. Wyjścia nie mogłyby być podpięte bezpośrednio do wejścia uC ?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.