KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Kurs budowy robotów – #10 – podsumowanie, kontynuacja

Kurs budowy robotów – #10 – podsumowanie, kontynuacja

Tworząc poradniki z tej serii, starałem się omówić wszystkie peryferia naszego robota kładąc nacisk na praktyczne przykłady. Jestem pewien, że kurs ten będzie dla wielu osób dobrym początkiem pasjonującej przygody z robotyką!

Wykorzystywana w kursie platforma będzie jeszcze rozwijana. Dodatkowe moduły oraz artykuły pomogą każdemu rozbudować robota!

Cały kurs podstaw budowy robotów składa się z 10 poradników. Wszystkie teksty znaleźć można pod tagiem kursBudowyRobotow. Seria artykułów omawia wykorzystanie uniwersalnego podwozia oraz nakładki (shieldu), który zawiera niezbędne elementy do budowy robotów z Arduino.

Shield wykorzystywany w kursie.

Shield wykorzystywany w kursie.

Podczas kolejnych artykułów opisałem między innymi budowanie robotów, które potrafią np. omijać przeszkody, jeździć po linii oraz poszukiwać najsilniejszego źródła światła. Przykładowe projekty:

Spis treści kursu budowy robotów:

 1. Kurs budowy robotów – #1 – wstęp, spis treści
 2. Kurs budowy robotów – #2 – sterownik robota, czujniki
 3. Kurs budowy robotów – #3 –  konstrukcja mechaniczna
 4. Kurs budowy robotów – #4 –  pierwsze programowanie robota
 5. Kurs budowy robotów – #5 –  omijanie przeszkód
 6. Kurs budowy robotów – #6 – Światłolub (sterowanie latarką)
 7. Kurs budowy robotów – #7 – line follower, czyli bolid F1
 8. Kurs budowy robotów – #8 – zdalne sterowanie IR (RC5)
 9. Kurs budowy robotów – #9 – ekspander I/O, serwo – artykuł dodatkowy
 10. Kurs budowy robotów – #10 –  podsumowanie kursu  – czytasz ten artykuł
 11. Polecana kontynuacja: Praktyczny kurs lutowania
Gotowe zestawy do kursów Forbota

 Komplet elementów  Gwarancja pomocy  Wysyłka w 24h

Części pozwalające wykonać ćwiczenia z kursu budowy robotów dostępne są w formie gotowych zestawów! W komplecie znajdują się elementy mechaniczne (w tym koła i silniki), baterie oraz shield!

Zamów w Botland.com.pl »

Kontynuacja kursu budowy robotów

Aktualnie pracujemy nad serią dodatków, które pozwolą urozmaicić roboty. W chwili obecnej mamy na oku kilkanaście tematów. Między innymi są to moduły do komunikacji bezprzewodowej Bluetooth oraz WiFi - za ich pomocą możliwa będzie wymiana informacji z telefonem.

Planujemy również dodatkowe czujniki, które pomogą zbudować bardziej inteligentne pojazdy. Oprócz tego pojawią się proste, ale efektowne dodatki takie jak np. oświetlenia RGB (z diodami WS2812) czy dodatkowe elementy ze sklejki ułatwiające montaż nowych modułów.

Przykładowy moduł diod RGB.

Przykładowy moduł diod RGB.

Aktualne zestawy pozostaną w takiej samej formie, więc zainteresowanych zachęcam do zbudowania swojego robota już teraz! Nowe moduły będą wprowadzane niezależnie (najwcześniej od maja). Wszystkie dodatki będą dokładnie opisywane w osobnych artykułach, więc każdy będzie mógł później zaopatrzyć się w najciekawszego moduły.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że artykuły, które przygotowałem w tej serii były dla Was interesujące. Jeśli macie propozycje, co warto omówić w przyszłości to koniecznie dajcie znać! Oczywiście chętnie poznam Wasze propozycje na dodatkowe moduły. Jak zawsze zachęcam do komentowania oraz kontaktu.

Czy wpis był pomocny? Oceń go:

Średnia ocena 4.9 / 5. Głosów łącznie: 65

Nikt jeszcze nie głosował, bądź pierwszy!

Artykuł nie był pomocny? Jak możemy go poprawić? Wpisz swoje sugestie poniżej. Jeśli masz pytanie to zadaj je w komentarzu - ten formularz jest anonimowy, nie będziemy mogli Ci odpowiedzieć!

Nawigacja kursu

Autor kursu: Damian (Treker) Szymański

arduino, kurs, kursBudowyRobotow, programowanie, robot

Trwa ładowanie komentarzy...