KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Okulary, które przypomną o ważnych zadaniach (Arduino IoT)

Okulary, które przypomną o ważnych zadaniach (Arduino IoT)

W kalendarzu zapisuje się ważne wydarzenia, których nie można przeoczyć. Często się jednak zdarza, że pomimo różnych przypomnień i tak zapominamy o czymś istotnym.

Oto inteligentne okulary DIY, które przypomną o wydarzeniu, gdy wykryją przedmiot powiązany z danym zadaniem.

Autor projektu, Nick Bild, podzielił się modyfikacją do okularów, która umożliwia automatyczne przypominanie o wydarzeniach zapisanych w kalendarzu, gdy w polu widzenia okularów znajdzie się przedmiot związany z danym wpisem na liście zadań.

Do stworzenia takiej modyfikacji autor użył okularów przeciwsłonecznych, JEVOIS-A33 (inteligentnej kamery ze zintegrowanym procesorem ARM), małego Arduino Nano 33 w wersji IoT, modułu RTC oraz diody RGB. Wszystkie te elementy są zasilane przez 5-woltową baterię.

Zadaniem inteligentnej kamery jest zbieranie informacji o aktualnie widzianych obiektach – są one przetwarzane przez TensorFlow i wysyłane do Arduino. Kontroler jest połączony z API Kalendarza Google i pobiera informacje o wydarzeniach z danego dnia. Jeżeli obiekt wykryty przez kamerę jest powiązany z wydarzeniem w kalendarzu, dioda RGB zaczyna pulsować, przypominając o nim. Działanie modyfikacji dobrze przedstawia poniższy film przygotowany przez autora:

Oczywiście jest to tylko prototyp, więc układ nie działa zbyt szybko, ale trzeba przyznać, że taki projekt mógłby być pomocny (np. dla starszych osób). Wszyscy zainteresowani tym DIY mogą dowiedzieć się więcej na jego temat z lektury opublikowanej przez autora instrukcji. Znajduje się tam schemat oraz link do programów niezbędnych do odtworzenia modyfikacji. Czy takie okulary pomogłyby Wam w przestrzeganiu planu dnia? Dajcie znać w komentarzach!

Google zwalcza spam na Gmailu za pomocą TensorFlow
Google zwalcza spam na Gmailu za pomocą TensorFlow

Aż 1,5 miliarda ludzi co miesiąc używa Gmaila, a 5 milionów firm korzysta z niego w ramach płatnego pakietu G Suite. Jak…... Czytaj dalej »

Źródła: [1], [2]

arduino, diy, IoT, TensorFlow

Trwa ładowanie komentarzy...