Skocz do zawartości
Treker

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

Cześć, mam na imię Daniel. Interesuję się programowaniem, a od niedawna elektroniką. Na co dzień mam do czynienia z software'ową i hardware'ową obsługą urządzeń elektronicznych. Zainteresowały mnie projekty Arduino.

• Lubię! 1

@Warpech cześć Daniel, witamy na forum! Powodzenia z nauką Arduino - idealny wybór do połączenia programowania z elektroniką 😉

Witam nazywam się Marcin mam 17 lat od 5 klasy zacząłem bawić się lutownicą i zawsze zastanawiałem się jak coś jest dokładnie zrobione. Od 2 gimnazjum pisałem gry na Unity 3d oraz Unreal engine od 1 Technikum zobaczyłem reklamę forbota i jestem aktualnie po kursie elektroniki 1 i 2 kursie techniki cyfrowej i zacząłem kurs Raspberry Pi już odebrałem swoją malinkę 4b 4gb ramu (długo zbierałem) lecz dopiero wpadłem na forum 😄 mam duże wsparcie u znajomych, rodziny czy nauczycieli obecnie jestem na kierunku Technik Informatyk ale mam zamiar skończyć też technik mechatronik  

image.png

• Lubię! 1

@MarCixn cześć Marcin, witam na forum! Całkiem pokaźna stera zestawów 😉 Powodzenia w dalszych eksperymentach, zachęcam do aktywności na forum!

• Lubię! 1

Cześć,

chyba bardzo się nie pomylę jak powiem, że jestem zupełnie zielony, choć lubię  majsterkować i kilka rzeczy udało mi się już w życiu naprawić ;). Chciałbym w najbliższym czasie pozbyć się obecnej instalacji alarmowej (samego sterowania 😉  Pyronix matrix 832+) w domu i zamienić ją na "inteligentny dom"  na bazie (jak sądzę raspberrypi ) oraz dodadać kilka ulepszeń jak sterowanie piecem, podlewanie ogrodka, czy "dzwonek IP" 😉

• Lubię! 1

@Jac_ek witamy na forum!

Instalacja alarmowa może być dość skomplikowana na start, ale jeżeli myślisz o inteligentnym domu to raz założony system powinien być rozszerzalny i możesz zacząć od czegoś prostego i bezpiecznego jak wspomniane podlewanie ogródka, a z czasem przejść do czegoś bardziej złożonego. Kurs Rasberry Pi na pewno pomoże Ci w tym zadaniu. Powodzenia w nauce! 

• Lubię! 1

Cześć, jestem Kamil, mam 31 lat i z wykształcenia jestem elektronikiem. Przez ostatnie lata miałem trochę przerwy z elektroniką i chciałbym nadrobić zaległości. Na forum trafiłem przez świetnie przygotowane kursy elektroniki dostępne na forbot.pl.

• Lubię! 1

@Kamilo5000 cześć Kamil, witamy na forum! Powodzenia w odświeżaniu wiedzy z elektroniki 😉 

WItam, od jakiegoś czasu interesuje się programowaniem choć obecnie studiuje mechanike i budowe maszyn, po pierwszych zajęciach automatyki i robotyki niezwykle zainteresował mnie temat programowania embedded. Po treści jakie znalazłem na forbocie kupiłem pierwszy zestaw do kursu podstaw elektroniki i zaraz odpalam kurs ! 

• Lubię! 1

@gasiek witam na forum! W takim razie owocnej nauki elektroniki 🙂 

Dzień dobry. Mam na imie Marek lat 59, od czterech lat  na zasłużonej emeryturze po ciężkiej słuzbie, od kilku miesiecy jako kolejne hobby,  zgłebiam podstawy elektroniki .Pozdrawiam Wszystkich pozytywnie zakręconych.

• Lubię! 2

Cześć, mam na imię Paweł. Jestem inżynierem mechaniki, interesuje się elektroniką od dziecka, choć pasja zamarła wraz z wiekiem. Dziś rozpakowałem swoje zestawy do kursów elektroniki i podstaw arduino. Cieszę się jak dziecko, ale opanowuje emocje i biorę się do roboty 🙂 Pozdrawiam

• Lubię! 2