KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Snapmaker – więcej niż drukarka 3D

Snapmaker – więcej niż drukarka 3D

Czy można pogodzić niską cenę, prostą budowę oraz precyzję drukarki 3D? Najnowsza kampania na Kickstarterze pokazuje, że tak!

Snapmaker, to nowa, precyzyjna maszyna CNC wyposażona w wymienne głowice do druku 3D, grawerowania oraz frezowania!

Mogłoby się wydawać, że w kwestii drukarek 3D "dla każdego" nie da się już nic więcej osiągnąć. Drukarkę można nabyć za niewielkie pieniądze, a nawet wydrukować własną przy pomocy innej!

Snapmaker to zupełnie nowe podejście do drukarki 3D. Urządzenie zbudowane jest w całości z metalu tworząc stabilną, precyzyjną konstrukcję. Jakość druku jest ponoć porównywalna ze znacznie droższymi urządzeniami.

Snapmaker - budowa.

Snapmaker - budowa.

W porównaniu z innymi, tanimi drukarkami 3D dla hobbystów, Snapmaker składa się zaledwie z 10 komponentów, które można łatwo połączyć w 10 min! Sama konstrukcja jest kompaktowa - może spokojnie zmieścić się na biurku. Obszar roboczy jest przez to dość ograniczony i wynosi zaledwie 125x125x125 mm.

Snapmaker to nie tylko drukarka 3D. Dzięki modułowej budowie można zamienić głowicę drukarki na: frezarkę CNC lub grawer laserowy. Wystarczy wymienić moduł i gotowe!

https://www.kickstarter.com/projects/snapmaker/snapmaker-the-all-metal-3d-printer?ref=category_newest

Drukarka posiada wbudowany ekran dotykowy, za pomocą którego można kontrolować jej pracę. Producent przygotował również prostą aplikację na PC, która pozwala zupełnie początkującym wejść w świat druku przestrzennego.

Kampania dopiero wystartowała. Już teraz zebrano prawie 500 000$ - oczywiście znacznie przekracza to cel zbiórki, który ustawiono na poziomie 50 000$. Do końca pozostało 40 dni. Więcej informacji na temat projektu Snapmaker znaleźć można na stronie kampanii.

Wierzycie jeszcze w "tanie drukarki 3D z Kickstartera"?

3d, cnc, drukarka, grawer, kickstarter, laser

Trwa ładowanie komentarzy...