Skocz do zawartości

System podlewania ziół, za który nie wyrzucą Cie z domu


Kuba_k

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Dnia 13.09.2019 o 11:27, Kuba_k napisał:

Wszystko musi być najtańsze jak się da.

Świetne założenie 😅

Ale mam pytanko po pierwsze jak sprawują Ci się pompki wody? Doniczka IoT to jedna z moich ostatnich zajawek (którą robię od ponad pół roku....) , kupiłem identyczne pompki od Chińczyka ale wersja z "amphibious" czyli że da się tam podpiąć rurkę. Niestety zapowietrzają się i są za słabe na zawór przeciwzwrotny. Rozumiem że u Ciebie są one cały czas zanurzone i unikasz jak ognia spadku poziomu wody i zapowietrzenia?

Dnia 13.09.2019 o 11:27, Kuba_k napisał:

Padło na hexagonalną sklejkę

Na czym polega hexagonalność tej sklejki?

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ooo to może u siebie zrobię coś podobnego. Niedawno podkradłem znajomym kilka zalążków żyworódek i rosną jak szalone, wypadałoby coś z nimi zrobić.

Przy okazji zakupów pomp kupiłem pływak z nierdzewki z kontaktronem i magnesem w pływaku. Naprawdę dobrze się sprawdza więc też uda mi się uniknąć zapowietrzenia pomp.

43 minuty temu, Kuba_k napisał:

i ma przesyłać przez MQTT ostrzeżenie

To też mnie zaciekawiło. MQTT na RPi to fajna sprawa jak chcesz mieć więcej urządzeń, które mają ze sobą "czatować". Idea jest naprawdę podobna do pokojów/czatów w komunikatorach. W moim pierwotnym planie "super-ultra Iot" każda doniczka miała mieć własny kontroler z rurką wody i zasilaniem, wszystko spięte w mesh WiFi, ze serwerem MQTT na RPi i inne wodotryski. Niestety metodyka "Keep-it-Simple" znowu mnie dopadła i zrezygnowałem.

Ale Twój projekt chyba mnie zmotywuje do ruszenia tematu, zwłaszcza że za coś takiego "nie wyrzucają z domu" 😅

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
44 minuty temu, Gieneq napisał:

To też mnie zaciekawiło. MQTT na RPi to fajna sprawa jak chcesz mieć więcej urządzeń, które mają ze sobą "czatować". Idea jest naprawdę podobna do pokojów/czatów w komunikatorach. W moim pierwotnym planie "super-ultra Iot" każda doniczka miała mieć własny kontroler z rurką wody i zasilaniem, wszystko spięte w mesh WiFi, ze serwerem MQTT na RPi i inne wodotryski. Niestety metodyka "Keep-it-Simple" znowu mnie dopadła i zrezygnowałem.

Ja korzystam z Domoticza. Spina mi wszystkie zabawki ze sobą, dodatkowo możesz za pośrednictwem niego (ma apkę na androida) sterować urządzeniami ze sterowaniem przez http. 

Edytowano przez Kuba_k
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam,
gratuluję działającego projektu, ale jedna uwaga:

Adafruit ADS1115 - sam jeden element to 85zł. Ttymczasem ja zastosowałbym ESP32  za 49zł. Tym samym 70zł zostaje w kieszeni a masz 12- kanałowy przetwornik ADC i pomiarów można dodać jeszcze kilka a cena spada. Dodatkowo projekt się upraszcza delikatnie.

Jest już raczkująca powoli wersja ESPEasy na ESP32

Niestety ESPEasy na ESP32 nie jest jeszcze w 100% funkcjonalne, ale z Domoticz już działa,, tak samo jak podstawowe wersje czujników.

Edytowano przez lukaszd82
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, lukaszd82 napisał:

Adafruit ADS1115 - sam jeden element to 85zł. Ttymczasem ja zastosowałbym ESP32  za 49zł. Tym samym 70zł zostaje w kieszeni a masz 12- kanałowy przetwornik ADC i pomiarów można dodać jeszcze kilka a cena spada. Dodatkowo projekt się upraszcza delikatnie.

Mogłem wziąć też 3x D1 Mini, byłoby jeszcze taniej 😉 Albo po prostu na Arduino + ESP01, kombinacji jest nieskończona ilość. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Kuba _k czy jest szansa jakos sie z Toba skontaktowac? Startuje dopiero zeby zlozyc cos podbnego do Twojego projektu. Na razie raczkuje w tych tematach i szukam instrukcji jak to wszystko dokladnie podlaczyc. Moge liczyc na Twoja pomoc??

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.