KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Mały, ale potężny komputer za duże (?) pieniądze

Mały, ale potężny komputer za duże (?) pieniądze

Niedawno Intrinsyc zaprezentował nowy zestaw składający się z SOM (ang. system on module) Open-Q 820 SOM i płytki bazowej.

Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor Snapdragon 820 wykonany w architekturze 64-bit o taktowaniu 2.2 GHz. Rdzenie tego procesora mają podobną wydajność do Cortex A72.

Grafika obsługiwana jest przez układ Adreno 530. Oprócz tego na pokładzie modułu znajdziemy 3GB pamięci RAM LPDDR4 o taktowaniu 1866 MHz i 32GB pamięci Flash. Do łączności wykorzystywany jest tu moduł Wi-Fi, Bluetooth 4.1 oraz odbiornik GPS.

Na zestawie uruchomieniowym, który ma wymiary 170x170mm, znajduje się wiele dodatkowych peryferiów, które ułatwiają testowanie modułu w praktyce. Grafika wyprowadzona jest na 2 złącza MIPI-DSI oraz jedno HDMI 2.0. Maksymalna rozdzielczość obsługiwana przez urządzenie to 4K.

Moduł Open-Q 820 SOM

Moduł Open-Q 820 SOM

Wejście na kartę microSD daje możliwość rozszerzenia pamięci Flash. Oprócz tego producent zamontował 3 wejścia MIPI-CSI umożliwiające podłączenie kamer 25MP. Dźwięk wyprowadzony jest m.in. na standardowego miniJacka 3.5mm. Oprócz tego płytka posiada 3 hosty: jeden micro USB 3.0 i dwa USB 2.0. Podłączanie dodatkowych urządzeń odbywa się poprzez osiem programowalnych pinów i 2 złącza PCIe.

Zestaw uruchomieniowy do modułu Open-Q 820 SOM.

Zestaw uruchomieniowy do modułu Open-Q 820 SOM (z opcjonalnym wyświetlaczem).

Urządzenie pracuje pod kontrolą najnowszego Androida w wersji 6.0 Marshmallow i jest zasilane napięciem 12V. Do zestawu można dokupić dedykowaną 13MP kamerę oraz 4.5’’ ekran dotykowy. Największą wadą tego urządzenia jest zdecydowanie cena. Sam zestaw (bez aparatu i ekranu) kosztuje $599.

Autor: Koli
Redakcja: Damian (Treker) Szymański

Źródło: [1]

programowanie, Snapdragon, SOM, zestaw

Trwa ładowanie komentarzy...