Skocz do zawartości

Zegar LED na sterowniku MAX7219 oraz ESP8266


enclude

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Witam. Też wgrałem to cudo na wemos D1 i nic cisza... ciemno... mrugnie tylko czasami podczas restartu... dodam, że MD_parola z githuba samplesy chodzą bez problemu wyświetlają ładni oczywiście przypisanie clk Din CS zrobione poprawnie reszta... to ja już nie wiem o co kaman bo dopiero zaczynam z arduino... pozdrawiam może jakaś podpowiedź ?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

48 minut temu, Kuba_k napisał:

Masz może pomysł na wyświetlanie na tym zegarze oprócz godziny, temperatury i wilgotności w pokoju? Myślałem żeby zrobić coś identycznego i nie miałem pojęcia od której strony się do tego zabrać.

Żeby dowiedzieć się co zrobić to warto zajrzećna ten kanał:

https://www.youtube.com/channel/UCFo2uTuDWU-klP58hE34iLg

Jest tam m.in. to:

Kolega cbm80amiga robi kawał dobrej roboty i to na arduino (komentarz dla malkontentów 🙂 )

Link do komentarza
Share on other sites

Ile to prądu ciągnie tak mniej więcej? Mam w planach taki wyświetlacz 2X8 matryc więc stałe zasilanie matryc odpada na bateriach.

Zielone diody chyba jednak lepiej się prezentują tylko matryc w sensownej cenie nie mogłem trafić zielonych do tej pory.

Link do komentarza
Share on other sites

Panowie również mam problem z wgraniem tego na ESP8266 NodeMCU.

Przy próbie kompilacji mam taki błąd jak na screenie.

Może ktoś bieglejszy w C++ byłby w stanie to poprawić lub sam autor się odezwie?

119444373_2455554421409543_5200159509111646455_o.jpg

EDIT:
Problem został rozwiązany przez jednego z członków SysOps / DevOps Polska: Po godzinach na grupie FB.
Linijkę gdzie występuje błąd należy zastąpić poniższym kodem:
"data = req.substring(2);
uint8_t p = atoi (data.c_str ());
P.setIntensity(p);"

119435146_2455676668063985_378049345820138819_n.thumb.jpg.a85e68477d33a04dfbb006ea5fcf11cd.jpg

I jak widać szkic się już kompiluje:
119444621_2455790808052571_133570268370163679_o.thumb.jpg.021fcf55b028187a38227c4fb70cb831.jpg

EDIT2:

Kod się kompiluje ale niestety po wgraniu ESP wpada w stan restartu co kilka sekund.

Edytowano przez RebelX
Link do komentarza
Share on other sites

18 minut temu, ethanak napisał:

Nie. timeClient nic nie wie o strefach czasowych.

No właśnie, zatem jaki sens ma taki projekt skoro nie dostosuje się do czasu polskiego? 😕 Sam też poszukuję działającej metody, ale ciężko coś znaleźć.

A myślisz, że polski adres 

0.europe.pool.ntp.org

nie zaktualizuje strefy czasowej?

Edytowano przez MisiekD
Link do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, MisiekD napisał:

jaki sens ma taki projekt skoro nie dostosuje się do czasu polskiego?

A jaki sens ma tworzenie czegokolwiek, jak gotowego rozwiązania nikt nie przyniósł na tacy?

Ja np. wewnętrznie trzymam czas w UTC, a dopiero przy przeliczaniu na tm uwzględniam offset zależnie od daty. Pewnie istnieją gotowe rozwiązania, ale nie chce mi się szukać...

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.