Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję

Fenderino – prawdziwie muzyczny shield Arduino

Wiadomości 16.06.2017 Piotr Adamczyk

W wielu hobbystycznych projektach, estetyka nie jest najważniejsza. Stąd na popularności szybko zyskują konstrukcje, których autorzy zadbali również o ciekawy wygląd!

Tym razem mowa o nakładce do Arduino, która przybrała formę małej gitary elektrycznej!

Shield wyglądem przypomina gitarę elektryczną, a dokładnie model Fender Stratocaster. Płytka nie jest skomplikowana i składa się z kilku prostych elementów. Na jej pokładzie znajdziemy:

  • diody świecące,
  • przyciski,
  • potencjometry
  • wyjścia jack 3,5mm,
  • oraz przełącznik trybów pracy.

Układ elementów na płytce miał przypominać elementy prawdziwej gitary. Do zasilania całości można wykorzystać baterię 9V lub inne zasilanie odpowiednie dla Arduino (7-12V).

Fenderino – shield w kształcie gitary do syntezy muzyki.

Wykorzystanie shieldu jest proste: po uruchomieniu Arduino, naciśnięcie jednego z przycisków powoduje wygenerowanie odpowiedniego tonu i przesłanie go wprost do głośnika.

Istnieje również możliwość generowania sygnałów rozpoznawanych przez syntezatory dźwięku MIDI, dzięki czemu shield zamienia się w mały keyboard.

Na poniższym nagraniu można posłuchać utworów zagranego w dwóch trybach: bezpośrednim generowaniu dźwięków oraz jako urządzenie/keyboard MIDI.

Jak oceniacie shield w takim oryginalnym kształcie?

Powiadomienia o nowych, darmowych artykułach!

Komentarze

DarekRD

13:01, 18.06.2017

#1

Trudno sobie wyobrazić większą tandetę a koszmarny przerost treści nad formą na pewno. Instrument muzyczny jednooktawowy z mikrostykami jako klawiaturą? To żart jakiś marny... Właściwie chyba tylko klawiatura midi

Treker
Administrator

11:41, 20.06.2017

#2

DarekRD, zależy dla kogo :) Na pewno taka płytka zdecydowanie bardziej zainteresuje np. dzieciaki, które imałby uczyć się programowania. Przynajmniej mamy coś, co wyróżnia się na tle wszystkich innych shieldów.

Zobacz powyższe komentarze na forum

FORBOT Damian Szymański © 2006 - 2017 Zakaz kopiowania treści oraz grafik bez zgody autora. vPRsLH.