KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Podsumowanie tygodnia o robotyce – #4, #5

Podsumowanie tygodnia o robotyce – #4, #5

Tym razem, wyjątkowo, podsumowanie dwóch ostatnich tygodni, podczas których pojawiło się kilka ciekawych publikacji. Warto zwrócić również
uwagę na konkurs (po)wakacyjny!

Szczególnie polecam zapoznanie się z nowymi robotami opisanymi na forum oraz ciekawym projektem prostego skanera 3D.

Polecane artykuły

Ostatnie dwa tygodnie przyniosły oczekiwaną przez wielu trzecią część kursu wykorzystania modułów RFM12B do komunikacji bezprzewodowej. W ostatnim już artykule opisany został sposób wymiany informacji w tle (z wykorzystaniem przerwań).

Drugim prostym, ale niezmiernie popularnym poradnikiem był artykuł przeznaczony dla bardzo początkujących: Czytaj schematy, jak doświadczony elektronikTytuł poradnika mówi wszystko, jeśli temat będzie popularny będę pracował nad jego rozwinięciem i kontynuacją. Czekam na Wasze komentarze w tej sprawie!

Polecane książki

Z kolei dla miłośników minikomputerka RaspberryPi zrecenzowane zostały dwie popularne pozycje wydawnictwa Helion:

Informacje organizacyjne

Zwracam również uwagę na konkurs (po)wakacyjny, który wystartował w poprzednim tygodniu. Mam nadzieję, że jak co roku zaskoczycie mnie swoją kreatywnością i zgłosicie ciekawe artykuły. Osobom zainteresowanym stałą, dodatkową współpracą przypominam, że szukam redaktora!

Projekty z forum

Ostatnie dwa tygodnie przyniosły opisy kilku ciekawych projektów. Pierwszym z nich był robot microsumo MESS. Prosta, kompaktowa konstrukcja, która posłużyła między innymi do nauki i zabawy. Natomiast druga zdecydowanie większa konstrukcja, to robot typu delta. Nie zabrakło dopracowanego oprogramowania i pełnego modelu CAD.

Ostatnio pojawiła się również aktualizacja workloga manipulatora Kitten-One. Autor przedstawił ostateczne projekty i czeka na uwagi przed rozpoczęciem praktycznej pracy nad projektem. Przykładowy render możecie zobaczyć poniżej:

IMG_541081d2f31e1942

[Manipulator] Kitten-One

Ostatnim bardzo ciekawym worklogiem utworzonym na forum jest opis budowy prostego skanera 3D, który potrafi obrazować przestrzeń z wykorzystaniem... czujnika ultradźwiękowego! Więcej na jego temat znajdziecie w odpowiednim temacie na forum.

IMG_540f3e6ad82589420

Skaner otoczenia z wykorzystaniem czujnika ultradźwiękowego.

konkurs, podsumowanie, praca, redaktor

Trwa ładowanie komentarzy...