Książki o elektronice i programowaniu w promocji 2 za 1 (tańsza za 0 zł)! Sprawdź listę tytułów »

Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #9

Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #9

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już najnowsze DIY?

Pora na listę kolejnych 10 konstrukcji. Tym razem m.in. coś dla fanów gier, automatyki domowej DIY oraz robotyki. Oprócz tego ankieta, w której wybierzemy wspólnie najlepszy z projektów.

Poniższa lista zawiera 10 ciekawych projektów, które zostały niedawno opisane na naszym forum. Autorzy poniższych projektów otrzymają rabat na kolejne zakupy w sklepie Botland. Oprócz tego, dzięki poniższej ankiecie wybierzemy wspólnie najlepszy projekt, którego autor otrzyma dodatkowy upominek w postaci zestawu gadżetów Forbota (szczegóły w opisie akcji rabatowej).

Lernek - zabawka edukacyjna dla młodszego brata

Lernek - zabawka edukacyjna dla młodszego brata

Przedstawiam Wam Lernka. Lernek to zabawka edukacyjna stworzona przeze mnie jako projekt na zaliczenie jednego z przedmiotów w ramach studiów. Zabawka posiada pięć głównych trybów... Czytaj dalej »


Mobilny system powiadamiania

Mobilny system powiadamiania

W moim poprzednim projekcie niektórzy przeczytali zapewne wzmiankę o tym , że powstała jego oddzielna wersja z modułem GSM , który całkiem nieźle sobie radził. Pomyślałem więc , że czemu by go tutaj nie opisać w końcu sam projekt został ukończony... Czytaj dalej »


Moduł uruchomieniowy z Atmega644PA i W5100

Moduł uruchomieniowy z Atmega644PA i W5100

Kolejny projekt złożony jakiś czas temu, jeśli mnie pamięć nie myli gdzieś około 2014-2015 roku. Wszelkie swoje projekty budowałem wówczas na AVR-ach, jednocześnie na wszelkie możliwe sposoby broniąc się przed wykorzystywaniem Arduino. Musiałem jednak przyznać, że użytkownicy tych płytek mieli do swojej dyspozycji ... Czytaj dalej »


Line Follower Cukiereczek

Line Follower Cukiereczek

Powoli zauważam, że roboty tego typu zaczynają wymierać i odchodząc na lf-ową emeryturkę chciałbym zostawić jakiś ślad po swoim projekcie. Choć na zawodach nigdy nie szczędzę informacji na temat swojego robota i chętnie dzielę się wiedzą oraz doświadczeniem w temacie... Czytaj dalej »


Domowy system powiadamiania

Domowy system powiadamiania

Przedstawiam projekt domowej centralki. Założenia przy budowie tego urządzenia były zbliżone do klasycznych alarmów aczkolwiek ja miałem swoją wizję i chciałem do tego wykorzystać Arduino nano. W związku z tym , że projekt po ukończeniu chciałem zamontować w domu to sporo czasu zajęło znalezienie właściwej obudowy... Czytaj dalej »


Sterownik wędzarni

Sterownik wędzarni

Projekt powstał jakiś czas temu na prośbę znajomego. Głównym celem było stworzenie modułu sterownika do wędzarni, który zastąpiłby dotychczas stosowany kontroler. Jak się dowiedziałem poprzednia elektronika miała jakieś bugi w kodzie. Z uwagi na brak dostępu do źródeł czy jakiejkolwiek dokumentacji ich usunięcie byłoby wyjątkowo kłopotliwe... Czytaj dalej »


Miniaturowy Tetris

Miniaturowy Tetris

Miniaturowy Tetris z pięcioma przyciskami, głośniczkiem Piezo i ekranem Oled 128×64. To wszystko przy zaledwie sześciu dostępnych GPIO jednodolarowego Digisparka/ATtiny85. Moja wersja kodu dodaje kilka ulepszeń, które znacząco zmieniają odbiór całej gry... Czytaj dalej »


Inklinometr z wykorzystaniem akcelerometru MEMS

Inklinometr z wykorzystaniem akcelerometru MEMS

Chciałbym przedstawić projekt, który wykonałem jako pracę inżynierską. Jej celem było skonstruowanie inklinometru (miernika służącego do pomiaru kąta przechyłu), w którym kąt wyznaczany był przy pomocy akcelerometru typu MEMS. Uzyskane wartości przyspieszenia i kąt przechyłu wyświetlane są na wyświetlaczu LCD... Czytaj dalej »


Radio FM w starym stylu

Radio FM w starym stylu

Może korzystając z okazji podzielę się jednym ze starszych projektów. Mam nadzieję, że jest dostatecznie bliski tematyce forum. Myślę zresztą, że to dobry przykład tego, jak wiele się w tematyce amatorskich konstrukcji zmieniło w ciągu ostatnich kilku(nastu) lat. Niech młodsi użytkownicy forum zobaczą jak kiedyś realizowało się projekty... Czytaj dalej »


Zasilacz 16,5A

Zasilacz 16,5A

Interesuje się elektroniką tworzę różne projekty. Jak każdemu majsterkowiczowi który zajmuje się elektroniką przydał by się zasilacz. Dlatego dzisiaj opiszę jak zrobiłem zasilacz 12v o dużym prądzie. opisywałem już mój projekt zasilacza regulowanego o prądzie do 3a... Czytaj dalej »


Które projekty są według Ciebie najciekawsze?

 • Line Follower Cukiereczek 18%, 16 votes
  16 votes 18%
  16 votes - 18% of all votes
 • Sterownik wędzarni 15%, 13 votes
  13 votes 15%
  13 votes - 15% of all votes
 • Radio FM w starym stylu 12%, 11 votes
  11 votes 12%
  11 votes - 12% of all votes
 • Lernek - zabawka edukacyjna dla młodszego brata 11%, 10 votes
  10 votes 11%
  10 votes - 11% of all votes
 • Miniaturowy Tetris 11%, 10 votes
  10 votes 11%
  10 votes - 11% of all votes
 • Mobilny system powiadamiania 10%, 9 votes
  9 votes 10%
  9 votes - 10% of all votes
 • Zasilacz 16,5A 9%, 8 votes
  8 votes 9%
  8 votes - 9% of all votes
 • Domowy system powiadamiania 6%, 5 votes
  5 votes 6%
  5 votes - 6% of all votes
 • Inklinometr z wykorzystaniem akcelerometru MEMS 4%, 4 votes
  4 votes 4%
  4 votes - 4% of all votes
 • Moduł uruchomieniowy z Atmega644PA i W5100 3%, 3 votes
  3 votes 3%
  3 votes - 3% of all votes
Total Votes: 89
Voters: 62
11 marca 2019 - 17 marca 2019
Voting is closed

Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

Co można zbudować z Raspberry Pi? Lista inspirujących DIY
Co można zbudować z Raspberry Pi? Lista inspirujących DIY

Dużym zainteresowaniem cieszyła się niedawno opublikowana lista popularnych projektów, które powstały na Arduino. Pora na kontynuację tego... Czytaj dalej »

arduino, diy, elektronika, forbot, forbotdiy, robotyka

Trwa ładowanie komentarzy...