KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

5 robotów, które odnalazły się w sporcie #1

5 robotów, które odnalazły się w sporcie #1

Poprzednie zestawienie robotów przemysłowych wykorzystanych w nietypowych zastosowaniach cieszyło się dużym powodzeniem.

Tym razem przygotowałem dla Was listę robotów, które próbują swoich sił w sporcie. Sprawdźcie, z którymi możecie się zmierzyć.

Następny artykuł z serii »

1 - Jazda na rowerze

Zaczynamy od znanego robota, który potrafi jeździć na rowerze. Większość z Was pewnie widziała już poniższe wideo, jednak nie mogłem pominąć tego małego sportowca w tym zestawieniu.

2 - Gra w kręgle

Tym razem zawieszenie robota przemysłowego "do góry nogami" pozwoliło mu na całkiem dobre rzucanie kulą do kręgli. Chcielibyście zmierzyć się z takim przeciwnikiem?

3 - Robot gimnastyk

Wykonywanie salta w tył jest trudne dla ludzi, a co dopiero dla robotów. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, to jak radzą sobie z chodzeniem... Na szczęście znalazł się konstruktor, który stara się przystosować swojego podopiecznego do wykonywania gimnastycznych ewolucji.

4 - Robot narciarz

Jakość poniższego filmu mogłaby być znacznie lepsze, jednak robot, który jeździ slalomem na nartach to dość niecodzienny wynik. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że właściwa trasa wykrywana jest dzięki analizie z kamery umieszczonej na pokładzie robota.

5 - Roboty piłkarze

Oczywiście zdarzają się roboty, którym najlepiej wychodzą gry zespołowe. Do tego zestawienia na pewno należy zaliczyć poniższe konstrukcje. Roboty grające w piłkę najczęściej kojarzone są z bardzo wolnymi humanoidami. Sprawdźcie jednak, jak wygląda pojedynek piłkarzy na kółkach:

Podsumowanie

Niedługo kolejna część tego zestawienia, jednak już teraz możecie przyznać się w jakim sporcie chcielibyście najchętniej zmierzyć się z robotem!

Następny artykuł z serii »

gimnastyka, kręgle, piłka, robot, rower

Trwa ładowanie komentarzy...