Skocz do zawartości

Pochwal się nad czym właśnie pracujesz! Wspólny mini-worklog


Pomocna odpowiedź

@RFM po co ta złośliwość? Czy gdzieś tu jest napisane, że @Elvis sam wykonał projekt łącznie z obudową i nadrukami? Raczej nie 😉 Jeśli jesteś zainteresowany dokładną informacją co do wykonywanych przez @Elvis prac to wystarczyło zapytać bez zbędnych zgryźliwości. Zachęcam do lektury polityki przyjaznego forum.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Prawdę mówiąc nie zauważyłem w tym pytaniu złośliwości - jeśli już to raczej brak doświadczenia w realizacji większych projektów. Nikt takiego projektu nie realizuje jednosobowo. Nawet gdyby to było możliwe, trwałoby o wiele za długo. Poza tym strata jednego pracownika oznaczałaby dla firmy ogromne problemy, a na to raczej nikt nie może sobie pozwolić 🙂

Szczegółów raczej nie mogę podawać, ale ten projekt realizowało nie tylko wiele osób, ale samych firm było kilka.

Edytowano przez Elvis
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

17 minut temu, Elvis napisał:

Prawdę mówiąc nie zauważyłem w tym pytaniu złośliwości

Bo jej nie było.
 

17 minut temu, Elvis napisał:

jeśli już to raczej brak doświadczenia w realizacji większych projektów.

Wiele realizowałem w zespole.

18 minut temu, Elvis napisał:

Nikt takiego projektu nie realizuje jednosobowo

To "oczywista oczywistość"

18 minut temu, Elvis napisał:

Nawet gdyby to było możliwe, trwałoby o wiele za długo.

Wiem dlatego zapytałem co w tym projekcie robiłeś.

19 minut temu, Elvis napisał:

Szczegółów raczej nie mogę podawać

Cyli równie dobrze może to być napisanie programu zarządzającego wszystkim jak tylko fragmentu odpowiedzialnego za odczyt monet wrzuconych do coinakceptora albo odczytu klawiatury matrycowej i wysyłaniu kodów klawiszy po RS232C.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

12 minut temu, Elvis napisał:

Ale nie po to robi się 12-warstwową płytkę, używa specjalnych mikrokontrolerów z dodatkowymi warstwami ochronnymi, żeby później wszystkie dane wysyłać otwartym tekstem.

Przyznam, że nie wiedziałem, choć jak robiłem terminal, który miał klawiaturę do PIN to była

13 minut temu, Elvis napisał:

taka zwykła klawiatura matrycowa

ale nie

13 minut temu, Elvis napisał:

jak każdy ma do arduino

tylko metalowa z bajerem https://www.tme.eu/pl/details/kb304-mns-wp-b/klawiatury-metalowe/accord/ak-304-n-ssl-wp-mm-bl/ połączona z uC tasiemka a dalej ETH i SSH. Nie wnikałem co i jak, dostałem wytyczne i tak zrobiłem.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Elvis w sumie to jest świetny temat na osobny wątek. Jak masz więcej takich ciekawostek to może warto je opisać krótko w innym temacie? Nawet takie jednozdaniowe informacje robią wrażenia na osobach, które nie są związane z taką branżą 😉

Link do komentarza
Share on other sites

I tak chyba trzeba wydzielić ostatnie wpisy, bo zaśmieciły skutecznie workloga 😞

Mogę parę słów napisać, chociaż ja nie zajmuję się bezpieczeństwem w tym projekcie, wiele rzeczy znam bardziej ze słyszenia czy dyskusji.

Ale jakby ktoś był zainteresowany tworzeniem oprogramowania dla branży medycznej, to o tym mogę od razu pisać całą książkę 😉

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Proponuję założyć temat o takich "poważnych" gałęziach programowania jak bankowość, medycyna itd. Wiem, że miałeś z tym styczność, więc na pewno możesz podzielić się wieloma ciekawostkami. Nawet jednym zdaniem od punktów będzie super 😉 Może znajdzie się ktoś, kto pracuje w jeszcze innej branży i doda coś od siebie.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.