KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

ArduECU – Arduino do zadań specjalnych

ArduECU – Arduino do zadań specjalnych

Czy łatwo przenieść układ z domowego warsztatu do docelowego, niebezpiecznego środowiska? Na Kickstarterze trwa kampania promująca sterownik ArduECU mający sprostać kaprysom pogody!

Ta wersja Arduino jest odporna na wodę, wysokie temperatury, a nawet przejechanie samochodem!

ECU (Electronic Control Unit) - sterownik spotykany często tam, gdzie zwykła elektronika nie zniosłaby ciężkich warunków pracy. Zwykłe, hobbystyczne Arduino z pewnością nie podołałby np. śnieżycy. W takich zastosowaniach świetnie ma się sprawdzić moduł ArduECU.

ArduECU jest sterownikiem kompatybilny z Arduino. Układ zamknięto w szczelnej obudowie o wymiarach 13x13 cm, która chroni elektronikę przed "szkodliwym środowiskiem".

Obudowa zapewnia odporność na wodę i wysokie ciśnienie (IP69K). ArduECO nie boi się również uderzeń oraz większego obciążenia (np. przejechania samochodem). Sterownik przystosowany jest do pracy przy zmiennej temperaturze: -40 do 70 *C.

ArduECU pracujący na zewnątrz przy niskiej temperaturze.

ArduECU pracujący na zewnątrz przy niskiej temperaturze.

Sterownik można zasilać napięciem 12-24V. Na wspólnym złączu znajdują się następujące linie:

  • 9 wyjść cyfrowych do 10A każdy (sterowane tranzystorami MOSFET),
  • 5 wyjść PWM,
  • 9 wejść cyfrowych 5 - 24V,
  • 3 wejścia analogowe max 5V,
  • 3 wejścia analogowe 12 - 24V.

Do komunikacji można wykorzystać interfejsy znane z Arduino: SPI, I2C oraz UART. Na płytce znaleźć można również wyspecjalizowany układ do komunikacji przez CAN, dzięki któremu ArduECU może stać się mobilnym sterownikiem w samochodzie.

ArduECU w roli sterownika w samochodzie.

ArduECU w roli sterownika w samochodzie.

ArduECU świetnie nadaje się do aplikacji stacjonarnych jak i mobilnych. Sterownik można rozszerzyć o moduły komunikacji bezprzewodowej, pozycjonowania oraz akumulator tworząc moduł IoT do pracy na zewnątrz. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie Kickstarterze.

arduino, ECU, kickstarter, sterownik

Trwa ładowanie komentarzy...