KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

MiniToy – drukarka 3D przeznaczona dla dzieci

MiniToy – drukarka 3D przeznaczona dla dzieci

Małe dzieci uwielbiają bawić się zabawkami. Niestety, te szybko się nudzą, często jeszcze tego samego dnia. Z pomocą przychodzi projekt MiniToy 3D Printer. Pozwoli on na przybliżenie zagadnienia, jakim jest 3D dla dzieci.

Autorzy wystartowali z kampanią na Kickstarterze i w 5 dni zebrali kwotę prawie 50,000 dolarów, co można uznać za bardzo duży sukces.

MiniToy 3D Printer to drukarka dla dzieci, dzięki której pociechy mogą wydrukować sobie zabawkę. Frajda jest podwójna – przy tworzeniu zabawki 3D dla dzieci oraz już po etapie produkcji.

Autorzy już świętują sukces. Zakładali, że jeżeli uda im się zebrać 50,000$ projekt wystartuje, a wysyłka urządzenia ruszy we wrześniu tego roku. W ciągu 5 dni prawie zebrali zakładaną kwotę, a do końca kampanii zostało jeszcze 40 dni. Aktualizacja: w tej chwili zebrano już ponad 60 tys.

Gotowe zabawki z drukarki Mini Toy 3D.

Gotowe zabawki z drukarki Mini Toy 3D.

Co stoi za sukcesem tej zbiórki? Przede wszystkim cena urządzenia. Pierwsze 20 egzemplarzy kosztowało zaledwie 199$, natomiast wersja super early bird (50 sztuk) 249$. Kolejne warianty cenowe to 289$ i 299$. Drugą cechą drukarki 3D dla dzieci jest łatwość obsługi, która sprowadza się do trzech kroków – podłącz, wybierz, drukuj. Modele do druku pobierane są z repozytorium.

mini-toy-3d-etap

Proces wydruku zabawki

Drukarka 3D dla dzieci jest niewielkich rozmiarów (473 x 305 x 375 mm) i waży ~9kg. Jest dokładnie obudowana, co czyni ją w pełni bezpieczną dla dzieci. Kształt i kolorystyka przypomina dobrze znanego Minionka.

Wymiary drukarki Mini Toy

Wymiary drukarki Mini Toy

Producent oferuję również kilka filamentów: PLA, elastyczny, świecący w ciemnościach, transparentny oraz FlexiPlay, czyli materiał, z którego można rzeźbić. Drukarka dla dzieci nie oferuje zbyt dobrej jakości wydruków, ale jeśli ujrzy światło dzienne będzie świetną alternatywa dla gotowych zabawek.

Źródło: [1]

3d, druk, kickstarter

Trwa ładowanie komentarzy...