KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #6

Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #6

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już najnowsze DIY?

Pora na listę kolejnych 10 konstrukcji. Tym razem m.in. coś dla fanów pojazdów elektrycznych DIY, robotyki, gier oraz fotografii.

Poniższa lista zawiera 10 ciekawych projektów, które zostały niedawno opisane na naszym forum. Nie są to najlepsze, ani najgorsze projekty - są to ręcznie wybrane opisy DIY, które mają pokazać przekrój konstrukcji zaprezentowanych ostatnio na forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna).

Robot mobilny Bluebot

Robot mobilny Bluebot

Jak można się domyślić, konstrukcja jest sterowana przez bluetooth z poziomu aplikacji, co było głównym założeniem. Ponadto chciałem, aby robocik miał jak najbardziej estetyczny wygląd. Pozwolę sobie przejść teraz do... Czytaj dalej »


Prosty zasilacz laboratoryjny z ogranicznikiem prądu.

Prosty zasilacz laboratoryjny z ogranicznikiem prądu.

Gdy po 12 latach wróciłem do elektroniki, musiałem odtworzyć sprzęt niezbędny do tej zabawy. Prócz lutownicy itp. niezbędny jest również zasilacz z możliwością ograniczenia maksymalnego prądu. Zapobiega to uszkodzeniom podpinanego w celach testowych sprzętu... Czytaj dalej »


Robot skanujący pomieszczenie

Robot skanujący pomieszczenie

Pojazd opiera się o Raspberry Pi 2 (bo akurat ten model posiadam), a dalmierz wykorzystuje dedykowaną kamerę do Maliny. W projekcie chciałem skupić się na wykrywaniu przeszkód, w związku z czym pominąłem... Czytaj dalej »


Zegar VFD na ATMega644P

Zegar VFD na ATMega644P

Sercem układu jest wspomniana we wstępie ATMega644P w obudowie DIP. Po kilku latach obcowania z STM32 stwierdzam, że to jest naprawdę wielki kloc. Lampa IW-18 podobnie jak wyświetlacze 7-segmentowe wymaga multipleksowania. Jako, że MCU ma wiele pinów to zrobiłem... Czytaj dalej »


Elektryczny longboard

Elektryczny longboard

Całość jest napędzana przez asynchroniczny silnik prądu stałego Turnigy G160 245kV obsługiwany przez sterownik Hobbywing Platinum 100A V3. Jeśli chodzi o elektronikę użyłem dwóch Arduino Pro Mini... Czytaj dalej »


Skaner 3D przy użyciu ultradźwiękowego czujnika odległości

Skaner 3D przy użyciu ultradźwiękowego czujnika odległości

Chciałbym przedstawić mój projekt, którym jest skaner 3D. Niestety jego dokładność nie pozwala na skanowanie obiektów w celu tworzenia modeli, ale można przy jego pomocy stworzyć poglądową mapę głębokości otoczenia. Czytaj dalej »


Pojazd i pilot komunikujące się z użyciem IR

Pojazd i pilot komunikujące się z użyciem IR

Mój projekt składa się z dwóch współpracujących układów działających dzięki mikrokontrolerowi Arduino Uno: pojazdu oraz pilota do sterowania. Pojazd posiada silnik DC napędzający wał z tylnymi kołami oraz... Czytaj dalej »


Sterownik zasilania z czasomierzem USB + aplikacja w QT C++

Sterownik zasilania z czasomierzem USB + aplikacja w QT C++

Współczesny sprzęt astronomiczny pozwala na znaczną automatyzację. Możemy więc połączyć się przez sieć z komputerem podłączonym do montażu (pulpit zdalny Windows, VNC czy linuksowy SSH). Często rolę komputera w obserwatorium spełnia Raspberry Pi... Czytaj dalej »


Komora klimatyczna

Komora klimatyczna

Komory klimatyczne, to urządzania, które umożliwiają wytworzenie w ich wnętrzu klimatu o ściśle określonych parametrach. Badanie próbek materiałowych oraz organizmów żywych, używając tych urządzeń, pozwala na szybkie sprawdzenie jak zachowa się badany obiekt... Czytaj dalej »


Gamepad na Arduino

Gamepad na Arduino

Tym razem przygotowałem projekt na Arduino. Jest to gamepad który posiada 2 joysticki, 8 przycisków oraz diodę informującą o zasilaniu. Całością steruje Arduino Pro Mini... Czytaj dalej »


Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

Czy wpis był pomocny? Oceń go:

Średnia ocena 5 / 5. Głosów łącznie: 6

Nikt jeszcze nie głosował, bądź pierwszy!

Artykuł nie był pomocny? Jak możemy go poprawić? Wpisz swoje sugestie poniżej. Jeśli masz pytanie to zadaj je w komentarzu - ten formularz jest anonimowy, nie będziemy mogli Ci odpowiedzieć!

Kurs Raspberry Pi, projekty - konsola do gier retro
Kurs Raspberry Pi, projekty - konsola do gier retro

Pora na prosty, ale bardzo ciekawy projekt, który zamieni Raspberry Pi w konsolę do gier. Ten temat powinien zainteresować wszystkich…... Czytaj dalej »

arduino, diy, forbotdiy, projekt, raspberrypi

Trwa ładowanie komentarzy...