KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Relacja z 3D Show – Tragi druku przestrzennego, Warszawa

Relacja z 3D Show – Tragi druku przestrzennego, Warszawa

W piątek odwiedziłem największe w Polsce targi druku przestrzennego 3D Show. Impreza odbyła się na terenie Politechniki Warszawskiej.

Tym razem zamiast robotami gmach zapełnił się drukarkami 3D oraz skanerami.

Część stoisk była praktycznie identyczna. Prezentowało się dużo firm wykonujących usługi druku 3D na popularnych, ogólnodostępnych drukarkach. Stosika takie delikatnie omijałem, ponieważ nie prezentowały niczego „ponad” resztę. Zaskoczyła mnie jedna z firm (nazwy nawet nie pamiętam), która specjalizowała się w wykonywaniu zleceń, a próbki przez nich prezentowane były delikatnie mówiąc słabe, a przykładowe ceny jeszcze gorsze...

W relacji skupię się jednak na tych interesujących stoiskach.

DevilDesign

Na początku rodzima, Forbotowa perełka i zaskoczenie. Cofnijmy się do stycznia, gdy użytkownik marek91 oferował na naszym forum wydruki 3D. Pomyślicie, że temat ucichł? Nic bardziej mylnego! Marek jest w tej chwili producentem (tak, ma własną fabrykę!) filamentu do drukarek 3D. Poniżej zdjęcia ze stosika, niestety Marek nie załapał się na żadne...

Jego wyroby znajdziecie pod marką DevilDesign! Miłe zaskoczenie i kolejny przykład, że warto zajmować się hobbystycznym konstruowaniem robotów.

Jelwek

Kawałek dalej spotkałem założycieli firmy Jelwek, której drukarkę ostatnio testuję. Na swoim stoisku prezentowali wszystkie 3 urządzenia aktualnie dostępne w ich ofercie. Miałem okazję, aby sprawdzić jakość wydruków wychodzących z urządzenia złożonego przez samych producentów.  Muszę przyznać, że były jeszcze lepsze od tych, które uzyskuję w chwili obecnej. Jak widać muszę jeszcze więcej czasu poświęcić na kalibrację.

Prawdziwą niespodzianką były jednak fenomenalnie wyglądające zegarki, które niedługo będą w ofercie Jelwek-a. Korpusy oczywiście drukowane w 3D!

3D Boom

Dalej udałem się na stoisko 3D Boom Prawdziwe tłumy obserwowały jedyne w swoim rodzaju drukarki Builder. Wyróżniają je głównie dwie cechy:

  • bardzo wysokie pole robocze (do 66cm!)
  • jedyna w swoim rodzaju funkcja Colormix pozwalająca na tworzenie gradientów.

O 3D Boom oraz samych drukarkach przeczytacie niedługo więcej. Szykujemy dla Was konkurs!

MonkeyFab

Moją uwagę zwróciło również stoisko firmy MonkeyFab, które wyróżniało się olbrzymim Polskim Orłem wydrukowanym oczywiście w technologii 3D. Całość z bliska robiła olbrzymie wrażenie. Poniżej kilka zdjęć, o drukarkach MonkeyFab przeczytacie jeszcze nieraz – planuję kolejne testy!

3D Universal

Nie zabrakło również prawdziwych maniaków drukarek z 3D Universal, którzy chwalili się dopiero co złożoną drukarką. Było to jedyne stanowisko, na którym oprócz oglądania drukowania można było posłuchać muzyki wygrywanej na silnikach krokowych znajdujących się wewnątrz drukarki.

HBot

Kilka zdjęć zrobiłem również drukarce HBot, o której ostatnio rozmawialiście na forum. Nie miałem niestety okazji porozmawiać z samymi konstruktorami.

Druk profesjonalny

Nie zabrakło również firm zajmujących się profesjonalnym drukiem przestrzennym:

Skanery 3D

Odwiedziłem również stoiska kilku firm zajmujących się skanowaniem 3D. Były to profesjonalne urządzenia – raczej nie znajdziemy dla nich zastosowania w domowym warsztacie.

Pozostałe zdjęcia

Poniżej wybrane zdjęcia z innych stoisk. Mam nadzieje, że znajdziecie w nich coś interesującego!

3dboom, druk 3d, drukarki, jelwek, skanery, targii

Trwa ładowanie komentarzy...