KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #3

Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #3

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już najnowsze DIY?

Pora na listę kolejnych 10 konstrukcji. Tym razem m.in. coś dla fanów robotyki, miłośników retro zegarów oraz przyszłych automatyków.

Poniższa lista zawiera 10 ciekawych projektów, które zostały niedawno opisane na naszym forum. Nie są to najlepsze, ani najgorsze projekty - są to ręcznie wybrane opisy DIY, które mają pokazać przekrój konstrukcji zaprezentowanych ostatnio na forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna).

IoT - panel sterujący

IoT - panel sterujący

Ze sterownikiem można rozmawiać w sposób naturalny z wykorzystaniem asystenta Google, nie musimy być nawet w pobliżu sterownika, mówimy do telefonu czy komputera znajdując się w dowolnym miejscu na świecie. Sam Google asystent nie steruje bezpośrednio urządzeniem, z wykorzystaniem mechanizmu Dialogflow,... Czytaj dalej »


Ploter CNC - rysowarka do PCB

Ploter CNC - rysowarka do PCB

Metod samodzielnego wykonywania płytek pcb jest wiele. Termotransfer - potrzebna dobra drukarka laserowa, fototransfer - też dobra drukarka, płytki światłoczułe lub własnoręczne pokrywanie takim lakierem... Czytaj dalej »


Robot klasy SCARA Mustang

Robot klasy SCARA Mustang

O projekcie myślałem od czerwca poprzedniego roku, to jest 2018. Cel projektu stanowiła budowa robota klasy SCARA - dwuosiowego ramienia robotycznego manipulującego efektorem w płaszczyźnie XY, z funkcją grawerowania laserowego oraz mini- wrzecionem modelarskim... Czytaj dalej »


Wizualizacja działania regulatora PID

Wizualizacja działania regulatora PID

Jest to prosty model który jest niestabilny w otwartej pętli. To znaczy że jeśli kąt odchylenia belki od poziomu jest bardzo zbliżony do zera i nie ma sprzężenia zwrotnego to grawitacja spowoduje, że belka zacznie się przechylać w daną stronę i piłka w końcu z niej spadnie... Czytaj dalej »


Predator - Minisumo

Predator - Minisumo

Mam przyjemność przedstawić mojego nowego robota minisumo - Predator. Stworzyłem go mianowicie w II Liceum (2016-17) ale jako, że jest teraz czas sesji to jako wzorowy student postanowiłem go tutaj opisać. Koncepcja, projektowanie konstrukcji i późniejsze jej wykonanie... Czytaj dalej »


Nixie - zegar goni zegar

Nixie - zegar goni zegar

Nixie - lampy od których nie można oderwać wzroku. Kiedyś podstawowy element do prezentowania danych, dzisiaj poszukiwany rarytas przez pasjonatów. Chciałem zaprezentować kilka zegarów jakie wykonałem swego czasu. Opiszę jeden konkretny, a na końcu... Czytaj dalej »


Początki automatyki w mieszkaniu

Początki automatyki w mieszkaniu

Chciałem opisać mój projekt automatyzacji, który zrealizowałem w mieszkaniu. Moje podejście jest zgoła inne od  wszechobecnego ESP8266 + WiFi. Całą sieć oparłem o magistralę CAN (tę stosowaną w samochodach). Wymaga to oczywiście trochę przeróbek w domu... Czytaj dalej »


Robot na Raspberry Pi z kamerą sterowany przez sieć

Robot na Raspberry Pi z kamerą sterowany przez sieć

Robot posiada kamerę i ultradźwiękowy czujnik odległości oraz jest zasilany z powerbanka. Jako wygodną metodę sterowania robotem wybrałem sterowanie przez przeglądarkę www. Raspberry Pi łączy się z wifi i każde urządzenie w tej sieci może sterować robotem... Czytaj dalej »


Drewniak - robot mobilny pokonujący labirynt

Drewniak - robot mobilny pokonujący labirynt

Do stworzenia platformy jezdnej robota zdecydowano się na użycie materiałów drewnianych. Podwozie wykonane zostało z płyty pilśniowej oraz przymocowanych do nich drewnianych listew. Rzeczywiste wymiary platformy jezdnej robota to: 18 cm długości, 12 cm szerokości... Czytaj dalej »


XY Ploter rysujący Pioneer

XY Ploter rysujący Pioneer

W niskobudżetowych konstrukcjach CNC stosuje się silniki krokowe, ze względu na to, że jest to najtańsza w porównaniu do prostoty sterowania opcja napędu, który pozwalałby na precyzyjne zadawanie kąta, o jaki obrócić ma się wał – wykorzystane silniki NEMA16... Czytaj dalej »


Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

arduino, diy, elektronika, forbot, forbotdiy, projekty, raspberrypi

Trwa ładowanie komentarzy...