Skocz do zawartości

Bugi na forum bądź stronie


Szwagier90

Pomocna odpowiedź

Nikogo nie trzeba przekonywać jak bardzo użyteczny może być mikroprocesor przy konstruowaniu wszelkich sprzętów i urządzeń, a w szczególności przy budowie robocików takich, jakie prezentowane są na naszym forum www.dioda.com.pl. Najwygodniejsze do wykorzystania
Link do komentarza
Share on other sites

Znalazłem takiego buga (?) w Shoutboxie. Gdy wysyłam wiadomość i odświeżam stronę, wiadomość mi znika z Shoutboxu. Dopiero po kilkunastu/kilkudziesięciu minutach się pojawia 😕

Czy to normalne, czy ja mam jakieś błędy na komputerze?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1) Prosił bym o zdjęcie blokady logowania z jednej maszyny/jednego IP. Obecnie trzeba się logować za każdym razem gdy przegląda się forum raz z komputera raz z telefonu. Lekko upierdliwa sprawa, a w niczym nie pomaga.

2) Wnioskuję również o dodanie tabindex by z szybkiej odpowiedzi klawiszem [tab] przeskakiwać do [Wyślij]. Obecnie skacze na górę strony i trzeba używać myszki.

[ Dodano: 05-03-2012, 23:36 ]

[double post, by było widać, że coś dodałem]

Co jakiś czas widzę (sam dostałem po uszach) uwagę moderatorów o brzmieniu:

"Pliki graficzne proszę umieścić zgodnie z instrukcjami zawartymi w tym temacie."

Skoro zatem zabronione jest hotlinkowanie do zewnętrznych serwerów, to czemu po prostu nie wyłączyć tagu IMG?

Coś mi się obiło o oczy, że takie zdjęcia są dopuszczalne w artykułach, ale może phpBB umożliwia wyłączenie tego tagu per dział? Wtedy tylko w dziale z artami byłby włączony?

Skorzystajmy z dobrodziejstw techniki by nie dodawać moderatorom pracy i nie czekać na użytkownika by poprawił posta?

Link do komentarza
Share on other sites

Niestety nie można usunąć tego tag'u, bo jets on używane zawsze również przy naszych zdjęciach. Mógłbym filtrować czy obrazek jest z naszego serwera, ale czasami hotlinkowanie jest konieczne, co sprawiałoby większe problemy.

Na szczęście takich tabliczek nie musimy umieszczać zbyt dużo 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Może w takim razie prosty JS, który po wykryciu tagu w polu pisania posta wyświetli nienachalny dymek z podpowiedzią co i jak?

Coś w ten deseń:

$('#message').bind('keyup.infobox', function() {
var textarea = $(this);
if (textarea.val().toLowerCase().indexOf('[img') != -1) {
	textarea.unbind('.infobox');
	var row = textarea.closest('tr');
	var cells = row.find('td');
	var infobox = cells.length > 1 ? cells.eq(1) : $('<td id="post-info-box">').appendTo(row);

	infobox.html('Info o użyciu tagu');
}
});

i w CSS:

#post-info-box {
/* co tam trzeba */
}

plus zwiększenie szerokości tabelki z 550px na ciut więcej

BTW, macie przedpotopową wersję jQuery na portalu.

A jak się odniesiesz do pierwszych 2 punktów? 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

[Test/recenzja] [Komunikacja] Bluetooth KAmodBTM222:

Połączenie telefon - moduł bluetooth

Teraz czas wykorzystać prawdziwe zalety komunikacji po bluetooth. Do komunikacji z PC możemy wykorzystać różne moduły, część była już opisywana na diodzie. Niewątpliwą zaleta bluetooth jest jednak możliwość wykorzystania telefonu do sterowania robotem. Najpierw należy połączyć telefon z modułem. Sposób łączenia zależy od modelu i producenta, jednak nazwa urządzenia i pin są zawsze takie jak w przypadku podłączenia przez PC.

Link do komentarza
Share on other sites

Zauważyłem ostatnio mały problem:

Przy wrzucaniu plików PNG ok 200-300kB nie ma problemu ale jak wrzucam PNG około 700kB to zamiast miniaturki i linku pojawia się tylko białe tło.

Gdy wrzucałem JPG, który miał prawie 1MB nie było żadnych problemów.

[ Dodano: 20-03-2012, 14:27 ]

Jak już napisałem post to:

publiczni e na Forbot.pl

Regulamin klasyfikacji pkt 20.

Link do komentarza
Share on other sites

To, że pasek zasłania szybką odpowiedź było już poruszane. Tak ma być (nie zasłanianie wtedy pola do pisania i czegoś jeszcze... ale trzeba mieć wyłączone dodatki blokujące reklamy).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.