KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Wykłady i warsztaty z okazji dnia Arduino i Raspberry Pi!

Wykłady i warsztaty z okazji dnia Arduino i Raspberry Pi!

Już 14 marca, czyli w Dzień Liczby Pi, odbędą się obchody dnia Arduino i Raspberry Pi. Prelekcje, warsztaty i wystawa DIY to tylko część z atrakcji.

Wydarzenie to jest świetną okazją do rozpoczęcia swojej przygody z elektroniką i majsterkowaniem. Wstęp wolny, wymagana rejestracja na warsztaty.

W drugą sobotę marca (14.03), na terenie Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach, już po raz 3 odbędą się obchody dnia Arduino i Raspberry Pi. Od godziny 10:00 na scenie Strefy Centralnej pojawiać będą się ciekawi prelegenci, w Medialabie prowadzone będą warsztaty, a hol zajmą rozmaite stanowiska pasjonatów prezentujących swoje prace konkursowe.

Całość wydarzenia jest otwarta i darmowa, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują jednak wcześniejsze zapisy na warsztaty. Wydarzenie ma na celu popularyzację nauki elektroniki, programowania, automatyki, robotyki i zagadnień pokrewnych, wymianę wiedzy w gronie hobbystów oraz osób zawodowo związanych z powyższymi dziedzinami. 

Arduino i Raspberry Pi to niezwykle popularne platformy, które w ostatnich latach znacząco zmieniły podejście do elektroniki i programowania, pozwalając osobom bez specjalistycznej wiedzy stworzyć, zaprogramować i zbudować własne urządzenie.

Konkurs na DIY

Ważną częścią wydarzenia będą dwa konkursy na ciekawe projekty związane z Arduino oraz projekty zrealizowane w oparciu o Raspberry Pi. Osoby zainteresowane udziałem w konkursach mogą zgłaszać swój udział wysyłając wiadomość na adres email organizatora. Podczas poprzedniej edycji wydarzenia przedstawionych zostało łącznie prawie 20 projektów z całej Polski i nie tylko.

Wybrani uczestnicy zostaną zaproszeni (wraz z projektami) na wydarzenie, gdzie następnie w każdej z kategorii wyłonieni zostaną trzej zwycięzcy. Do zdobycia są atrakcyjne nagrody rzeczowe (moduły elektroniczne oraz narzędzia). 

Głównym organizatorem wydarzenia jest inżynier Domu, bloger i technologiczny aktywista. Obchody dnia Arduino I Raspberry Pi wspierają firmy z pokrewnych branż: Sii Polska, Farnell Avnet, Botland, Solid Expert, Nordic Semiconductors oraz Print-me. Więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na stronie organizatora oraz na Facebooku.

Co można zrobić z Arduino? Lista inspirujących projektów #2
Co można zrobić z Arduino? Lista inspirujących projektów #2

Kontynuujemy popularną serię wpisów na temat inspirujących projektów, które można zbudować dzięki użyciu popularnego Arduino.  Tym... Czytaj dalej »

arduino, diy, raspberrypi, wydarzenia

Trwa ładowanie komentarzy...