KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Micro:bit nadchodzi – BBC wspiera przyszłych programistów

Micro:bit nadchodzi – BBC wspiera przyszłych programistów

Pamiętacie Micro:bit, o którym pisałem w marcu? Stary prototyp urządzenia widoczny jest obok.

Przez ostatnie miesiące trwały intensywne prace nad rozwinięciem urządzenia, które ma pomóc w edukacji przyszłych programistów. Zobaczcie jak wygląda najnowsza wersja płytki!

Więcej o projekcie można znaleźć w poprzednim wpisie. Dla przypomnienia wspomnę, że Micro:bit jest wspólną inicjatywą BBC oraz licznych firm z branży elektronicznej. W wyniku tej inicjatywy płytki do nauki programowania mikrokontrolerów mają trafić, za darmo, do miliona dzieci.

Najnowsza wersja Micro:bit wyposażona jest w 25 diod świecących oraz dwa przyciski bistabilne. Na pokładzie płytki znaleźć można również akcelerometr oraz kompas cyfrowy.

Ponadto Micro:bit został wyposażony w Bluetooth oraz 5 wyprowadzonych portów, które mogą służyć jako wejścia lub wyjścia. Płytki trafią do uczniów już na początku kolejnego roku szkolnego.

Szczegółowe informacje o platformie zostaną udostępnione wszystkim zainteresowanym, ruszy również regularne sprzedaż Micro:bit. Firmy zaangażowane w projekt deklarują, że pozostaną w stałym kontakcie z uczniami oraz nauczycielami. Tylko w taki sposób możliwe będzie pełne wykorzystanie możliwości tej platformy.

Jak oceniacie najnowszą wersję Micro:bit w roli pierwszego zestawu do nauki programowania?

bbc, dzieci, micro:bit, nauka, programowanie

Trwa ładowanie komentarzy...