KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

3D Boom – drukarki Builder 3D w Polsce – KONKURS

3D Boom – drukarki Builder 3D w Polsce – KONKURS

Kontynuując temat druku 3D, przedstawiam Wam firmę 3D Boom oraz jej niezwykłe drukarki Builder 3D, które charakteryzują się dużym olbrzymim polem roboczym oraz możliwością drukowania kolorowych gradientów.

Wspólnie z 3D Boom przygotowaliśmy konkurs, w którym atrakcyjne nagrody możecie zdobyć dzięki znajomości oprogramowania CAD!

Niezwykłe drukarki dostępne dla każdego

3D Boom jest polskim dystrybutorem urządzeń marki Builder 3D Printers. Urządzenia projektowane oraz produkowane są w Holandii przez firmę Code-p West B.V. działającą od lat na rynku urządzeń precyzyjnych. W ofercie polskiego dystrybutora dostępne jest 5 wersji drukarek w cenach już od 5600zł netto. Biorąc pod uwagę ich niemałe możliwości oraz gwarancję producenta są to naprawdę ciekawe urządzenia.

Największym (dosłownie) atutem jest maksymalne pole robocze, które w największym modelu, to 220 x 210 x 660 mm (dł. x szer. x wys.). Tak, aż 66cm wydruku!

big-builder

Wydruki o maksymalnej wysokości 66cm

Drukarki miałem okazję obserwować osobiście podczas tragów 3D Show w Warszawie (relacja). Całą konstrukcja jest niezwykle sztywna. Warto zwrócić uwagę, że boczne ścianki oraz tył drukarki wykonane są z jednego kawałka stali lakierowanej proszkowo.

targi_druk3_13_135

Wydruk o grubości ścianek równej 1 warstwie

Największe wrażenie robi test, który muszą przejść wszystkie wyprodukowane drukarki. Każde urządzenie musi być zdolne do wydruku "wazonika" o wysokości 66cm i grubości ścianki równej jednej warstwie!

Na wspomnianych wcześniej targach bardzo popularnym wydrukiem była wieża Eiffla. Muszę przyznać, że ta wydrukowana na drukarkach oferowanych przez 3D Boom była bezkonkurencyjna! Myślę, że było to możliwe dzięki drukowaniu całej wieży w jednym kawałku!

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla

Funkcja Colormix - drukowanie gradientów

Drukarki wyposażone w kilka głowic drukujących są już ogólnie dostępne. Takie rozwiązanie pozwala na drukowanie obiektów dwukolorowych. Przykład, poniżej:

Wydruk dwukolorowy

Wydruk dwukolorowy

Kto powiedział, że musimy się ograniczać do niezależnego używania dwóch kolorów? Drukarki Builder 3D Printers oferują unikalną funkcję mieszania dwóch filamentów. Rozwiązanie takie pozwala na uzyskanie różnych odcieni oraz, co najciekawsze, płynnego przejścia między dwoma kolorami (gradientu). Efekt taki widoczny jest poniżej:

Funkcja Colormix

Funkcja Colormix

Oprócz korzyści wizualnych możemy uzyskać coś znacznie lepszego. Jak najlepiej sprawdzić jakość filamentu? Wystarczy załadować drukarkę wyposażoną w funkcję Colormix filamentem kolorowym oraz przezroczystym. Tak zmieszane materiały idealnie wykażą ewentualne wady barwionego filamentu.

Osobiście czekam, aż pojawią się głowice zdolne do pracy z 3 kolorami. Czy dzięki temu możliwe będzie uzyskanie kolorowych wydruków RGB?

Usługi drukowania

Na szczęście jeśli chcielibyśmy wykorzystać niesamowity potencjał drukarek Builder 3D Printers nie musimy od razu kupować urządzeń. 3D Boom oferuje usługi drukowania dostępne dla każdego. Od teraz Wasze prototypy mogą być zarówno wysokie jakie i kolorowe!

Zainteresowanych drukarkami lub usługami druku odsyłam na stronę 3D Boom >>

Konkurs

Tak jak wspomniałem we wstępie razem z 3D Boom przygotowaliśmy dla Was konkurs. Tym razem do wygrania będą kupony na 40h i 30h godzin druku na drukarkach Builder 3D. Co zostanie wydrukowane, zależy wyłącznie od Was.

Na co wystarczy 40h druku? Pytanie ciężkie, dlatego odpowiem obrazowo. W tym czasie można wydrukować ponad 130 robotów lub 120 żab (bazując na poniższych modelach):

Zadanie konkursowe

Aby mieć szansę na nagrodę należy w wybranym przez siebie programie CAD zaprojektować dowolną część, urządzenie lub element przydatny w robotyce amatorskiej. Stworzony przez Was projekt może być zarówno częścią robota, jak i ciekawym narzędziem warsztatowym. Każdy użytkownik może zgłosić dowolną ilość projektów.

Pamiętajcie, że przedmioty muszą być zaprojektowane w sposób przeznaczony do domowego druku 3D! Czyli np.: nie powinny zawierać ścianek pod kątem >45º.

Forma zgłoszenia
Pod uwagę brane będą jedynie zgłoszenia w komentarzach do tego wpisu przesłane do 15 grudnia. Komentarz kwalifikujący się do konkursu musi zawierać:

  1. 2-3 zdania opisu zaprojektowanego przedmiotu
  2. minimum 2 zrzuty ekrany prezentujące gotowy model
  3. plik STL + plik z programu, w którym projektowano model (jako dwa osobne załączniki)

Zgłaszając projekt do konkursu musicie być jego autorem oraz wyrażać zgodę na bezpłatne wykorzystanie modelu przez innych czytelników serwisu!

Wyłonienie zwycięzców
Zakwalifikowane* projekty zostaną włączone do ankiety dostępnej dla użytkowników forum Forbota. Dwóch autorów, którzy zaprojektują najciekawsze (Waszym zdaniem) przedmioty otrzymają:

  1. miejsce - kupon na 40h druku 3D
  2. miejsce - kupon na 30h druku 3D

Sponsorem nagród jest 3D Boomhttp://3dboom.pl/

*Zastrzegam prawo do usunięcia zgłoszeń niespełniających założeń tematycznych.

3d, 3d boom, colormix, druk 3d

Trwa ładowanie komentarzy...