Skocz do zawartości

Przesyłanie danych na strone WWW


Mrpatryk

Pomocna odpowiedź

Hej,

Dzięki za odpowiedź. Apka (Blynk) w telefonie może być. Tylko jak wygląda fizycznie połączenie modułu WIFI z tą apka? Mam na myśli to czy Blynk zadziała tylko w mojej sieci czy również poza nią (praca)? Czy w module WIFI muszę coś zrobić, napisać, dodać hardware aby dane z czujnika były dostępne w tej apce? Przepraszam za ilość pytań, ale wolę się dowiedzieć wcześniej niż kupować moduł a później okaże się, że nie spełni moich oczekiwań.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dzień dobry wszystkim. Jestem posiadaczem ESP8266 jednak przykładowy kod z biblioteki nie działa jak powinien, nie łączy się z siecią. Czy może ktoś podesłać kod, który łączy się z siecią? Ja w domu używam WIFI bez hasła więc w kodzie jeśli będzie SSID oraz PASSWORD to czy zakomentowanie PASSWORD nie spowoduje problemów? ćzy inaczej można to rozwiązać?

EDIT:

pojawia mi się taki błąd

obraz.thumb.png.917189b548023c64673c641f9589f58c.png

Edytowano przez hazi18
problem
Link do komentarza
Share on other sites

Czy jest ważne aktualizować firmware jeśli ja nie chce?

Wpisywałem w wyszukiwarce esp8266 by ESP8266 Community jednak nic nie znalazło. Chyba że znajdzie po instalacji sterownika CH3406driver?

EDIT:

zainstalowałem CH3406driver i wpisałem URL który podałeś jednak nadal nie mogę znaleźć  esp8266 by ESP8266 Community. Co mogłem zrobić źle?

Już mam, podany link przez Cb jest zły, po wpisaniu tego zadziałało. http://arduino.esp8266.com/stable/package_esp8266com_index.json

I mały błąd

obraz.thumb.png.5c4e9beb5f12bbe08b56eeb36741b312.png

Edytowano przez hazi18
progres w pracy
Link do komentarza
Share on other sites

To teraz uprzejmie udaj się do preferencji, włącz wyświetlanie wszystkich błędów kompilacji i wyślij nam wynik - bo na razie możemy stwierdzić że coś jest zepsute, ale skrzętnie przed nami ukryłeś informację co mianowicie.

Link do komentarza
Share on other sites

Komunikaty błędów kopiuj i wklejaj jako tekst/code/spojler. Na razie przesuń sobie bibliotekę do ESP8266 z katalogu Libraries gdzieś w inne miejsce i spróbuj ponownie. W niektórych projektach core ESP8266 2.5.cośtam mi nie działa, cofnąłem sobie do wersji 2.4.cośtam. 

Link do komentarza
Share on other sites

esptool.py v2.6
2.6
esptool.py v2.6
Serial port COM4
Connecting........_____....._____....._____....._____....._____....._____.....____Traceback (most recent call last):
  File "C:\Users\Mateusz\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.5.2/tools/upload.py", line 25, in <module>
    esptool.main(fakeargs)
  File "C:/Users/Mateusz/AppData/Local/Arduino15/packages/esp8266/hardware/esp8266/2.5.2/tools/esptool\esptool.py", line 2653, in main
    esp.connect(args.before)
  File "C:/Users/Mateusz/AppData/Local/Arduino15/packages/esp8266/hardware/esp8266/2.5.2/tools/esptool\esptool.py", line 468, in connect
    raise FatalError('Failed to connect to %s: %s' % (self.CHIP_NAME, last_error))
esptool.FatalError: Failed to connect to ESP8266: Timed out waiting for packet header
_
wybrany port szeregowy _
 nie istnieje albo Twoja płytka nie jest podłączona

obraz.thumb.png.d33d0c079d10906c39a1a8deb1d5d111.png

Usunąłem tą bibliotekę i skompilowało prawidłowo jednak nie potrafię wgrać...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.