Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję
Testy SSLW przypadku problemów z działaniem bloga proszę o kontakt na adres web@forbot.pl lub na forum.

Snapmaker – więcej niż drukarka 3D

Druk 3D 18.03.2017 Piotr Adamczyk

Czy można pogodzić niską cenę, prostą budowę oraz precyzję drukarki 3D? Najnowsza kampania na Kickstarterze pokazuje, że tak!

Snapmaker, to nowa, precyzyjna maszyna CNC wyposażona w wymienne głowice do druku 3D, grawerowania oraz frezowania!

Mogłoby się wydawać, że w kwestii drukarek 3D „dla każdego” nie da się już nic więcej osiągnąć. Drukarkę można nabyć za niewielkie pieniądze, a nawet wydrukować własną przy pomocy innej!

Snapmaker to zupełnie nowe podejście do drukarki 3D. Urządzenie zbudowane jest w całości z metalu tworząc stabilną, precyzyjną konstrukcję. Jakość druku jest ponoć porównywalna ze znacznie droższymi urządzeniami.

Snapmaker – budowa.

W porównaniu z innymi, tanimi drukarkami 3D dla hobbystów, Snapmaker składa się zaledwie z 10 komponentów, które można łatwo połączyć w 10 min! Sama konstrukcja jest kompaktowa – może spokojnie zmieścić się na biurku. Obszar roboczy jest przez to dość ograniczony i wynosi zaledwie 125x125x125 mm.

Snapmaker to nie tylko drukarka 3D. Dzięki modułowej budowie można zamienić głowicę drukarki na: frezarkę CNC lub grawer laserowy. Wystarczy wymienić moduł i gotowe!

Drukarka posiada wbudowany ekran dotykowy, za pomocą którego można kontrolować jej pracę. Producent przygotował również prostą aplikację na PC, która pozwala zupełnie początkującym wejść w świat druku przestrzennego.

Kampania dopiero wystartowała. Już teraz zebrano prawie 500 000$ – oczywiście znacznie przekracza to cel zbiórki, który ustawiono na poziomie 50 000$. Do końca pozostało 40 dni. Więcej informacji na temat projektu Snapmaker znaleźć można na stronie kampanii.

Wierzycie jeszcze w „tanie drukarki 3D z Kickstartera”?

Powiadomienia o nowych, darmowych artykułach!

Komentarze

misiek1784

21:39, 20.03.2017

#1

Ciekawie to nawet wygląda...

Tom277

7:53, 22.03.2017

#2

Wygląda bardzo interesująco, ciekawe jak ze sztywnością, dość istotne dla frezarki. Jak będzie dostępna chętnie zainteresuję się tematem. Oby tylko cena nie oszalała.

Way

22:34, 23.03.2017

#3

Wspierając projekt $369 dostaniesz 1szt z modułem CNC. Cena niska, kinematyka mało frezarkowa, niby w drewnie daje radę. Póki pierwsze egzemplarze nie trafią do nabywców to tak na prawdę nie wiemy nic.

deshipu

10:00, 24.03.2017

#4

Należy pamiętać, że Kickstarter to nie jest internetowy sklepik w którym zamawia się towary, tylko platforma do wspierania nowych pomysłów -- płacisz nie za produkt, tylko za to, że jego autorzy będą pracować nad jego rozwojem. Jak się uda, to może jeszcze coś z tego dostaniesz, ale generalnie traktowanie tego jak sklepu może prowadzić do dużego rozczarowania.

RONIN

8:01, 04.04.2017

#5

Szczerze mówiąc to nie wpadłbym nawet na to, że ktoś może traktować Kickstartera jako sklep... Przecież nawet sama nazwa wskazuje na to, że to jedynie portal promowania jakiegoś "startu". Tak czy siak, urządzenie wygląda ciekawie, może coś z niego będzie ;)

Zobacz powyższe komentarze na forum

FORBOT Damian Szymański © 2006 - 2017 Zakaz kopiowania treści oraz grafik bez zgody autora. vPRsLH.