KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

The MagPi #99: Najlepsze gadżety z Raspberry Pi w 2020 roku

The MagPi #99: Najlepsze gadżety z Raspberry Pi w 2020 roku

Ukazał się listopadowy numer miesięcznika The MagPi. Tematem najnowszego wydania jest lista najciekawszych gadżetów na bazie Raspberry Pi.

W czasopiśmie, oprócz mnóstwa porad i tutoriali, znaleźć można też wiele inspirujących pomysłów.

Czym jest The MagPi?

MagPi to oficjalny miesięcznik fundacji Raspberry Pi. W każdym numerze znaleźć można sporą dawkę poradników oraz inspirujących projektów bazujących na popularnej malince. Magazyn ten powinien być obowiązkową lekturą każdego fana RPi. Zajrzenie do tej gazety szczególnie polecamy wszystkim czytelnikom naszych kursów Raspberry Pi - znajdziecie tam wiele ciekawych materiałów dodatkowych.

"Słomkowa" fotografia

Dopracowanie tego projektu zajęło autorowi ponad rok - za to efekt końcowy jest naprawdę imponujący. Dzięki wykorzystaniu drobnych słomek (zagranicznej wersji jednorazowych mieszadełek do kawy) oraz aparatu z kontrolera Nintendo, mamy do dyspozycji potężne narzędzie artystycznego wyrazu. Pudełko, które przypomina nieco pierwsze aparaty fotograficzne, potrafi wydobyć magię z codziennych rzeczy, a następnie uwiecznić ją na cyfrowej fotografii.

Kamera z efektem ziarnistości

Kamera z efektem ziarnistości

Retro-konsola na płyty CD

Nie każdy pamięta czasy systemu MS-DOS. Sentyment skłania jednak wybranych zapaleńców (takich, jak autor tego projektu) do przywoływania wspomnień minionych lat przy pomocy technik emulacji. Połączenie starego CD-ROM-u, monitora CRT oraz Raspberry Pi z działającym systemem DOS to przepis na jedyną w swoim rodzaju konsolę. Uruchomimy na niej stare gry przeznaczone na wybrane platformy sprzętowe z przełomu XX i XXI wieku.

Sposób na drugą młodość dla starych gier na CD

Sposób na drugą młodość dla starych gier na CD

Eksploracja kosmosu z Raspberry Pi

Coś dla fanów kosmicznych podróży - teleskop zbudowany z wykorzystaniem Raspberry Pi 3. Za pomocą smartfonu możemy się z nim połączyć i wykonywać niesamowite fotografie nocnego nieba. Oprogramowanie pozwala np. nakierować aparat na dowolny obiekt wybrany z obszernej listy przechowywanej w aplikacji, a następnie automatycznie śledzić go robiąc duże ilości zdjęć. Im więcej fotografii wykonamy, tym lepszy efekt końcowy złożenia tych zdjęć w jedno. Podróż na Marsa czy Saturna bez wychodzenia z domu? Bardzo proszę!

Cyfrowy teleskop z dedykowaną aplikacją

Cyfrowy teleskop z dedykowaną aplikacją

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przeglądając to wydanie magazynu znajdziemy mnóstwo mniejszych projektów, w tym coś dla fanów ogrodnictwa. Nie mogło też zabraknąć "strasznych" Halloweenowych wynalazków. Są w nim także stałe rubryki z poradami, tutorialami i listami od czytelników. W najnowszym MagPi znaleźć można też wiele ciekawych informacji na temat nowego Raspberry Pi 4 CM.

The MagPi: Gdzie kupić? Skąd pobrać?

Więcej informacji na temat nowego numeru znaleźć można na oficjalnej stronie magazynu. Odsyłam tam szczególnie osoby zainteresowane zakupem wersji papierowej. Pełna wersja elektroniczna jest do pobrania (całkowicie legalnie) z tego miejsca:

Zainteresował Was inny ciekawy artykuł z tego numeru MagPi? Podzielcie się nim z innymi - dajcie znać w komentarzach co jeszcze warto przeczytać!

Premiera: Raspberry Pi 400 – Twój nowy PC all-in-one?
Premiera: Raspberry Pi 400 – Twój nowy PC all-in-one?

Ostatni kwartał tego roku zapowiada się ciekawie dla fanów malinki. Dopiero co informowaliśmy o nowym Raspberry Pi 4 CM, a…... Czytaj dalej »

magpi, porady, projekty, raspberrypi

Trwa ładowanie komentarzy...