Skocz do zawartości

Co jest potrzebne do programowania uC


Wojtek

Pomocna odpowiedź

Nie rozumiem:

po pierwsze: poco wogóle podłączać to napięcie dodatkowe skoro w opisie programatora pisze że nie trzeba?

po drugie: czy to napięcie może być poprostu żywcem podłączone ze zwykłej bateri?

Link do komentarza
Share on other sites

Nie trzeba podłączać dodatkowego zasilania do programatora, przecież w opisie jest wyraźnie napisane, że programator pobiera zasilanie z układu docelowego - który musi być zasilany.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jeśli chcesz uzyskać dokładne odczyty, wtedy musisz mieć stabilizowane napięcie odniesienia (niekoniecznie zasilania) procesora. Poczytaj sobie o tym, nie będę się rozpisywać.

Link do komentarza
Share on other sites

Którakolwiek wolna...

I nie dawaj kropek po linkach, nie ładują się.

edit: Doczytałem w podanych linkach, chodzi o to?

Dociekliwy student może się teraz zapytać o sens istnienia wyjścia LED z programatora. Wyjście to służy do zainstalowania "wodotrysku" - świecącej diody LED, która radosnym mruganiem będzie sygnalizowała proces programowania mikrokontrolera. Rezygnując z tego efektu otrzymaliśmy znaczne uproszczenie konstrukcji adaptera.

Jeżeli tak, to do tego wyjścia możesz podpiąć diodę z rezystorem i będzie mrugać podczas programowania.

Link do komentarza
Share on other sites

Czy mógłbym zakupić gotowy adapter np. taki http://www.epsilon.com.pl/test/index.php?page=support/stk_avr_prog_brd_cfg.htm . Osobiście nie widzę problemu ale wole się zapytać. Oczywiście do tego kupie STK 200/300. Wole kupować gotowe niż sam robić bo potem jak coś nie będzie działać to będę wiedział chociaż że podłączenie procesora do komputera jest dobre. I czy nie umiejętne korzystanie z programatora może uszkodzić komputer? Słyszałem że STK 200/300 ma jakieś zabezpieczenia.

[ Dodano: 05 Maj 09 09:08 ]

Albo taki zestaw : http://eliptor.pl/index.php?p267,zestaw-stk-200-300-z-stk-avr-mcs-51-program-board . Tylko ten zasilacz sieciowy do mnie nie przemawia bo perspektywa grzebania przy 220v mnie trochę przeraża.

Link do komentarza
Share on other sites

Jakiego USB? Przecież STK200/300 podłącza się pod port równoległy.

Gdzieś czytałem, że zwykłym STK200/300 można uszkodzić port, ja zrobiłem sobie ulepszony STK200, (pliki można znaleźć na Elportalu) ma on dodatkowe zabezpieczenia.

Link do komentarza
Share on other sites

Ahh, sory ale tak się przyjrzałem na tą płytke. To USB jest troche bezsensu.

Wojtek - Ile jeszcze będziesz tych zestawów przeglądać, kup sobie jakiś programator za 30 ZŁ i zobacz czy będzie dobry, bo już od marca się pytasz o to ;d

Link do komentarza
Share on other sites

A jeśli programuje procesor na zewnętrznym rezonatorze 4 Mgh a procesor już w gotowym układzie będzie pracował na wewnętrznym to jak mam napisać w programie?Scrystal = 4000000 czy Scrystal = 1000000.Mowa tu o attiny 2313.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.