Skocz do zawartości

Bugi na forum bądź stronie


Szwagier90

Pomocna odpowiedź

Wojciech, dziękuję za zgłoszenie - przyjąłem do wiadomości, ale nie ukrywam, że na ten moment nie mogę zająć się tym problemem (bo są ważniejsze) 😉 Będę jednak o nim pamiętać.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Gdy jestem zalogowany i mam otwarty artykuł https://forbot.pl/blog/kurs-raspberry-pi-pwm-wejscia-skrypty-z-kamera-id25071 , i chcę go skomentować opcją komentowania pod artykułem zostaje przeniesiony na strone forum z alertem:

Taki post lub temat nie istnieje, być może został przed chwilą usunięty, wróć i spróbuj ponownie

Myślę, że ważny błąd. Nie można przez to skomentować artykułu 🙂 a mało komu chce się go szukać manualnie na forum

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, przeglądając stare maile otrzymane z Forbota natknąłem się na przykład na taki:
obraz.thumb.png.3c182b5b67476a2af25a2f79ab895067.png
I jako, że artykuł mnie zaciekawił to kliknąłem by go odczytać.


Niestety link do niego (link) jak i do wielu innych z maili z 2017 roku jest już nieaktualny:
obraz.thumb.png.7d9dbc66c1467d1f4be3fc07056d010f.png
 

Jak długo utrzymywane są takie łącza?
Czy jest możliwe odnowienie starszych linków?

Link do komentarza
Share on other sites

@Wojciech cześć, dziękuję za sygnał, bo nie miałem świadomości, że jest taki problem. To coś po stronie operatora systemu mailingowego (zgłoszę to do nich). Nie jest to związane bezpośrednio z naszymi linkami tylko faktem, że linki w mailach są przekierowywane przez domenę operatora. Na ten moment nie jestem w stanie powiedzieć czy uda się odnowić te stare linki, ale jest jednak dość proste rozwiązanie, którym możesz obejść ten problem 🙂 Jak skopiujesz tytuł artykułu do Google to na 99,99% otrzymasz właściwy link. Kurs VHDL jest np. tutaj: https://forbot.pl/blog/kurs-fpga-podstawy-vhdl-w-praktyce-spis-tresci-id22265

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Natrafiłem na problem z dodawaniem niektórych zdjęć. Mianowicie chodziło o zdjęcia pobrane z Google Photos, które miały układ pionowy. Wyświetla się wtedy komunikat "Wystąpił błąd podczas przetwarzania przesłanego pliku. -200". W załączniku przesyłam zdjęcie powodujące ten problem.

Co ciekawe, po edycji tego zdjęcia w Google Photos, na przykład kadrowaniu (tak że nadal jest pionowe), ale chyba również po na przykład zmianie jasności, i ponownym pobraniu, zdjęcie przechodzi.

img_err.zip

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

W leksykonie: https://leksykon.forbot.pl/ADC_(A/D),123.htm

Błędnie podawany jest zakres wartości dla przetwornika 10 bitowego od 0 - 1024, a powinno być od 0 - 1023

Cytat

Maksymalny odczyt wyrażany jest wzorem 2^rozdzielczość przetwornika w bitach - 1 (dla 8 bitowej rozdzielczości będzie to zakres 0-255, 9 bitowej 0-511, 10 bitowej 0-1024 itd.).

 

Edytowano przez Belferek
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.