KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Miniaturowy moduł Arduino HCC MOD

Miniaturowy moduł Arduino HCC MOD

Arduino niesamowicie ułatwia budowę własnych urządzeń elektronicznych. Jednak w pewnym momencie, stosunkowo duże, rozmiary Arduino zaczynają przeszkadzać.

Rozwiązaniem tego problemu ma być HCC MOD, czyli miniaturowy moduł Arduino do lutowania. 

Zdarzają się projekty, przy których nawet najmniejsze płytki z serii Arduino po dodaniu niezbędnych peryferiów zaczynają zajmować za dużo miejsca. Oczywiście w takiej sytuacji można pójść w stronę miniaturowych klonów Arduino takich jak.: Arduino PICO lub BeanDuino. Druga możliwość to projekt własnej płytki z mikrokontrolerem. Niestety to zadanie może okazać się za trudne dla części osób.

Moduły HCC Module.

Moduły HCC Module.

Tutaj z pomocą przychodzą twórcy HCC MOD. Moduł ten jest kompatybilny z Arduino i zawiera wszystkie niezbędne elementy do działania układu. Całość została przygotowana w taki sposób, aby układ można było przylutować bezpośrednio do innej płytki (bez konieczności używania złącz).

Moduł HCC MOD wlutowany w przykładową płytkę.

Moduł HCC MOD wlutowany w przykładową płytkę.

Dzięki temu cały proces projektowania elektroniki jest znacznie uproszczony - konstruktor musi się zająć tylko podłączeniami peryferiów oraz zasilania do Arduino.

Specyfikacja modułu.

Specyfikacja modułu.

Twórcy podkreślają wiele zalet tego rozwiązania. Po pierwszy płytka (w przeciwieństwie do innych modułów tego typu) nie wymaga do działania żadnych dodatkowych elementów. Zastosowanie mikrokontrolera z rdzeniem ARM Core M0 pozwoliło na znaczne obniżenie poboru prądu modułu. Co więcej płytka, mimo swoich małych rozmiarów pozytywnie zaskakuje, dużą liczbą wyprowadzeń. Z HCC MOD wyprowadzono 6 wejść analogowych, 16 uniwersalnych portów I/O (w tym I2C, SPI, UART, PWM).

Kampania HCC MOD ruszyła na Kickstarterze kilka dni temu. Do tej pory projekt wsparło 75 osób, do końca zbiórki pozostało jeszcze 29 dni. Płytka została przez autorów wyceniona na około 112 zł, jeśli uważacie, że to za dużo to nic straconego! Cały projekt został przygotowany jako open source, więc wszystkie informacje potrzebne do samodzielnego wykonania płytki znajdziecie na GitHubie.

Źródło: [1]

arduino, kampania, kickstarter

Trwa ładowanie komentarzy...