KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Free Flying Robot wsparciem dla astronautów

Free Flying Robot wsparciem dla astronautów

Bycie astronautą to z pewnością ciekawa praca, pełna wyzwań i ogromnych emocji. Jednak wiąże się z nią ogrom obowiązków.

Ciężka praca zaczyna się już tu, na Ziemi i trwa dalej w kosmosie, gdzie każdy jest zdany tak naprawdę na siebie.

Dlatego nowe technologie tak chętnie wysyłane są w kosmos – żeby wspomóc tych, którzy tam przebywają. Może słyszeliście o dotychczasowych robotach, towarzyszących ludziom na stacjach kosmicznych. Są to np. Spheres  czy Robonaut 2. Jednak żaden z nich nie był w stanie udzielić wsparcia w codziennych pracach konserwacyjnych czy inspekcjach. Żeby odciążyć w nich ludzi, powstał nowy projekt.

Prezentacja jeszcze na temat poprzednika, Spheres

Free Flying Robot będzie wyposażony w różne czujniki, które wspomagane przez kamerę umożliwią dodatkowe prace na miejscu dla robota. Będzie on wspomagany przez załogę z Ziemi.

Znajdzie się w nim też masa czujników pozwalająca na dokładne określenie jego położenia. Co więcej, dysze na CO2, które pozwalały poruszać się Spheres, zostaną zastąpione wiatrakami. Planowane jest samo ładowanie się robota.

nasa-2-e1413966454553

Jeden ze scenariuszy działania Free Flying Robota

Rozwiązanie, które widzicie na zdjęciu, wykorzystujące kamerę, to dopiero jeden z planów. Wiadomo, od czegoś trzeba zacząć, a najlepiej od czegoś, co da się kontrolować w czasie rzeczywistym. Jak myślicie, jakie rozwiązania wkrótce znajdziemy na Free Flying Robot?

Źródła: IEEERobotikka

astronauci, interakcja, nasa, robot

Trwa ładowanie komentarzy...