Skocz do zawartości

Pochwal się nad czym właśnie pracujesz! Wspólny mini-worklog


Pomocna odpowiedź

Dopiero co kilka godzin straciłem na szukanie takiej klawiatury i nic sensownego nie znalazłem a tu proszę.

@deshipu zrobisz z tego DIY? W sumie zadanie bardzo skomplikowane nie jest ale łatwiej będzie skopiować po Tobie niż samemu się z tym zmagać tym bardziej, że mam masę różnych rzeczy niepodomykanych i czasu trochę brak. Gdybyś mógł/chciał podzielić się rezultatami to daj to na DIY - byłoby fajnie 🙂

Jeszcze tylko drewnianą obudowę do tego zrobić i będzie super 😄

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1 godzinę temu, deshipu napisał:

nie bardzo rozumiem co masz na myśli przez "daj to na DIY".

Miałem na myśli do działu DIY z opisem kroków do wykonania, jeśli to nie problem rzecz jasna.

Link do komentarza
Share on other sites

6 godzin temu, atMegaTona napisał:

Miałem na myśli do działu DIY z opisem kroków do wykonania, jeśli to nie problem rzecz jasna.

1. zamówić płytkę, 2. zamówić części, 3. polutować zgodnie z oznaczeniami na płytce, 4. skompilować i wgrać firmware zgodnie z dokumentacją krok po kroku. Prawdę mówiąc nie mam nawet czasu za bardzo forbota czytać nawet ostatnio, a co dopiero pisać instrukcję krok po kroku o tym jak czytać dokumentację projektu. Poza tym nie sądzę, żeby to było takie przydatne — klawiatury mechaniczne to droga rzecz, a tego typu minimalistyczne łamane klawiatury wymagają nieco praktyki żeby na nich pisać — ktoś, kto nie ma nawet motywacji żeby przeczytać readme będzie tylko zawiedziony, że wyrzucił w błoto kupę kasy na coś, co dla niego "nie działa".

Link do komentarza
Share on other sites

A więc to tak!? 😤 Jak znajdę trochę czasu żeby pisać na forbocie to opiszę to w dziale DIY, a mechaniczną klawiaturę można kupić za kilkanaście złotych lub pozyskać ze starego laptopa i złamać na pół po czym polutować odpowiednio ścieżki, połączyć tak jak w tym projekcie, polutować zgodnie z wytycznymi, zamówić u stolarza drewniane klawisze i obudowę ( jeśli chce się mieć drewnianą klawiaturę), załadować wsady do uC  et voila! Od tej pory można cieszyć się oryginalnym designem. Brakuje w tym tylko trackballa z przyciskiem w kulce pod prawym kciukiem ale i na to znajdzie się jakiś sposób.

Tak na marginesie @deshipu, kiepsko coś wyglądasz ostatnio. Wszystko dobrze?

Link do komentarza
Share on other sites

9 godzin temu, atMegaTona napisał:

mechaniczną klawiaturę można kupić za kilkanaście złotych

koniecznie daj mi linka, biorę pięć

9 godzin temu, atMegaTona napisał:

pozyskać ze starego laptopa

MSI GT80? Razer Blade Pro? Acer Predator 21x? Chyba koniec opcji.

 

I znowu brakuje mi autodelete xD

Edytowano przez Chumanista
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 7.10.2019 o 08:19, Gieneq napisał:

We wspomnianym aucie na wyświetlaczu prezentowane są ostatnio mijane znaki drogowe i stąd sugerowana prędkość. 🤭 Tego typu projekty można znaleźć w sieci i na podstawie między innymi tego, staram się wykonać swoją wersję

Dziś przeglądając pocztę natrafiłem na nowość na portalu PyImageSearch - gotowiec 😅 w podsumowaniu autor podaje że skuteczność tej metody to 95%!?

Jestem ciekaw jak to działa w praktyce i najpewniej będę to niedługo testował.

Link do komentarza
Share on other sites

13 godzin temu, Gieneq napisał:

Jestem ciekaw jak to działa w praktyce i najpewniej będę to niedługo testował.

Wolę chyba na sztywno wpisane do mapy gps niż zdać się na widzi-mi-się jakiegoś androida ;p

Link do komentarza
Share on other sites

22 godziny temu, Treker napisał:

@DamianSob witam na forum, świetny projekt!

Z tym świetny to bym nie przesadzał, rozumiem, że wiele można napisać w programie ale jak na razie to tylko demo możliwości wyświetlacza i nic innego, @DamianSob  tak wiem jestem szczery do bólu. Do tego brak jakiegokolwiek sprzętowego niwelowania drgania styków przycisków. Tam na każdym switchu powinien być filtr RC bo Arduino cudów samo nie zrobi. I jak już mam oceniać do końca to umiejscowienie tych potencjometrów jest bardzo ale to bardzo nieergonomiczne. Wiem bo sam już dawno temu zrobiłem radio na NRF24l01 z wyświetlaczem lcd od nokii 3310.

 

  • Nie zgadzam się! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.