KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

The MagPi #98: Zbuduj laptopa z Raspberry Pi

The MagPi #98: Zbuduj laptopa z Raspberry Pi

Dostępny jest już najnowszy numer darmowego magazynu dla fanów Raspberry Pi. Tym razem w obszernym The MagPi opisano między innymi jak można zbudować własnego laptopa.

W czasopiśmie znajduje się też ciekawy poradnik poświęcony tworzeniu własnego satelity oraz opisy wielu innych projektów.

Czym jest The MagPi?

MagPi to oficjalny miesięcznik fundacji Raspberry Pi. W każdym numerze znaleźć można sporą dawkę poradników oraz inspirujących projektów bazujących na popularnej malince. Magazyn ten powinien być obowiązkową lekturą każdego fana RPi. Zajrzenie do tej gazety szczególnie polecamy wszystkim czytelnikom naszych kursów Raspberry Pi - znajdziecie tam wiele ciekawych materiałów dodatkowych.

Budowa własnego laptopa

Tematem numeru jest tworzenie własnego urządzenia mobilnego z użyciem Raspberry Pi i wybranych modułów. Artykuł prezentuje zarówno gotowe do użycia zestawy, jak i opisy dla miłośników projektów DIY. Rozwiązania obejmują integrację najnowszej wersji Raspberry Pi 4 oraz pomagają dokonać wyboru w kwestii wyświetlaczy i mobilnego zasilania.

Własnoręczna budowa laptopa to pewność, że urządzenie sprosta wszystkim potrzebom

Własnoręczna budowa laptopa to pewność, że urządzenie sprosta wszystkim potrzebom

Nadciąga Halloween

Chociaż polskie święto "Wszystkich Świętych" dopiero za trzy tygodnie, to przygotowania do amerykańskiego odpowiednika już trwają. Pomysły na straszenie domowników i osób postronnych można znaleźć także w nowym numerze The MagPi, a każdy opisany pomysł to jednocześnie sposób na przemycenie wiedzy z dziedziny elektroniki i oprogramowania do miło spędzonego wieczoru.

Nowy numer The MagPi to skarbnica pomysłów na

Nowy numer The MagPi to skarbnica pomysłów na "straszne" projekty

Satelita na domowym biurku

Trudno uwierzyć, że obiekty wysyłane w kosmos mogą powstać w dużej mierze na zwykłym, studenckim biurku. Niska cena komputerów Raspberry Pi pozwala nawet na bardzo zaawansowane rozwiązania gwarantujące niezawodność.

W opisanym przypadku dwa jednakowe moduły działają niezależnie, co pozwala satelicie funkcjonować nawet w przypadku uszkodzenia jednego z komputerów. Projekt wygląda na wystarczająco prosty, by każdy zdeterminowany majsterkowicz był w stanie uruchomić w swoim domu prawdziwego satelitę z rodzaju CubeSat.

Dwa komputery Raspberry Pi dbają o niezawodność satelity

Dwa komputery Raspberry Pi dbają o niezawodność satelity

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jak bywało zawsze do tej pory, w najnowszym numerze The MagPi także można znaleźć stałe rubryki - recenzje książek, kampanie crowdfoundingowe, konkursy i poradniki. Znaleźć tu można także wiele drobnych projektów, których skrócony opis wzbogacony jest zdjęciami i linkami do stron ich autorów. Jednym z ciekawszych jest np. robot do grania w cymbergaja.

Z tym robotem możemy trenować przez całą zimę, by na kolejnych wakacjach rozgromić wszystkich znajomych

Z tym robotem możemy trenować przez całą zimę, by na kolejnych wakacjach rozgromić wszystkich znajomych

The MagPi: Gdzie kupić? Skąd pobrać?

Więcej informacji na temat nowego numeru znaleźć można na oficjalnej stronie magazynu. Odsyłam tam szczególnie osoby zainteresowane zakupem wersji papierowej. Pełna wersja elektroniczna jest do pobrania (całkowicie legalnie) z tego miejsca:

Zainteresował Was inny ciekawy artykuł z tego numeru MagPi? Podzielcie się nim z innymi - dajcie znać w komentarzach co jeszcze warto przeczytać!

magpi, porady, projekty, raspberrypi

Trwa ładowanie komentarzy...