KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

SensorTile – czujniki i Bluetooth w miniaturowym wydaniu

SensorTile – czujniki i Bluetooth w miniaturowym wydaniu

Tanie i wygodne zestawy serii Discovery i Nucleo przyczyniły się do dużej popularyzacji produktów firmy ST wśród hobbystów. Dobrym przykładem są nasze kursy dla F1 oraz F4.

Tym razem przedstawiono nowość w całkowicie innym, miniaturowym rozmiarze (13.5 x 13.5 mm). SensorTile na swoim pokładzie posiada liczne czujniki, wydajny mikrokontroler oraz moduł BLE.

Sercem płytki jest mikrokontroler z energooszczędnej rodziny L4 - STM32L476JGY, który może pracować z maksymalną częstotliwością 80 MHz. Na miniaturowej płytce znalazło się miejsce na:

  • akcelerometr,
  • żyroskop
  • magnetometr
  • barometr,
  • mikrofon MEMS.

Całość uzupełnia moduł łączności Bluetooth Low Energy. Tak wyposażona płytka sprawdzi się idealnie w rozwiązaniach wearablesinteligentnych budynkach, czy IoT. Zestaw SensorTile można zasilać napięciem 2-5.5V. Programowanie i debugowanie odbywa się za pomocą interfejsu SWD.

Dla łatwiejszego testowania zestawu ST przygotowało dwie płytki bazowe, które jeszcze bardziej rozbudowują możliwości SensorTile . Pierwsza z płytek zawiera minimum układów, które potrzebne są do wygodnej pracy (stabilizator, włącznik, gniazdo zasilania, wyprowadzenia portów). Natomiast druga płytka została przygotowana zgodnie ze standardem Arduino.

Aktualnie całość sprzedawana jest w zestawach razem z małym akumulatorem LiPo oraz małą obudową ułatwiającą testowania czujników w zastosowaniach docelowych. Koszt poniższego kompletu, to około 80$.

Więcej informacji znaleźć można w nocie katalogowej oraz prezentacji producenta.

L4, programowanie, ST, zestaw

Trwa ładowanie komentarzy...