Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Jestem Konrad

Chodzę do II klasy technikum na kierunku mechatronicznym i mam problemy z elektrotechniką, pojęcia typu prąd trójfazowy, czy reaktancja są dla mnie kompletną enigmą, nie pomaga tu brak w kadrach nauczycielskich z powodu dodatkowego rocznika, chciałbym trochę sie poduczyć by mieć ten zawód

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Weeden cześć Konrad, witam na forum! Może nie zajmujemy się tutaj takimi tematami jak prąd trójfazowy, ale na pewno będziemy mogli pomóc w opanowaniu podstaw elektroniki w praktyce. Chociaż pewnie jak zadasz pytanie o bardziej elektrotechniczne zagadnienia to też ktoś pomoże 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich serdecznie 😁

Nazywam się Oskar, 22 lata i aktualnie mieszkam we Wrocławiu, pochodzę ze Świdnicy. Z zamiłowania i od dziecka interesuję się astronomią i inżynierią kosmiczną - cokolwiek kojarzy wam się ze słowem kosmos, na pewno to lubię😁. Programowałem także trochę w C++ i Pythonie. Aktualnie mam przerwę w studiowaniu zaocznym na Politechnice Wrocławskiej podyktowaną zmianą pracy, ale w przyszłym roku wracam. Pojawiłem się tutaj z chęcią nauczenia się elektroniki i budowania robotów, bo ta myśl krążyła mi od dłuższego czasu po głowie, a przekonało mnie w pełni natrafienie na informacje, iż NASA wypuściła dokumentację i plan budowy jednego ze swoich lazików marsjańskich, Curiosity w pomniejszonej wersji. Uznałem, że muszę go kiedyś zbudować. I oto jestem!

Chciałbym pracować w branży kosmicznej w Europie bądź za oceanem, także szeroka wiedza z zakresu elektroniki, robotyki i programowania poparta fajnymi projektami pomoże mi w wymarzonej pracy!

Zamówiłem zestaw do podstawowego kursu elektroniki, jestem zaopatrzony w kilka książek, także start jest dobry.

Rozgadane w ciul😅

Edytowano przez Dootix
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Dootix cześć Oskar, witam na forum 🙂 Plany masz ambitne, ale to dobrze! Powodzenia w nauce elektroniki! Koniecznie zajrzyj do tego wpisu (i komentarzy) znajdziesz tam wiele ciekawostek z branży kosmicznej: Falcon 9 od SpaceX wyniesie polskiego PW-Sat2 w kosmos

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich,

kiedyś zakupiłem Raspberry PI 3, które wykorzystywałem jako mediacenter, teraz chcę go wykorzystać jakoś inaczej i tak trafiłem na to forum. 

Po zapoznaniu się z różnymi tematami na początek postanowiłem nauczyć się lutować, żeby potem przejść do bardziej złożonych projektów.

Pozdrawiam wszystkich.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, na imię mam Zbyszek i swoje pierwsze kroki związane z programowaniem stawiałem na klonie ZX Spectrum. Niemal 2 lata temu temu wróciłem do układów o podobnej skali komplikacji czyli Arduino i skonstruowałem na bazie Nano Lekomat - urządzenie do dozowania leków. Opisywałem je już na innym portalu więc tu tylko filmik: wydawanie leku. Teraz przyszła kolej na malinkę - na razie w konkretnym zastosowaniu (Home Assistant) ale nie wiadomo czy na tym się skończy :-)

2017-12-22 23.04.43.jpg

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie, mam na imię Sebastian. Trafiłem tutaj poprzez kursy a na kursy, bo szukałem podstawowych informacji o elektronice. Mam trochę sprzętu audio z pewnymi usterkami i chciałbym potrafić samemu je sobie naprawić a może ulepszyć. Zawsze bałem się że coś zepsuję i prosiłem o pomoc w serwisach a tam się często nie kalkuluje naprawa lub fachowiec sam nie wie jak... Koszty przewyższają wartość urządzenia itp. A dla mnie z Waszą pomocą będzie to frajda mam nadzieję 🙂 Lubię sprzęty ok 40 letnie ( w moim wieku mniej więcej) i super byłoby jak bym mógł takie ocalić by mogły nadal cieszyć oko i ucho ale wpierw potrzeba wiedzy i doświadczenia. Mieszkam w Anglii i pracuję jako kierowca „tira”. W wolnym czasie słucham winyli. W sumie to dzięki temu tutaj trafiłem. 

Edytowano przez Samuraj
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.