KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #29

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #29

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już wszystkie najnowsze DIY?

Pora na listę kolejnych projektów. W zestawieniu m.in. targowy robot-asystent, sterownik matryc  LED, wzmacniacz lampowy i roboty mobilne.

Poniższa lista zawiera 10 projektów, które zostały skonstruowane i opisane przez osoby udzielające się na naszym forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna). Zachęcamy wszystkich autorów, aby chwalili się swoimi konstrukcjami na forum w dziale Projekty - DIY! Jeśli interesujesz się technologią, ale jeszcze nie znasz elektroniki to zainteresuj się koniecznie naszym darmowym kursem elektroniki:

Darmowy kurs elektroniki »

iNap PC - kolejny komputer oparty na Z80

iNap PC - kolejny komputer oparty na Z80

Po chwilowej przerwie w elektronice, wracam z kolejnym projektem. A jest nim kolejne urządzenie z rodziny iNap, komputr. Jest to typowa konstrukcja oparta o stary, dobry procesor Z80. Komputer składa się z 3 platform, opisywanej kiedyś karcie graficznej, płyty głównej... Czytaj dalej »


Auto które lubi pomarańcze

Auto które lubi pomarańcze

Od kiedy kupiłem pojedynczy silnik krokowy musiał odczekać swoje. Przeleżał dobre kilka tygodni w pudełku. Ale potem przemyślałem sprawę i zanim zaprojektowałem kolejny system z sensorem pomyślałem - jakie miałem myślenie w dzieciństwie? Zrobić autko, którym da się sterować. Zdalnie sterować. A dziś radio jest już wszędzie... Czytaj dalej »


Wzmacniacz lampowy

Wzmacniacz lampowy

Po zbudowaniu zegara Nixie i zasilacza do lamp, przyszedł czas zbudować chyba jedyną rzecz, dla której dalej są lampy elektronowe: chodzi o wzmacniacz lampowy. Zaczęło się od tego że nauczyciel od fizyki, jeszcze ze szkoły podstawowej (którego ciepło pozdrawiam), przed skończeniem ósmej klasy przyniósł mi kilka lamp elektronowych... Czytaj dalej »


Robot Kopernik

Robot Kopernik

Robot Kopernik to projekt robota-asystenta targowego   Robot powstawał dla i we współpracy z moim Technikum Łączności, z Zespołu Szkół Łączności im. M. Kopernika w Poznaniu. Podstawowym celem było (z mojej strony) stworzenie platformy sprzętowej opartej o RaspberryPi, która umożliwi prostą rozmowę - w przyszłości... Czytaj dalej »


HUB USB 2.0 w wersji DIY

HUB USB 2.0 w wersji DIY

Trochę się nudziłem, a że niestety ceny HUBów USB są dość niemiłe (najtańsze kosztują 7-10zł per sztuka i produkują dużo śmieciowego plastiku), to postanowiłem złożyć coś swojego (głównie by przetestować jak magistrala zareaguje na mocny rozjazd impedancji ścieżek)... Czytaj dalej »


POUN - Podajnik Uniwersalny

POUN - Podajnik Uniwersalny

POUN – jest to podajnik uniwersalny. W obecnej konfiguracji służy dezynfekcji rąk. Cała konstrukcja ma wysokość 450 mm, jest szeroka na 400 mm,  a w najdłuższym miejscu mierzy 400 mm. Jest wyposażony w dwa czujniki ultradźwiękowe do wykrywania ruchu, głośnik, moduł Bluetooth, czytnik kard microSD oraz w pompkę do cieczy i przekaźnik... Czytaj dalej »


Almost Autonomous Airsoft Platform (a3p)

Almost Autonomous Airsoft Platform (a3p)

Przedstawiam wam mój owoc lockdownu. Robot a3p jest czterokołową platformą wyposażoną w obrotową wieżyczkę z działkiem na sprężone powietrze, który przy wykorzystaniu openCV jest w stanie rozpoznawać... Czytaj dalej »


Moduł Szyfrowania USB

Moduł Szyfrowania USB

Co to za projekt? - Jest to sprzętowy moduł szyfrowania USB. Jego wydajność szczytowa to ok. 600kB/s (nie licząc przesyłu danych). W momencie przesyłu wydajność szczytowa spada do ok. 150-200kB/s. Jego interesującą zaletą jest możliwość pracy strumieniowej (np. możliwość szyfrowania transmisji RF np. LoRa czy sygnału wideo... Czytaj dalej »


MWuinoUNO-Bootloader programmer i Arduino w jednym!

MWuinoUNO-Bootloader programmer i Arduino w jednym!

Po długiej przerwie w końcu znalazłem czas aby opublikować swój kolejny projekt. Po mojej serii ostatnich artykułów dotyczących zalet Arduino UNO ten będzie można uznać poniekąd za ostatni z tej serii. Uważam bowiem, że temat sposobów ułatwiających wgrywanie sketchy oraz bootloaderów do procesorów Atmega8/168/328... Czytaj dalej »


Sterownik matryc LEDowych z interfejsem hub75 na STM32F730

Sterownik matryc LEDowych z interfejsem hub75 na STM32F730

Po niefajnych przygodach z 20mm/1.9mm matrycami zbudowanymi na max7219, które to o prawda mają piękny dyfuzor, ale okazały się upierdliwe w montażu i uruchomieniu, przyszła pora na coś bardziej zaawansowanego. Miałem w planach zrobienie własnego PCB na matrycę z ponad 1500 jednokolorowych ledów 0603... Czytaj dalej »


Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #28
Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #28

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już wszystkie najnowsze... Czytaj dalej »

diy, forbot, forbotdiy, inspiracja, topdiy

Trwa ładowanie komentarzy...