Skocz do zawartości

Rozbudowana kierownica do PC


Techkubas

Pomocna odpowiedź

Witam. Chcę zrobić kierownice tylko trochę bardziej rozbudowaną czyli: kierownica 900*, sprzęgło, hamulec, gaz, skrzynia biegów 8+R (8 ponieważ gram w forze i tam niektóre samochody mają 7 lub 8 biegów), hamulec ręczny, kierunkowskaz, do tego boczny panel z max 20 guzikami + 2 analogowe joysticki (do grania w farming simulator).

Teraz moje pytanie, ponieważ jedno arduino leonardo nie starczy do tego projektu to co zrobić my mieć tyle wejść w arduino. Jest jakich shield rozszerzający czy dokupić drugie arduino leonrado lub jakieś mini które komunikuje się przez usb też? I czy 2 rożne lub te same arduino można spiąć w jedno tak aby tylko jedno wysyłało dane do pc?

Czy jesli kupie 3 pozycyjny przelacznik ( 1, 0 ,2) to czy będzie on mógł rozłączyć kierunkowskazy w grze. W farming simulator aby wyłączyć np. lewy kierunek trzeba kliknąć jeszcze raz guzik którym się włączało. Lub czy dał radę taki przełącznik jak jest w skuterach (gdy przełącznik jest w pozycji środkowej trzeba kliknąć go do środka aby się wyłączył)

Mam pobrany program wheelConfig lecz bez podłączonego arduino nie mam tam wszystkich opcji dostępnych więc pytanie czy obsłuży on to wszystko co wymieniłem na początku. (EMC Utility Pro jest płatne a nie mam paypala). Jeśli wheel config nie podoła wszystkiemu to np. jeśli zainstaluje program do obsługi tego "bocznego panelu" to nie będzie się on gryzł w grze z wheel configiem?

Tutaj temat na którym trochę się wzoruję i schemat do podłączenia połowy rzeczy których chcę

image.thumb.png.efbcc5232bb1ed4be5233d8824dfd9f0.png

 

Edytowano przez kubaskubas4
Dodanie kilku słów
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, kubaskubas4 napisał:

Teraz moje pytanie, ponieważ jedno arduino leonardo nie starczy do tego projektu to co zrobić my mieć tyle wejść w arduino. Jest jakich shield rozszerzający czy dokupić drugie arduino leonrado lub jakieś mini

Wybierz mikrokontroler, który ma wymaganą liczbę GPIO i USB.Używanie kilku mikrokontrolerów, tam gdzie wystarczy jeden, jest najczęściej nieekonomiczne, komplikuje pisanie softu i zwiększa awaryjność.

Edytowano przez InspektorGadzet
  • Nie zgadzam się! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Przeszukałem botland i płytka która ma atmega32u4 ma max 26 cyfrowych i 12 analogowych. Lecz na aliexpress znalazłem takie coś i chce się zapytać czy będzie to działało czy wszystkie piny czerwone żółte i czarne mogą działać naraz 

Screenshot_20190722_214751_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Potrafię czytać ze schematów ale z obrazków już nie.

Daj dokumentację modułu, który pokazałeś na fotografii to odpowiem w 100%. Teraz mogę stwierdzić, że to coś (wymienione jest kilka mikrokontrolerów a na PCB jest jeden i nie wiem który), biorąc na logikę (w Arduino logika rzadko jest stosowana), ma wyprowadzone Gnd (czarne), Vcc (aby było śmiesznie żółte) i GPIO (dla nielogicznej odmiany coś jakby  czerwone).

Szukaj nie po obrazkach, tylko po symbolach użytych mikrokontrolerów.

 

PS. Powiększyłem obrazek i dojrzałem, że jest tam Mega328, więc wszystko wiadomo.

14 minut temu, kubaskubas4 napisał:

Przeszukałem botland

Nie samym Botlandem Świat żyje. Szukaj w Farnelu, TME i temu podobnych sklepach.

Edytowano przez InspektorGadzet
  • Nie zgadzam się! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

9 minut temu, kubaskubas4 napisał:

Czyli jakie są jeszcze mikrokontrolery które by działały jako klawiatura /kontroler

Każdy, który ma sprzętowe USB. Na szybko z gotowych tanich oryginalnych płytek https://kamami.pl/szukaj?n=23&search_query=nucleo64&orderby=position&orderway=desc&submit_search=

Jak mało GPIO to https://kamami.pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=nucleo144&submit_search=

    

 

  • Nie zgadzam się! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Podpowiadanie płytek z STMami, gdy autor chce stworzyć projekt na Arduino jest dość ryzykowane. Gwarantujesz, że wszystkie biblioteki i gotowy program ruszy na ST?

@kubaskubas4 najłatwiej będzie raczej zostawić to co masz i dodać ekspander portów na I2C, dzięki temu zyskasz np. 8 lub 16 dodatkowych wejść/wyjść. Będą one wystarczające do obsługi zwykłych przełączników lub diod. Zerknij na przykłady wykorzystywania takich elementów i zobacz czy nie będą tu najlepszym rozwiązaniem 😉

 

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

może Arduino Mega2560 by wystarczyło, patrz link:

https://store.arduino.cc/mega-2560-r3

Dobrze działającego klona w chińskim sklepi można kupić za grosze:

https://www.banggood.com/search/arduino-mega-2560-r3.html

Masz w nim do dyspozycji 54 piny cyfrowe i 16 analogowych.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker Dobrze znalazłem ekspander na 16 wejść PA(0-7) i PB(0-7). Pytanie tylko czy w ustawieniach programu będą widoczne we wejścia. Zamieszczam menu programowania przycisków którego zdjęcie znalazłem w internecie, ja sam mam ten program lecz bez podłączonego arduino leonardo nie ma większości opcji pokazanych.

image.thumb.png.a91be02a950bab694666059d5a1cc307.png

@FlyingDutch Tylko pytanie czy ATmega2560 potrafi przez usb emulować klawiaturę/ kontroler. Zastanawiałem się właśnie też nad tym arduino lecz w porównaniach na internecie jest że tylko ATmega32U4 potrafi komunikować się (emulować peryferia) przez port USB

Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, Treker napisał:

Gwarantujesz, że wszystkie biblioteki i gotowy program ruszy na ST?

Jak są dobrze napisane, uniwersalne, jak to było w założeniach Arduino, to tak. Jak są napisane na od..., jak prawie wszystko na Arduino to nie. W takie sytuacji wystarczy https://elektronika327.blogspot.com/2017/01/10-stm32f4-cubemx-usb-hid-mysz-oraz.html Nawet działa.

 

49 minut temu, kubaskubas4 napisał:

pytanie czy ATmega2560 potrafi przez usb emulować klawiaturę/ kontroler.

W przeciwieństwie do tego co napisał @ethanak potrafi w sposób programowy. Działa to z każdym AVR, nawet Attiny. Sprawdzone w praktyce. Pytanie, czy skompilujesz program? Potrafisz modyfikować Makefile?

Edytowano przez InspektorGadzet
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.