Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Witam nazywam się Marcin mam 17 lat od 5 klasy zacząłem bawić się lutownicą i zawsze zastanawiałem się jak coś jest dokładnie zrobione. Od 2 gimnazjum pisałem gry na Unity 3d oraz Unreal engine od 1 Technikum zobaczyłem reklamę forbota i jestem aktualnie po kursie elektroniki 1 i 2 kursie techniki cyfrowej i zacząłem kurs Raspberry Pi już odebrałem swoją malinkę 4b 4gb ramu (długo zbierałem) lecz dopiero wpadłem na forum 😄 mam duże wsparcie u znajomych, rodziny czy nauczycieli obecnie jestem na kierunku Technik Informatyk ale mam zamiar skończyć też technik mechatronik  

image.png

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć,

chyba bardzo się nie pomylę jak powiem, że jestem zupełnie zielony, choć lubię  majsterkować i kilka rzeczy udało mi się już w życiu naprawić ;). Chciałbym w najbliższym czasie pozbyć się obecnej instalacji alarmowej (samego sterowania 😉  Pyronix matrix 832+) w domu i zamienić ją na "inteligentny dom"  na bazie (jak sądzę raspberrypi ) oraz dodadać kilka ulepszeń jak sterowanie piecem, podlewanie ogrodka, czy "dzwonek IP" 😉

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Jac_ek witamy na forum!

Instalacja alarmowa może być dość skomplikowana na start, ale jeżeli myślisz o inteligentnym domu to raz założony system powinien być rozszerzalny i możesz zacząć od czegoś prostego i bezpiecznego jak wspomniane podlewanie ogródka, a z czasem przejść do czegoś bardziej złożonego. Kurs Rasberry Pi na pewno pomoże Ci w tym zadaniu. Powodzenia w nauce! 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

WItam, od jakiegoś czasu interesuje się programowaniem choć obecnie studiuje mechanike i budowe maszyn, po pierwszych zajęciach automatyki i robotyki niezwykle zainteresował mnie temat programowania embedded. Po treści jakie znalazłem na forbocie kupiłem pierwszy zestaw do kursu podstaw elektroniki i zaraz odpalam kurs ! 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.