Skocz do zawarto┼Ťci

Pomocna odpowied┼║

Podoba Ci si─Ö ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj zna─ç autorowi, ┼╝e zbudowa┼é co┼Ť fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmieni─ç. Doce┼ä prac─Ö autora nad konstrukcj─ů oraz opisem.

@kampo┬áciekawa konstrukcja, takiego sposobu sterowanie robotem jeszcze nikt u nad nie opisywa┼é chyba ­čśë┬áSk─ůd pomys┼é na tego typu sterowanie? Jakie problemy napotka┼ée┼Ť?

PS Dodaj jakie┼Ť zdj─Öcia robota do opisu to przypomn─Ö go na li┼Ťcie DIY:┬áhttps://forbot.pl/forum/ourpicks/

Udost─Öpnij ten post

Dnia 25.05.2019 o 08:03, Treker napisał:

Sk─ůd pomys┼é na tego typu sterowanie?

Opr├│cz czatowania mam w planie r├│wnie┼╝┬ázamontowa─ç jaki┼Ť g┼éo┼Ťnik z mikrofonem, aby mo┼╝na by┼éo z robotem porozmawia─ç. Sam czat stworzy┼é pewne podwaliny pod t─Ö warstw─Ö, do tego jest elementem projektu, o kt├│rym wspomnia┼éem na ko┼äcu posta ­čÖé

Dnia 25.05.2019 o 08:03, Treker napisał:

Jakie problemy napotka┼ée┼Ť?

Je┼Ťli chodzi o czatowanie i przetwarzanie tekstu, to dobranie odpowiednich parametr├│w modelu tak, aby mia┼é jak najwi─Öksz─ů, poprawn─ů trafno┼Ť─ç tego, "co ja chc─Ö od robota", niezale┼╝nie od trenowania modelu.

• Lubi─Ö! 1

Udost─Öpnij ten post

Z ciekawo┼Ťci - w jakim j─Özyku chcesz rozmawia─ç z robotem? Polski czy angielski?

Udost─Öpnij ten post

Zarejestruj si─Ö lub zaloguj, aby ukry─ç t─Ö reklam─Ö.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Szukasz producenta PCB?
Sprawd┼║ przetestowan─ů firm─Ö JLCPCB. Dlaczego warto?
┬á┬á ÔÇó Prototypy PCB za 2$ (gotowe w 24 godziny)
┬á┬á ÔÇó Kody zni┼╝kowe dla nowych klient├│w (po rejestracji)
┬á┬á ÔÇó Produkcja w profesjonalnej fabryce (zobacz film)
Sprawd┼║ te┼╝ ┬╗ Jak powstaje PCB? Wycieczka po fabryce

Patrz─ůc na filmiki wychodzi na to, ┼╝e po angielsku -┬ápytanie wi─Öc do┬á@kampo┬áczy planuje doda─ç j─Özyk polski ­čśë

PS Dzięki za zdjęcie, już dodałem tam gdzie trzeba.

Udost─Öpnij ten post

Dnia 25.05.2019 o 14:41, ethanak napisał:

Z ciekawo┼Ťci - w jakim j─Özyku chcesz rozmawia─ç z robotem? Polski czy angielski?

16 godzin temu, Treker napisał:

Patrz─ůc na filmiki wychodzi na to, ┼╝e po angielsku -┬ápytanie wi─Öc do┬á@kampo┬áczy planuje doda─ç j─Özyk polski ­čśë

Na ten moment m├│j┬áserwis wspiera tylko j─Özyk angielski, poniewa┼╝ jest prostszy w "obr├│bce" (przynajmniej prostszy od polskiego, ale o tym w nadchodz─ůcym po┼Ťcie). Dodam┬áj─Özyk polski na pewno, natomiast nie zastanawia┼éem si─Ö nad docelowym j─Özykiem komunikacji z moim robotem - w sumie fajna okazja do prze─çwiczenia angielskiego, co w sumie robi─Ö w pracy, wi─Öc bardziej by┼ébym za polskim ­čśë┬áCzat w filmikach jest po angielsku, ┼╝eby rozumia┼éa wi─Öksza ilo┼Ť─ç os├│b, o czym┬ási─Ö tam rozmawia (przynajmniej wydaje mi si─Ö, ┼╝e tak jest) ­čÖé

16 godzin temu, Treker napisał:

PS Dzięki za zdjęcie, już dodałem tam gdzie trzeba.

Super, dzi─Ökuj─Ö ­čÖé

PS: Wspomnia┼éem o po┼Ťcie. Mam zamiar napisa─ç tam nieco szczeg├│┼éowych informacji o samym procesie przetwarzania tekstu i da─ç taki punkt startowy dla tych, kt├│ry si─Ö zainteresuj─ů.┬áI tutaj mam do Was pytanie, czy byliby┼Ťcie zainteresowani zrobi─ç te┼╝ takie sterowanie w Waszych konstrukcjach? Zaznaczam, ┼╝e to wcale nie musi by─ç robot. Mo┼╝ecie nawet swojemu "asystentowi" (kt├│ry by┼éby kawa┼ékiem programu) powiedzie─ç lub napisa─ç, ┼╝eby przesta─ç grza─ç w mieszkaniu, bo za gor─ůco ­čśë┬áRobot, dron, asystent, autonomiczny odkurzacz┬álub co┼Ť, do┬áczego┬ási─Öga Wasza fantazja.┬á

• Lubi─Ö! 2

Udost─Öpnij ten post

Par─Ö lat temu (jeszcze w czasach pierwszych wersji Raspberry) powsta┼é w Hiszpanii w├│zek inwalidzki sterowany g┼éosem (pocketsphinx). Mo┼╝e co┼Ť w tym kierunku?

Bo m├│j sterownik do pieca co prawda potrafi gada─ç (nawet po polsku), ale sam przestaje grza─ç jak jest za gor─ůco (termometr jest jednak ta┼äszy i prostszy w oprogramowaniu ­čÖé )

• Lubi─Ö! 2

Udost─Öpnij ten post

9 godzin temu, kampo napisał:

PS: Wspomnia┼éem o po┼Ťcie. Mam zamiar napisa─ç tam nieco szczeg├│┼éowych informacji o samym procesie przetwarzania tekstu i da─ç taki punkt startowy dla tych, kt├│ry si─Ö zainteresuj─ů.┬áI tutaj mam do Was pytanie, czy byliby┼Ťcie zainteresowani zrobi─ç te┼╝ takie sterowanie w Waszych konstrukcjach?

Pewnie, ma┼éo jest takich informacji, wi─Öc ka┼╝dy poradnik si─Ö przyda ­čÖé┬áMo┼╝esz np. opublikowa─ç sw├│j artyku┼é w poni┼╝szym dziale. Wtedy trafi do najwi─Ökszego grona potencjalnych odbiorc├│w:┬áhttps://forbot.pl/forum/kategoria/5-artykuly-uzytkownikow/

Udost─Öpnij ten post

(edytowany)
3 godziny temu, ethanak napisał:

sam przestaje grza─ç jak jest za gor─ůco (termometr jest jednak ta┼äszy i prostszy w oprogramowaniu ­čÖé )

Jasne, mo┼╝e poda┼éem nienajlepszy przyk┼éad, ale wiadomo o co chodzi ­čÖé┬á

Dodam jeszcze, ┼╝e nie tylko ja musz─Ö inicjowa─ç odpowied┼║ robota. On sam te┼╝ do mnie pisze, je┼Ťli np. wywnioskuje, ┼╝e ko┼äczy mu si─Ö bateria, wi─Öc powinien zwolni─ç, aby ograniczy─ç zu┼╝ycie pr─ůdu i poinformowa─ç mnie o tym, ┼╝eby na┼éadowa─ç akumulator. W planach mam r├│wnie┼╝ zrobienie stacji dokuj─ůcej (raczej dalszy plan), aby nie zawraca┼é g┼éowy ­čśë

Edytowano przez kampo
  • Lubi─Ö! 1

Udost─Öpnij ten post

Dnia 24.05.2019 o 18:21, kampo napisał:

PS: W ci─ůgu kilku dni napisz─Ö posta z troch─Ö bardziej szczeg├│┼éowymi informacjami odno┼Ťnie przetwarzania tekstu - czatowania z robotem

Dnia 27.05.2019 o 06:11, Treker napisał:

Pewnie, ma┼éo jest takich informacji, wi─Öc ka┼╝dy poradnik si─Ö przyda ­čÖé┬áMo┼╝esz np. opublikowa─ç sw├│j artyku┼é w poni┼╝szym dziale. Wtedy trafi do najwi─Ökszego grona potencjalnych odbiorc├│w:┬áhttps://forbot.pl/forum/kategoria/5-artykuly-uzytkownikow/

W┼éa┼Ťnie opublikowa┼éem artyku┼é, tak┼╝e zapraszam:┬áhttps://forbot.pl/forum/topic/16344-wstep-do-przetwarzania-jezyka-naturalnego---klasyfikacja-tekstu/┬á­čÖé┬á

• Lubi─Ö! 1

Udost─Öpnij ten post

Dnia 24.05.2019 o 18:21, kampo napisał:

w mi─Ödzyczasie zacz─ů┼éem prac─Ö nad wykorzystaniem kamery (aktualny stan to┬á~30%)

Sta┼éo si─Ö - AgeBot zyska┼é mo┼╝liwo┼Ť─ç "paczania" ­čÖé┬áNa pierwszy rzut zaimplementowane┬ázosta┼éo rozpoznawanie i uczenie si─Ö (oczywi┼Ťcie dowolnej ilo┼Ťci) twarzy z wykorzystaniem wcze┼Ťniej zaprezentowanych umiej─Ötno┼Ťci robota, ale to dopiero pocz─ůtek... ­čÖé┬á

• Lubi─Ö! 1

Udost─Öpnij ten post

Zarejestruj si─Ö lub zaloguj, aby ukry─ç t─Ö reklam─Ö.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i monta┼╝ PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
┬á┬á ÔÇó Darmowe p┼éytki dla studentów i projektów non-profit
┬á┬á ÔÇó Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
┬á┬á ÔÇó Us┼éuga projektowania PCB na zlecenie
┬á┬á ÔÇó Monta┼╝ PCB od 30$ + bezp┼éatna dostawa i szablony
┬á┬á ÔÇó Darmowe narz─Ödzie do podgl─ůdu plików Gerber
Zobacz r├│wnie┼╝ ┬╗ Film z fabryki PCBWay

Do┼é─ůcz do dyskusji, napisz odpowied┼║!

Je┼Ťli masz ju┼╝ konto to zaloguj si─Ö teraz, aby opublikowa─ç wiadomo┼Ť─ç jako Ty. Mo┼╝esz te┼╝ napisa─ç teraz i zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej.
Uwaga: wgrywanie zdj─Ö─ç i za┼é─ůcznik├│w dost─Öpne jest po zalogowaniu!

Go┼Ť─ç
Napisz odpowied┼║...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywr├│─ç formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Tw├│j link b─Ödzie automatycznie osadzony.   Wy┼Ťwietla─ç jako link

×   Twoja poprzednia zawarto┼Ť─ç zosta┼éa przywr├│cona.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz wklei─ç zdj─Ö─ç bezpo┼Ťrednio. Prze┼Ťlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utw├│rz nowe...