Skocz do zawartości

MiniSumo SEN


Sen

Pomocna odpowiedź

Żeby temat jeszcze żył to pokazuje zarys który aktualnie jest tworzony i dopracowywany. Szacowana data ukończenia prac - Grudzień 2013/Styczeń 2014. Pierwsza walka - TTR 2014/Roboxy 2014.

Robot zostaje zmieniany ponieważ mam co jakiś czas inne pomysły co do rozmieszczenia ważnych elementów taktycznych. Wygląd robota może jeszcze ulec małym zmianom ale nie co do rozmieszczenia elektroniki i silników a co do wyglądu, rozmiaru pługu, kół itp. Poniżej zarys tego co robię.

Robot jest tworzony czysto edukacyjnie ale również do osiągania jak najlepszych miejsc na zawodach 😎

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Płytka ładna, ale:

- po prawej u góry obok mostków za mało przerwy od końca płytki

- za mało kondensatorów, każdy mostek powinien mieć własne 100nF oraz 100uF do zasilania dla silników

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuję : )

Treker Właśnie myślałem o tych kondensatorach i będę je jakoś "upychał" Dodatkowo chodziło Ci o to że przelotka jest za blisko krawędzi? Dobrze zrozumiałem?

Zastanawia mnie jedna rzecz. AT128 ma 4 wyprowadzenia PWM. Ja dowiedziałem się i znalazłem 3 z nich. OC1A(PB5), OC1B(PB6), OC2(PB7). Gdzie znajduje się 4? Potrzebuję wszystkich 4 do mostków.

Następne pytanie. Chce zamontować czujniki linii najprawdopodobniej TCRT500 ale bez żadnych scalaków. Pod jakie wej/wyj mikroprocesora najlepiej je zamontować?

Link do komentarza
Share on other sites

Dodatkowo chodziło Ci o to że przelotka jest za blisko krawędzi? Dobrze zrozumiałem?

Tak 🙂

Chce zamontować czujniki linii najprawdopodobniej TCRT500 ale bez żadnych scalaków. Pod jakie wej/wyj mikroprocesora najlepiej je zamontować?

Jak bez komparatorów to do wejść analogowych.

Link do komentarza
Share on other sites

Zastanawia mnie jedna rzecz. AT128 ma 4 wyprowadzenia PWM. Ja dowiedziałem się i znalazłem 3 z nich. OC1A(PB5), OC1B(PB6), OC2(PB7). Gdzie znajduje się 4? Potrzebuję wszystkich 4 do mostków.

ATmega128 ma więcej kanałów PWM. Pierwsza strona DS'a mówi:

– Two 8-bit PWM Channels

– 6 PWM Channels with Programmable Resolution from 2 to 16 Bits

Zauważ, że masz wyjścia OC0, OC1A, OC1B, OC1C/OC2, OC3A, OC3B, OC3C 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Sabre Tak masz racje zapomniałem o tej zmianie dziękuję za info

Treker Tak właśnie uważałem i połączę dzięki

piotreks-89 Jestem ślepy bo nie zauważyłem tego albo patrzyłem na AT32 (zapewne tak było bo myślałem o tym procesorze tworząc robota) i przepraszam za głupie pytanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Gniazdo do podłączenia silników zmieniłbym np na micromatch. Trzeba by tylko sprawdzić w dokumentacji ile wytrzymuje prądu. Byłoby ono dużo niższe od goldpinów i niewiele wyższe od kabli na stałe, a dużo wygodniejsze. Robot chyba dość wzorowany na Seekerze, prawda? 🙂 Dobry robot do podejrzenia. Polecam ogólnie http://er-online.co.uk/minisumo/wiki/MiniSumoGallery , roboty nie są najnowsze, ale jest kilka ciekawych konstrukcji, które można podejrzeć i sporo wiedzy przy opisach. Z czego planujesz wykonać ogumienie, pług i obudowę? Planujesz dociskać pług dodatkowo jakąś sprężynką? Gdzie kupujesz te fajne rezystorki w drabince do 7seg? Co do ostatniego, może fajnym rozwiązaniem byłoby wykonać go z osobnych diod led, byłby dużo niższy. Ogólnie całkiem zwarta konstrukcja. Byłoby fajnie, gdybyś jeszcze pokazał najaktualniejszy schemat.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.