Skocz do zawartości

Mikrokopter


Pomocna odpowiedź

"Myślisz, że dodatkowe bity nie ważą?"

Oczywiście, że ważą. Tylko, że zera mają masę dodatnią a jedynki ujemną - zgodnie z kodowaniem liczb całkowitych ze znakiem. I choć kodu binarnego programu nie można traktować jak szumu białego, to jednak średnio dość dobrze się to znosi. Może w małej konstrukcji i krótkim kodzie da się jeszcze zauważyć jakieś anomalie ale przyrost masy całej informatyki na świecie jest raczej.. hm, zerowy. To własnie dzięki m.in. takim własnościom rozwijają się tak fajne konstrukcje jak ta tutaj 😃

Sabre, nie wiem co mi przyszło do głowy. Zrozumiałem, że te 130 gramów ciągu będziesz musiał uzyskać z pojedyńczego śmigiełka. Z 1/4 tego nie będzie problemu. Trochę to mocowanie śmigieł wydaje się słabowite - to w końcu tylko tworzywo po stali i to pewnie na wałku 1 lub 2mm ale może przy tych momentach wystarczy. Umieść swój krzyżak trzymający kopterka za pętelki conajmniej z pół metra (to małe śmigła - wystarczy) nad podłogą. Wtedy śmigła będą pracować w strumieniu niezakłóconym wpływem ziemi i całość przy próbach będzie stabilniejsza i bardziej przewidywalna. Inaczej pojazd unosi się trochę jakby na poduszce powietrznej - zjawisko znane też w normalnych, dorosłych helikopterach wiszących nisko nad ziemią. Wokół wirnika tworzy sie wielki rotor zasysający od góry to, co uleciało z poduszki bokiem a ponieważ zjawisko jest chaotyczne, rama ma tendencję do dziwnych uślizgów. Wszystko znika (u mnie) na wysokości ok. 1m

Link do komentarza
Share on other sites

Wow sabre zapowiada się ciekawi quadro 😉

Zamierzasz go wyposażyć w "inteligencję", czy ma być to z założenia zabawka RC?

marek1707 To wygląda na laminat szklano-epoksydowy i to pewne o grubości 1,5mm. Nie ma się co obawiać, że się złamie nawet przy małym zderzeniu... fragmentu takiego laminatu 3x5cm w rękach nie złamiesz, a tu siły są znacznie mniejsze.

Link do komentarza
Share on other sites

Ten egzemplarz nie ma raczej szans na bycie czymś więcej niż "zabawką" RC. Udźwig tej miniatury jest za mały na doczepienie czegokolwiek więcej pomimo teoretycznego zapasu około 50g. Przy pełnym ciągu zbyt szybko rozładowywałby się akumulatorek. Rama jest wykonana z laminatu szklano-epoksydowego o grubości 1,2mm i naprawdę jest bardzo sztywna jak na jej potrzeby. Ośki silników mają 1,5mm średnicy a śmigło będzie wchodziło na nie na spory wcisk, jeśli się zluzują (co jest raczej mało prawdopodobne) to przykleję je na jakiś cyjanopan, albo założę nowy komplet z ciaśniejszymi otworami.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@up

Tutaj są dane zbierane przez modelarzy. Można znaleźć ciąg danego silnika z różnymi śmigłami. Dane pewnie orientacyjne, ale lepsze to niż nic;)

Ogólnie to bardzo ciekawa konstrukcja. Szkoda, że pozostanie tylko zabawką. Wierzę, że uda Ci się coś jeszcze z niej wycisnąć.

Ja próbuje okiełznać swoją, dużo większą konstrukcję (około 60cm) i jednocześnie zabieram się za budowę 'średniaczka' (20-25cm). Jednak celuję w pełen automatyzm, postaram się, żeby opis pojawił się na forbocie;)

Link do komentarza
Share on other sites

Czy wszystkie silniczki będą się kręcić w tę samą stronę ? Bo jak tak, to po wzleceniu nie będzie "stał w miejscu" tylko się obracał.

Nie, na zdjęciach widać, że są dwa śmigła prawe i dwa lewe po przekątnych, więc nie będzie się obracał.

Link do komentarza
Share on other sites

No i niestety mam problem, nie jestem w stanie sam wyważyć śmigieł. Z jednej strony, znając zasady, to wydaje się proste, ale z drugiej strony nie mając odpowiednich "narzędzi" to jest to wprost niemożliwe.

Na czym polega problem. Problemem jest idealnie prosta ośka, zaostrzona co najmniej z jednej strony o średnicy 1,4mm. Na taką ośkę zakłada się śmigło i zawiesza pomiędzy 2 magnesami, tak aby z co najmniej jednej (zaostrzonej) strony dotykało do magnesu. Druga strona utrzymuje się w polu magnetycznym. Nie jestem w stanie zrobić takiej "idealnej" ośki. Próbowałem już z wiertłem 1,4mm, odciąłem ostrza z wiertła, zostawiłem sam trzpień, zaostrzyłem mocując wiertło w dremelu. I tu jest chyba pies pogrzebany, okazuje się, że choćbym nie wiem jak się starał to nie zaostrzę dobrze czegokolwiek, okazuje się że ten uchwyt ma bicie :/ po założeniu do niego czegokolwiek. Wydaje mi się, że problem jest z małymi średnicami, ale może już tak być ze wszystkim, że ten uchwyt jest uszkodzony i źle/krzywo mocuje wszystko.

Odpowiedzią na mój problem nie jest niestety gotowa wyważarka, bo nie widziałem jeszcze wyważarki, która ujęłaby śmigło z otworem o tak małej średnicy.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.