Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję

ARM przejęty przez japońskiego operatora SoftBank

Wiadomości 20.07.2016 Monika Mordzińska

ARMO popularności mikroprocesorów z rdzeniem ARM świadczy fakt, że znajdziemy je między innymi w 95% telefonów dostępnych na świecie, również tych produkowanych przez Apple, czy Samsunga.

Za 24,3 miliardy funtów przedsiębiorstwo zostanie teraz przejęte przez SoftBank – japońskiego operatora telekomunikacyjnego. Nowy właściciel jest głównie zainteresowany rozwojem IoT.

ARM projektuje i licencjonuje mikroprocesory, nie będąc ich producentem. Do ich klientów należą firmy wytwarzające mikrokontrolery, smartfony, routery oraz znacznie, znacznie więcej. Jak podaje Wikipedia, w tej chwili układy z architekturą ARM zajmują ponad 75% rynku 32-bitowych CPU dla systemów wbudowanych.

Podczas gdy rynek telefonów zaczyna powoli zwalniać, przyszłość stoi otworem przed Internetem rzeczy i sztuczną inteligencją. To właśnie w kierunku tych technologii, które potrzebować będą kolejnych miliardów chipów, podążają zarówno ARM, jak i SoftBank.

Punkt sprzedaży SoftBank w Tokio.

Punkt sprzedaży SoftBank w Tokio.

Przejęcie ARM to jedna z najważniejszych transakcji podjętych przez SoftBank oraz największa azjatycka inwestycja w Wielkiej Brytanii. Kanclerz Skarbu Philip Hammond uważa, że to dobra wiadomość, zwłaszcza po wystąpieniu tego kraju z UE.

Siedziba firmy ARM nie zmieni się i pozostanie w Cambridge. Masayoshi Son, założyciel SoftBanku, stawia na szybki rozwój i pełne wykorzystanie potencjału przejętego przedsiębiorstwa, więc liczba zatrudnionych zwiększy się przynajmniej dwukrotnie.

Źródło: [1] [2]

Powiadomienia o nowych, darmowych artykułach!

Komentarze

Chumanista

20:26, 20.07.2016

#1

Najpierw Altera, teraz ARM, dziwnie się dzieje na rynku w tym roku.

Treker
Administrator

21:49, 20.07.2016

#2

Chumanista, jeszcze Farnell i Eagle - zmiany w całej branży :)

813gan

18:58, 21.07.2016

#3

Na terenie europy wgl ktoś coś poważnego jeszcze produkuje?

MirekCz

15:37, 22.07.2016

#4

Co masz na myśli pod pojęciem poważne?

Automotive to poważna sprawa, czy już nie?

Zobacz powyższe komentarze na forum

FORBOT Damian Szymański © 2006 - 2017 Zakaz kopiowania treści oraz grafik bez zgody autora. vPRsLH.