KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

CoDrone – dron do nauki programowania?

CoDrone – dron do nauki programowania?

Niedawno na Kickstarterze pojawił się nowy dron. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jest on platformą do nauki programowania.

Jak deklarują twórcy zabawki, jest to pierwszy na Świecie programowalny quadrocopter. Dostępne poradniki, lekcje i przykłady pozwolą każdemu na naukę kodowania w praktyce!

Zabawka daje dużo ciekawych możliwości osobom rozpoczynającym przygodę z programowaniem, ponieważ producent udostępnia cykl poradników  – od najprostszego startu i lądowania, aż po różne gry np. w kręgle. Zapowiedziano również znacznie większą ilość nowych lekcji.

Co ciekawe, CoDrone jest programowany za pomocą ArduinoIDE. Zastosowanie gotowych bibliotek sprawia, że możemy skupić się na nauce logicznego myślenia i testowaniu algorytmów.

Po skończonej pracy następuje pora na relaks, który możemy sobie urozmaicić bitwą dronów strzelających do siebie w podczerwieni lub wyścigiem w wirtualnym labiryncie.

walka_dronow

Kupując prototyp za $139 dostajemy drona, zestaw do budowy kontrolera, programowalną płytkę zgodną z Arduino, baterię, moduł BT i przewód USB służący do programowania. Jeśli dołożymy $40 otrzymamy dodatkowo silniki i kółka pozwalające przebudować drona... w pojazd samobieżny. Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na Kickstarterze.

W chwili pisania tej wiadomości projekt zebrał już ponad 95 tysięcy z wymaganych 50!

arduino, dron, kickstarter, programowanie, quadrocopter

Trwa ładowanie komentarzy...