KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Festiwal Przemiany: Cywilizacja algorytmów (13-16.09.2018)

Festiwal Przemiany: Cywilizacja algorytmów (13-16.09.2018)

Już nie tylko ludzie kształtują naszą przyszłość. W  coraz większym stopniu przekazujemy tę moc maszynom i  inteligentnym kodom. 

Rozwój sztucznej inteligencji i jego społeczne konsekwencje są tematem festiwalu Przemiany w Centrum Nauki Kopernik.

Nasza cywilizacja stworzyła algorytmy. A  jaką cywilizację stworzą one? Festiwal Przemiany to 4 dni twórczej aktywności, rozmów i rozważań dotyczących przyszłości. Odwiedź wystawę "Machina Sapiens", łącząca nowe technologie, sztukę i naukę. Zobaczysz na niej projekty artystyczne stworzone przez maszyny oraz prace twórców, wykorzystujących algorytmy AI.

Plakat zapowiadający wydarzenie.

Plakat zapowiadający wydarzenie.

"Przemiany Showroom" to prezentacja AI w działaniu. Znajdziesz tam pierwszą platformę, umożliwiającą w pełni cyfrowe przyznawanie kredytów i aplikację robotyczną, która na co dzień wspiera procesy technologiczne w nowoczesnych zakładach produkcyjnych na całym świecie.

Podczas festiwalowych wykładów posłuchasz specjalistów m.in. z Sorbony i Oksfordu, a w trakcie debaty "Czy dogadamy się z AI?" wspólnie z ekspertami stworzymy wizję naszej najbliższej przyszłości. Panel "Co kryje czarna skrzynka?" to okazja do rozmów o kwestiach odpowiedzialności SI.

Festiwal Przemiany potrwa od 13-16 września 2018 r. w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Więcej informacji można znaleźć na stronie festiwalu oraz na Facebooku.

Informacja przesłana
przez organizatorów.

algorytmy, festiwal, Kopernik, wydarzenie

Trwa ładowanie komentarzy...