KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

MATLAB - co warto wiedzieć?

MATLAB to złożone, matematyczno-symulacyjne środowisko programistyczne powszechnie używane przez inżynierów i naukowców. Narzędzie to nie jest zbyt często wykorzystywane przez hobbystów.

MATLAB początkowo został stworzony z myślą o obliczeniach przeprowadzanych na macierzach, przez co funkcja ta jest bardzo dopracowana i wygodna. Z czasem pojawiły się nowe moduły umożliwiające np. wizualizacje w postaci wykresów 2D i 3D, animacji oraz prostych grafik, a także tzw. Toolboxy, czyli zbiory mniej lub bardziej złożonych aplikacji i narzędzi zintegrowanych ze środowiskiem MATLAB.

Główne okno programu MATLAB

Główne okno programu MATLAB

Toolboxy rozszerzają znacznie możliwości MATLABA, umożliwiając wykorzystanie go nie tylko w inżynierii i pracach „ściśle naukowych”, ale także w ekonomii, geografii i zastosowaniach audio. Pakiet MATLAB, wraz z Toolbox’em SIMULINK, jest podstawowym narzędziem pracy na studiach na kierunkach związanych z automatyką i robotyką.

Przykład praktycznego wykorzystania tego środowiska opisany został tutaj:

Programowanie Arduino w Simulinku – balansujący motocykl
Programowanie Arduino w Simulinku – balansujący motocykl

MATLAB i Simulink w połączeniu z Arduino stają się niezwykle ciekawym zestawem narzędzi, które pomagają zrozumieć i wykorzystać w... Czytaj dalej »

Czy wpis był pomocny? Oceń go:

Średnia ocena 5 / 5. Głosów łącznie: 2

Nikt jeszcze nie głosował, bądź pierwszy!

Artykuł nie był pomocny? Jak możemy go poprawić? Wpisz swoje sugestie poniżej. Jeśli masz pytanie to zadaj je w komentarzu - ten formularz jest anonimowy, nie będziemy mogli Ci odpowiedzieć!