KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Komputer jednopłytkowy z modułem 3G – Pixie Pro

Komputer jednopłytkowy z modułem 3G – Pixie Pro

Twierdzenie, że rynek dostarcza nam szeroką gamę komputerów jednopłytkowych to, według Code Ing, nieporozumienie.

Wszystkie urządzenia mają jedynie Bluetooth oraz Wi-Fi. Większość z nich nie wyróżnia się żadnymi nowymi funkcjonalnościami. Dlatego firma ostatnio zaprezentowała nową płytkę - Pixie Pro - która ma wbudowany moduł 3G.

Komputer napędzany jest przez czterordzeniowy procesor i.MX6 (1 GHz) wspomagany przez układ graficzny Vivante, obsługujący grafikę 3D. Całość wspierają 2GB pamięci DDR3. Do przechowywania danych dostępne są dwa gniazda microSD.

PixiePro_Description_Large

Grafika została wyprowadzona na złącze HDMI, a audio na miniJacka. Do Internetu urządzenie łączy się za pomocą Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, a z innymi urządzeniami przez Bluetooth 4.2 LE. Oprócz tego, na płytce można spotkać takie nowości, jak łączność NFC, moduł 3G ze slotem na kartę nanoSIM, czujnik IMU, czy GPS/GLONASS.

Pixie_Board

Standardowo, komputer posiada dwa wyjścia USB 2.0 oraz 2 szyny wyprowadzeń, w których można znaleźć m.in. piny GPIO, SPI, I2C, PCIe, SATA-II itp. Firma zapewnia, że w celu łatwiejszego wykorzystania dwóch szyn z wyprowadzeniami, skonstruuje tani adapter nazwany PinsBoard, kompatybilny z pinoutem Raspberry Pi. Płytka jest dostępna w sprzedaży za $95.50.

Źródło: [1]

Code Ing, jednopłytkowy, komputer, raspberrypi

Trwa ładowanie komentarzy...