Skocz do zawartości

[Worklog]Focus-minisumo


Pomocna odpowiedź

Po długich i ciężkich zmaganiach udało mi się dokończyć już drugą wersję płytki dolnej. Zmieniły mi się trochę wymiary więc płytkę górną też zrobiłem od nowa. Tak wyglądają efekty prac:

Zastanawiałem się też nad sprężynkami do pługu i wpadłem na taki pomysł żeby zastąpić sprężyny skrętne (są dość trudno dostępne i miałbym kłopot z ich przymocowaniem), sprężynkami do montowanie baterii:

Czy takie sprężynki przylutowane do płytek bocznych pod takim kątem jaki będzie miał pług nadadzą się?

Link do komentarza
Share on other sites

Po dokończeniu projektu w Inventorze postanowiłem zrobić płytkę boczną w Eaglu, i tu powstał problem. Początkowo chciałem narysować kształt płytki ręcznie, ale raczej się tego nie da bo płytka ma dość nieregularne kształty. Wymyśliłem więc aby skorzystać ze szkicu z Inventora. Zrobiłem szkic w Inventorze, zapisałem go w postaci dwg oraz dxf. Jednak okazało się, że Eagle nie przyjmuje takich plików ale przyjmuje skrypty. Przekonwertowałem dxf na scr i wrzuciłem do Eagla. Niestety okazało się, że jedyne co z tego szkicu sie pojawiło to otwory, lecz żadnego obrysu płytki. Następnie spróbowałem importować pliki dxf i dwg do Altiuma, i pojawiło się to samo.

Eagle:

Altium:

Myślałem, że jeżeli Eagle nie chce przyjąć pliku z Inventora to obrys płytki stworzę za pomocą Altiuma i po zapisaniu zaimportuję go do Eagla, i tam zrobię ścieżki.

Czy ktoś wie może gdzie leży problem lub jak w Eaglu uzyskać kształt płytki którego nie da się ręcznie narysować?

Link do komentarza
Share on other sites

Zmień w dxfie linie będące obrysem na tą samą warstwę, co otwory. Wtedy ten sposób który podałeś (o przerabianiu na skrypt) powinien zadziałać. Możliwe też, że działają tylko okręgi. Inna sprawa, że wydaje mi się, że jest jakiś ULP, który z jakiegoś dxfa czy dwg robi obrys pcb.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

W googlach szukałem ale tego nie znalazłem i jeszcze poszukam w takim razie 🙂. Na razie sprawdzałem warstwy w dxf iw wygląda na to, że okręgi i obrys są na tej samej warstwie. Więc w Inventorze tak dla sprawdzenia usunąłem wszystkie kółka i zostawiłem sam obrys. I teraz w Eaglu nic nie pokazuje, a w Altiumie pokazuje mi error o nazwie: "LWPOLYLINE entity was discarded of invalid vertex coordinates".

Link do komentarza
Share on other sites

Wszystkie zarysy, które chcesz przenieść musisz mieć najlepiej na jednej warstwie dimensions.

Polecam program DXF2Eagle, w moim przypadku nie obcina linii w porównaniu do innych programów.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Nareszcie udał się zrobić obrys w Eaglu. ps19, do tej pory używałem program dxf2scr ale nie było tam opcji z wybieraniem warstwy, i po konwersji w Eaglu nic się nie wyświetlało. Dopiero program od Ciebie w miarę zadziałał 🙂 Problem w tym że nie wiem czemu ale w obrysie są same proste linie bez zaokrągleń. Wygląda to mniej więcej tak:

Oprócz tego zastanowiło mnie o jakie wierzchołki chodzi w błędzie z Altiuma i wydaje mi się, że błąd leżał chyba w tym, że w Autodesku szkic nie zaczyna się na początku osi współrzędnych:

Więc tak dla sprawdzenia przesunąłem szkic w prawo, zapisałem do dxf i wrzuciłem do Altiuma i o dziwo zadziałało więc zapisałem jako plik brd i otworzyłem w Eaglu i oto efekt 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Sen, niestety dzięki wspaniałości systemu operacyjnego jakim jest Windows utraciłem wszystkie pliki z Eagla i Inventora (jedyne pozostałości to zdjęcia na forum) 😃 . Projekt trochę zwolnił, gdyż na ten moment robię innego robota (wielozadaniowego) i od czasu do czasu rozwijam Focus'a. Koncepcja trochę się zmieniła: wyrzuciłem wyświetlacz, zmieniłem silniki na 2 x Pololu 25D z przełożeniem 19:1 i robot będzie cały obudowany. Do dokończenia pozostaje górna płytka i obudowa w Inventorze. Teraz robot wygląda tak: (połączenie Altiuma i Inventora)

Link do komentarza
Share on other sites

Przekazanie napędu wygląda tak, że zębatka na kole z silnikiem napędza środkową zębatkę a ta z kolei napędza zębatkę na drugim kole. wszystkie zębatki są identyczne.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.