Skocz do zawartości

Wybór rozwiązania pod realizację projektu.


jarek89

Pomocna odpowiedź

9 minut temu, jarek89 napisał:

w założeniach produkcja ma być masowa), ale niestety nie dysponuje wiedzą niezbędną do zrealizowania tego

Czy tylko ja widzę w tym zdaniu sprzeczność? Wydaje mi się, że do przygotowania produktu zdatnego do produkcji masowej jednak pewna wiedza jest niezbędna - i raczej nie zdobędzie się jej pytając o wszystko na forach internetowych.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, jarek89 napisał:

Teoretyzując ... gdybym podłączył DAC-a, np. proponowanego przez Ciebie PCM5102 bez wzmacniacza jakiego efektu powinienem się spodziewać?

Spalenia przetwornika. Potrzebujesz przynajmniej tranzystor, bo głośnik jednak bierze trochę prądu. Te gotowe moduły już mają taki tranzystor na pokładzie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

dlaczego nie chcesz wybrać gotowca? Np. coś takiego:

https://www.banggood.com/50W50W-TDA7492-CSR8635-Wireless-Bluetooth-4_0-Audio-Receiver-Amplifier-Board-NE5532-Preamp-p-1109777.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Tutaj masz rozwiązanie z Bluetooth (przesyłasz pliki) i od razu wzmacniacz (wystarczy tylko podłączyć dwa głośniki). Do tego  potrzebujesz aplikacji na Androida do wyboru plików muzycznych i wysłanie po Bluetooth (np,. na telefon). Cena około 34 PLN (z przesyłką).

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

8 minut temu, ethanak napisał:

z całym szacunkiem... jesteś pewien że napisałeś coś na temat?

Cześć,

przeczytałem opis urządzenia i na jego podstawie dokonałem wyboru docelowego toru audio. Do tego można łatwo dodać np. Arduino z shieldem do karty uSD i tanim modułem Bluetooth do wysyłania plików. Za to cały tor audio ze wzmacniaczem (dość dobrej jakości) masz gotowy. Nie wiem, czy to jest na temat? W mojej ocenie tak, ale możesz mieć inne zdanie.

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

10 minut temu, ethanak napisał:

ale do czego masz ten plik wysyłać? przecież (przynajmniej ja to tak zrozumiałem) ma to być rpi z podłączonym głośnikiem... gdzie tam bt i android?

Tu masz odbiornik Bluetooth i wzmacniacz stereo. Możesz poprzez Bluetooth wysyłać do niego pliki muzyczne do odsłuchania - możesz to zrobić także korzystając z RPI, czy np. z taniego modułu z ESP32  (który ma wbudowany Bluetooh):

https://www.banggood.com/WeMos-ESP32-WiFi-Bluetooth-Development-Board-Ultra-Low-Power-Consumption-Dual-Core-ESP-32-ESP-32S-p-1175488.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Potrzebne jest podłączenie shieldu do obsługi karty SD (za kilka złotych) do tej płytki.

Pozdrawiam

Edytowano przez FlyingDutch
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

wiesz co... siedzę teraz w knajpie, kończę piwo i idę do domu. przystanek mam jakieś 150m od baru, więc wezwę taksówkę. potem przejadę trzy przystanki, wyląduję 150m od domu, więc wezwę taksówkę...

ja jednak wolę przejść te 300m na skróty z buta. szybciej i taniej.

podłączenie głośnika do rpi to w najprostszym przypadku jeden tranzystor i parę elementów pasywnych. jeśli twoim zdaniem rozwiązanie z bt będzie lepsze... cóż, ja piję piąte piwo i jutro będę trzeźwy. a ty?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, ethanak napisał:

wiesz co... siedzę teraz w knajpie, kończę piwo i idę do domu. przystanek mam jakieś 150m od baru, więc wezwę taksówkę. potem przejadę trzy przystanki, wyląduję 150m od domu, więc wezwę taksówkę...

ja jednak wolę przejść te 300m na skróty z buta. szybciej i taniej.

podłączenie głośnika do rpi to w najprostszym przypadku jeden tranzystor i parę elementów pasywnych. jeśli twoim zdaniem rozwiązanie z bt będzie lepsze... cóż, ja piję piąte piwo i jutro będę trzeźwy. a ty?

Hej,

ja też będę trzeźwy i nawet nie będę miał kaca 😉

Nie upieram się, że moje rozwiązanie jest lepsze. Tanie RPI zero nie ma wyjścia audio i trzeba je dorobić. Musi ono mieć odpowiednią jakość. RPI 3 lub dwa (które takie wyjście posiada) jest droższe, około 160 PLN.

Rozwiązanie, które przedstawiłem zawiera się w kwocie około 65 PLN.  Ale trzeba się trochę pomęczyć z programem, co jest wadą przyznaję, ale za to nie trzeba tam systemu operacyjnego co według mnie jest zaletą.

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@FlyingDutch 

2 godziny temu, FlyingDutch napisał:

Tu masz odbiornik Bluetooth i wzmacniacz stereo. Możesz poprzez Bluetooth wysyłać do niego pliki muzyczne do odsłuchania - możesz to zrobić także korzystając z RPI, czy np. z taniego modułu z ESP32  (który ma wbudowany Bluetooh):

https://www.banggood.com/WeMos-ESP32-WiFi-Bluetooth-Development-Board-Ultra-Low-Power-Consumption-Dual-Core-ESP-32-ESP-32S-p-1175488.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Potrzebne jest podłączenie shieldu do obsługi karty SD (za kilka złotych) do tej płytki.

Pozdrawiam

Sam ma podobny zamontowany w kuchni, pracuje codziennie od roku bezawaryjnie... 

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

nie chciałem wywołać  wojny. Nie twierdzę, że rozwiązanie jakie przedstawiłem jest lepsze od tego, które opisuje kolega Ethanak. Zdaję sobie sprawę, że jest przekombinowane i wymaga sporo programowania, co w przypadku kolegi, który jest początkujący może stanowić problem. Potraktujmy tą propozycję, jako jedną z alternatyw i tyle.

Pozdrawiam wszystkich

BTW: a głównie chodziło mi o wyeliminowanie płytki z systemem operacyjnym. Próbowałem kiedyś zrobić urządzenie bezobsługowe na innym SBC (Cubieboard II+ Linux) i co jakiś czas urządzenie potrafiło się zawiesić. Musiałem dodać zewnętrzny "watchdog timer", aby było OK. Wiem, że teraz można wykorzystać wewnętrzny watchdog wbudowany w jądro Linuxa, ale nadal jest to trochę dodatkowej roboty.

Edytowano przez FlyingDutch
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.